BREAKING NEWS

SHBA paralajmëron shpalljen “non-grata” të PD, demokratët rrezikojnë sanksione, Ambasada Amerikane deklaratë “bombë”, të kenë kujdes personat që shoqërohen me Sali Berishën dhe familjen e tij

SHBA paralajmëron shpalljen “non-grata” të PD,
x
BREAKING NEWS

Alarm për pushtetarët e lartë të korruptuar, zyrtari i lartë i SHBA zbarkon në Tiranë më 20 qershor, Joe Biden zgjat “emergjencë kombëtare” për të zhdukur korrupsionin në Shqipëri, zbardhet dokumenti që fundos familjen “Berisha”, sekuestrim pasurie për...

Alarm për pushtetarët e lartë të korruptuar, zyrtari i
x
BREAKING NEWS

Ja kush është personazhi i njohur i botës së krimit që do të fundosë Ilir Metën në SPAK, Kreshnik Spahiu zbulon detaje nga përgjimi që nëse merret seriozisht nga autoritetet mund të hapë “Kutinë e Pandorës” në politikë

Ja kush është personazhi i njohur i botës së krimit që
x
BREAKING NEWS

Ja si oligarku Klodian Allajbeu po “vjel” para pa kriter nga buxheti i shtetit për shkak të vjedhjeve dhe keqmenaxhimit, Spitali Amerikan zero investime në pajisje dhe përdor mjekët e spitaleve publike, qeveria asnjë kontroll

Ja si oligarku Klodian Allajbeu po “vjel” para pa kriter nga buxheti
x
BREAKING NEWS

Pikëpyetjet si u ngrit Belinda Balluku nga pastruese në Greqi, në nr.2 i qeverisë dhe ministre e tenderave në Shqipëri, ja detajet e forta që zbardhi media greke për bashkëpunëtoren e Ramës, nga “festa” me 50 milionë eurot që i ka borxh kompanisë “Acto...

Pikëpyetjet si u ngrit Belinda Balluku nga pastruese në Greqi, në
x
BREAKING NEWS

Meta-Kryemadhi të përgjuar nga BKH, ja detajet nga dosja që po heton prokurori Sotir Kllapi, në skaner pronat dhe llogaritë bankare, nga tërheqja e 20 mijë euro në vitin 2008, lejet për ndërtime, vila në Gjirin e Lalzit, deri te mobilimi dhe misteri i...

Meta-Kryemadhi të përgjuar nga BKH, ja detajet nga dosja që po
x
BREAKING NEWS

Gati fletë-arresti për Ilir Metën, kjo është seanca e fundit e pyetjeve të tij në SPAK, ja provat që e kanë fundosur, juristi Romeo Kara nxjerr detajet e forta

Gati fletë-arresti për Ilir Metën, kjo është seanca e
x
BREAKING NEWS

Aleanca mes Sali Berishës dhe Ilir Metës është prishur, Myslym Murrizi zbulon se çfarë po ndodh brenda opozitës dhe tregon "recetën" që do të rrëzojë Edi Ramën nga pushteti

Aleanca mes Sali Berishës dhe Ilir Metës është prishur,
x

Aktualitet

Operacioni i SPAK, gazetarja zbulon aleancat e grupeve kriminale: Martinaj e Ndoka bashkë për të eliminuar...

Operacioni i SPAK, gazetarja zbulon aleancat e grupeve kriminale: Martinaj e

Temë e emisionit Revieë në Euroneës Albania këtë të shtunë ishte operacioni i ndërmarrë nga SPAK, ku u goditën 7 nga grupe më të fuqishme kriminale në Shqipëri dhe ku u sekuestruan disa milionë euro para të thata, por dhe pasuri të tjera.

E ftuar në studio, gazetarja Gildona Daci ka folur mbi operacionin e ndërmarrë nga SPAK, ku u goditën 7 grupet më të fuqishme kriminale në Shqipëri dhe ku u sekuestruan disa milionë euro para të thata, por dhe pasuri të tjera, ajo zbuloi dhe aleancat mes grupeve kriminale për të eliminuar njëri tjetrin.

Daci tha se grupi i Ervis Martinaj, bashkëpunoi me grupin e ish-deputetit socialist Arben Ndoka për të goditur kundërshtarët e tyre respektivisht Leonard Duka dhe Durim Bami.

Duka ishte armiku i Martinaj pas konflikteve për lojërat e fatit, ndërkohë që Ndoka dyshonte se Durim Bami ka marrë pjesë në eliminimin e të vëllait, ndaj sipas gazetares ai kërkonte ta eliminonte.

“Ajo që bie në sy është bashkëpunimi i ish-grupit të Ervis Martinaj dhe ish-deputetit të Partisë Socialiste Arben Ndoka. Bashkëpunimi u bë për të goditur rivalët. Por kush janë rivalët? Durim Bami dhe Leonard Duka. Leonard Duka dhe Ervis Martinaj kanë qenë miq shumë të ngushtë, u përplasën për çështjen e lojërave të fatit duke u kthyer në armiq të përbetuar. Kjo luftë bëri që të vriteshin të gjithë miqtë e Ervis Martinaj dhe të zhdukej pa lënë gjurmë ky i fundit, ku nuk kemi një njoftim zyrtar se çfarë ka ndodhur me të. Në një moment aleancës Martinaj, Ndoka i bashkohet dhe Emiljano Shullazi dhe Avdylajt e Shijakut. Nga ana tjetër kemi aleancën e Leonard Dukës, Fatmir Hysenit dhe Durim Bamit. Kjo aleancë e grupeve kriminale u bë për të kryer eliminimin e njëri-tjetrit. Arben Ndoka ishte i interesuar të eiminonte Durim Bamin, pasi jo zyrtarisht ai ka qenë i përfolur për vrasjen e vëllait të tij.  Nga ana tjetër kemi përplasjen mes Durim Bamit dhe Mariklen Hakës, ku pasi kanë bashkëpunuar tani janë prishur me njëri tjerin”, tha gazetarja.