BREAKING NEWS

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri “gropën” në SPAK Ilir Metës, nga udhëtimet e luksit nëpër Evropë, shpenzimet për shërbime estetike, deri te bisedat në celularin e saj ku bëheshin pazare me ministra, drejtorë e biznesmenë, ish-pres...

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria që ka kaluar në emër të vjehrrës, kunatit dhe babait të tij, në fund do ia sekuestrojnë të gjitha paratë, personazhi që e denoncoi në SPAK zbardh informacionet e fundit nga hetimet...

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria
x
BREAKING NEWS

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për biletat e avionit dhe dietat jashtë vendit, nuk ekziston asnjë dokument për zv/kryeministren që provon takimet e saj zyrtare për të cilat janë bërë udhëtime ndërkombëtare

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për
x
BREAKING NEWS

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema korruptive që përdorën për të vjedhur fondet e bujqësisë, nga kontratat false, te aplikantët që paguan përqindje të lartë që të fitonin, ja si u grabitën paratë me kompanitë e konsulen...

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema
x
BREAKING NEWS

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës, prokurorët specialë janë në rrezik për shkak të pazarit Rama-Berisha, Lulzim Basha reagon ashpër dhe zbulon çfarë do bëjë nëse Gjykata e Lartë nuk vendos për vulën e PD para zgjedhjeve të 2025...

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës,
x
BREAKING NEWS

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor Ilir Meta për të shpëtuar nga arrestimi i SPAK njësoj siç ia hodhi paq me videon e Dritan Priftit

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor
x
BREAKING NEWS

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është bërë posaçërisht nga SPAK për të shkuar te Ilir Meta, shumë shpejt do të kemi komunikim akuze, ja pse ish-presidentit i janë mbyllur dyert e azilit, do ta sjellin si ‘pako postale’ në Shqipëri ...

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është
x
BREAKING NEWS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt postit të zv/kryeministrit dhe drejtuesit të qarkut të Tiranës, Gjiknuri largohet nga Elbasani, Blendi Çuçi shkon në Fier, ja çfarë pritet të ndodhë brenda PS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt
x

Aktualitet

Operacioni i SPAK që tronditi botën e krimit, gazetari i njohur zbulon detajet: Kokat e 7 grupeve janë ende në kërkim , Dumani përjashton...

Operacioni i SPAK që tronditi botën e krimit, gazetari i njohur zbulon

SPAK goditi 7 grupe kriminale dhe lëshoi 50 urdhër-arreste, një nga operacionet më të mëdha që tronditi botën e krimit.

Ilia Ndoka i shpallur në kërkim në kuadër të operacionit të SPAK u arrestua sot në Itali, duke e çuar numrin e të arrestuarve në 21. Ndërkohë 29 persona të tjerë vijojnë të jenë në kërkim.

Gazetari Esido Barkaj i ftuar në një emision televiziv, tha se kokat e 7 grupeve kriminale nuk janë kapur ende.

Esido Barkaj: Dumani përjashton në mënyrë kategorike që informacioni të ketë rrjedhur nga SPAK. Nga Sky dhe Enchochat ka dalë mekanizmi se si ndërvepronin grupet kriminale. Operacioni nisi një ditë më parë, jo më 17 maj. Kontrollet e para u zhvilluan në zonën e Niklës dhe Krujës. Është më e vështirë që një informacion të dekonspirohet nga prokurorët e SPAK dhe më e lehtë të dekonspirohet nga policia. Kemi 50 udhër arreste nga SPAK. Numri i të arrestuarve ka shkuar në 21, pra janë ende 29 në kërkim. Kokat e 7 grupeve kriminale që u goditën nga SPAK janë ende në kërkim./vizionplus.tv