BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x
BREAKING NEWS

Ja çfarë po ndodh me hetimet e “peshave të rënda” të politikës, Altin Dumani jep detajet për Berishën, Ramën e Veliajn, flet për policët në shërbim të krimit dhe kërcënimet ndaj prokurorëve specialë, në ndihmë të SPAK 32 skuadra të përbashkëta hetimore...

Ja çfarë po ndodh me hetimet e “peshave të
x
BREAKING NEWS

Trondit Myslim Murrizi, në përgjimet e “EncroChat” dhe “Sky” kanë rënë ministra dhe deputetë socialistë, Edi Rama gati t’i hedhë në “gojën” e SPAK për të shmangur rrëzimin nga pushteti, ja si ish-kreu i SHISH Visho Ajazi u përfshi në pazare me Saimir T...

Trondit Myslim Murrizi, në përgjimet e “EncroChat” dhe
x
BREAKING NEWS

KLP, kush do të zëvendësojë Alfred Ballën pas “bombës” së KPA, ja emri pretendent që ka mazhorancën e votave në Këshill

KLP, kush do të zëvendësojë Alfred Ballën pas
x
BREAKING NEWS

Plas sherri në çetën e “Foltores”, ambicia e Argita Malltezit për t’u katapultuar në krye të partisë fut “zjarrin” brenda Rithemelimit, krahu i djathtë i Sali Berishës del hapur kundër vajzës së ish-kryeministrit

Plas sherri në çetën e “Foltores”, ambicia e Argita
x

Aktualitet

“Partnerët kanë sjellë dosje për trafik droge në 3 qytete”/ Gazetari i njohur zbardh detaje nga raporti i DASH: Korrupsioni te zyrtarët publikë është shumëfishuar

“Partnerët kanë sjellë dosje për trafik droge në

Duke komentuar raportin e departamentit amerikan të Shtetit për Shqipërinë, gazetari Basri Çollaku, i ftuar në “Open”, tha se partnerët evropiane kanë sjellë dosje të shumta për trafik droge.

“Në Shqipëri kanë ardhur nga partnerët tanë dosje për trafik droge në Shkodër, Tiranë, në Durrës. Ka mbi një vit dhe asnjëra prej tyre ende…ndoshta për infrastrukturë dhe burime njerëzore, kujtoj se Prokuroria e Krimeve të Rënda në 2004, kishte të njëjtën përbërje se sa Prokuroria e Posaçme. Në mungesë të një vullneti politik, nuk do të presim rezultat të avancuar. Ka dy vite që është në hetimet çështja McGonigal në Prokurorinë e Posaçme.

Në janar 2022, Dumani ka deklaruar se kemi regjistruar procedim penal dhe aty janë të paditur, Rama, Veliaj. Sasia e krimeve dhe veprave penale e zyrtarëve publikë është shumëfishuar dhe janë aq publike dhe arrogante, sa prokurorët nëse dalin në punë duhet ta regjistrojnë ose duhet të rri në shtëpi. Të luajmë me cilësinë e fenomenit. Ku goditet? Ai specialisti që firmos atje. Veliajn e kanë thirrur. Edhe Ramën! Tani dalin nga dera e mbrapa. Jam i bindur që edhe partnerët nuk janë të kënaqur”, theksoi ai.