BREAKING NEWS

Edi Rama bën “mea culpa” dhe pranon "njollën në biografi" për etiketimin e mediave si kazanë, a po reflekton kryeministri për arrogancën e ekzagjeruar?

Edi Rama bën “mea culpa” dhe pranon "njollën në
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ja marrëveshja e pisët e Ramës, Metës e Berishës që është ende në fuqi, taktikat e tyre të kërcënimit me dosje, skema që po përdor kryeministri me ndërkombëtarët për të qëndruar në pushtet dhe dy goditjet e rënda që do të marrë ish-pre...

Kreshnik Spahiu: Ja marrëveshja e pisët e Ramës, Metës e
x
BREAKING NEWS

Kreu i Lëvizjes Bashkë, Arlind Qori: Ju tregoj recetën për të rrëzuar nga pushteti Edi Ramën dhe oligarkinë ekonomike që e mbështet, ja dosja që nëse hetohet siç duhet nga SPAK e çon kryeministrin pas hekurave, Meta-Berisha kokë e këmbë të zhytur në vj...

Kreu i Lëvizjes Bashkë, Arlind Qori: Ju tregoj recetën për
x
BREAKING NEWS

Ja dëshmitari kyç që i ka bërë “gropën” nga qelia Metës për aferën “CEZ-DIA”, SPAK ka sekuestruar celularët e Kryemadhit e fëmijëve të saj me biseda të vitit 2013-2015, pyeten 100 persona, nga të afërm, bashkëpunëtorë dhe mjekë, futet në skaner edhe vi...

Ja dëshmitari kyç që i ka bërë
x
BREAKING NEWS

Ministri i Financave, Ervin Mete: Ja çfarë duhet të dini për kategoritë që përfitojnë rritje page, detajet nga indeksimi i pensioneve dhe periudha kur do të shpërndahet bonusi, do të ketë paketë mbështetëse për shtresat në nevojë, ndihmë edhe për famil...

Ministri i Financave, Ervin Mete: Ja çfarë duhet të dini
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali Berishës, Ilir Metës dhe Edi Ramës, SHBA del në krah të Altin Dumanit, kërkon distancim të opozitës nga “non-grata” dhe jep mesazhin e fortë se keqqeverisja e korrupsioni duhen luftuar

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën “gropën” Ilir Metës dhe Monikës, roli i nënës së Kryemadhit dhe vëllait Drini që mori 360 milionë lekë nga SGS, 2 njerëzit që hapën dosjet e ish-presidentit në SPAK me kallëzimet që bënë nxjerrin faktet t...

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i mbyllin dyert, Monika Kryemadhi sulmon bashkëshortin si shërbëtor të Edi Ramës

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i
x

Bota

Pas luftës së përgjakshme, Ukraina nis sulmet kibernetike ndaj Ministrisë ruse, GUR: Pamë dokumente të klasifikuara, identifikuam edhe...

Pas luftës së përgjakshme, Ukraina nis sulmet kibernetike ndaj

Agjencia e inteligjencës ushtarake e Ukrainës (GUR) pretendon se ka nisur një sulm kibernetik ndaj ministrisë ruse të Mbrojtjes.

Sipas mediave të huaja, agjencia tha se specialistët kibernetikë fituan akses në “një pjesë të madhe të dokumenteve të shërbimit të klasifikuar” gjatë sulmit DDoS, duke përfshirë urdhrat, raportet, udhëzimet dhe raportet.

“Informacioni i marrë na lejon të krijojmë strukturën e plotë të sistemit të ministrisë ruse të Mbrojtjes dhe njësive të saj,” tha HRU në Telegram.

Ai tha gjithashtu se analiza e të dhënave të marra “ndihmoi për të identifikuar gjeneralin, menaxherët e tjerë të rangut të lartë”.

“Puna në hapësirën kibernetike të Rusisë, synon të pengojë dhe paralizojë aktivitetet e agjencive të zbatimit të ligjit dhe zyrtarëve të shtetit agresor përgjegjës për luftën kundër popullit ukrainas, vazhdon”, shtoi GUR.

Sulmet kibernetike janë shtuar gjatë luftës dhe tani janë një mjet i zakonshëm që përdoret nga të dyja palët.