BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x
BREAKING NEWS

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit dhe rrëfen të pathënat e 20 shkurtit 1991: Ja mashtrimet e Sali Berishës, bustin e Enver Hoxhës e bëri vetë gati për ta rrëzuar diktatura

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit
x
BREAKING NEWS

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner pasuritë e tij, udhëtimet, shtëpitë dhe dyshimet për llogari të fshehura bankare në Maltë, ja aferat që mund të fundosin deputetin, nga abuzimet në projektin e rrugës Tiranë-Elbasan, te dosja e ...

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit në shtëpi, “zbret” në terren dhe kërkon të marrë kreun e opozitës

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit
x
BREAKING NEWS

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment Bardhit, kodet e tyre mafioze për të kërcënuar njëri-tjetrin, lidhjet me oligarkët, prapaskenat e akuzave të fshirjes së serverëve në “21 janar” dhe detajet nga lufta e madhe që ka plasur për ...

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që mund të shpëtojë Sali Berishën nga ‘arresti në shtëpi’ dhe rasti i vetëm kur mund t’i digjet mandati si deputet, pse ish-kryeministri mund t'ia hedhë paq nëse hetohet dosja e ‘21 Janarit’...

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të mbuluar krimin e 21 Janarit 2011, skema për t’ia faturuar vrasjet opozitës, sajesa e plagëve nga afër dhe shpërblimi që iu dha gardistëve, gati të çojmë në SPAK një video që nuk e ka parë Prokuro...

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të
x

Aktualitet

Pas temperaturave të larta, vendi "pushtohet" nga reshjet e shumëpritura, mundësi për stuhi të mëdha lokale, ja kur parashikohet përmirësimi i motit

Pas temperaturave të larta, vendi "pushtohet" nga reshjet e

Fronti i ftohtë ka arritur në Shqipëri gjatë nates dhe mëngjesit me stuhi lokale në shumë vise bregdetare dhe lokalisht edhe në vise tjera. Temperaturat janë ulur paksa edhe në Kosovë, por reshjet janë duke ardhur.

Në vazhdim pritet të kemi zhvillime mjaft të fuqishme të vranësirave të dendura dhe ato konvektive, sidomos në orët paksa më të vonshme të pasdites dhe në mbrëmje e gjatë natës.

Vende-vende mund të ketë zhvillime të shtrëngatave mjaft të fuqishme me rrebeshe shumë intensive, vetëtima e bubullima masive që mund të shaktojnë edhe problematika e pëmrbytje kalimtare.

Stuhi të fuqishme dhe rrebeshe mjaft intensive parashihen në territorin e Luginës së Preshevës dhe zonën e Kumanovës në Maqedoninë Veriore. Normalisht edhe në zona tjera dhe këto stuhi do të jenë të larakterit lokal.

Reshjet do të vazhdojnë edhe gjatë natës në shumë pjesë të Kosovë dhe në disa pjesë të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut.

Edhe e hëna do të jetë jo-stabile me rrebeshe lokalisht intensive që zhvendosen më shumë në Dukagjin, Maqedoni dhe Shqipëri. Nga e marta përmirësim gradual i motit. 

 

Më të lexuarat