BREAKING NEWS

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e Monika Kryemadhit dhe Flamur Nokës, ja çfarë po ndodh brenda SPAK

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali Berishës, Frrok Çupi rrëfen të pathënat pas propozimit të Argitës si drejtuese e “Rithemelimit”, nga vrasjet nën pushtetin e tij dhe detajet nga nata kur u zgjodh kryetar, si ulërinte e përplaste këmbët mb...

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i deputetit të Rithemelimit, u paraqit si person në dijeni, jo si denoncues

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i
x
BREAKING NEWS

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit, ekspertja e ekonomisë zbardh detajet e fundit dhe tregon se shifrat do të jenë më të larta për pensionistët krahasuar me vitin 2021

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit,
x
BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x

Aktualitet

"Pastronte" banesat gjatë natës teksa njerëzit flinin, hajduti shqiptari ia mbath me vrap duke u arratisur në një incident dhe harron këpucët

"Pastronte" banesat gjatë natës teksa njerëzit flinin,

Një 41-vjeçar shqiptar është përfshirë në një total prej 68 vjedhjesh në Austri përgjatë viteve në 2015 dhe 2018. Duke filluar nga korriku i vitit 2015 shqiptari filloi të hynte rregullisht nëpër shtëpi gjatë natës, ndërsa banorët ishin duke fjetur.

Në shtator 2015, vala e parë prej 45 vjedhjesh mori fund të papritur. Në korrik 2016 dhe në periudhën prill-shtator 2018, ka pasur vjedhje të tjera në Austrinë e Poshtme dhe zonën e Linzit që kanë ndjekur të njëjtën procedurë.

Në një incident, hajduti shqiptar u befasua nga një banor që tentoi ta kapte. Megjithatë, ai ka mundur të lirohet dhe të arratiset. Si pasojë e kësaj ai ka lënë pas këpucët e tij jashtë shtëpisë.

Arrestimi i tij u bë në Francë në maj 2021 në bazë të një urdhër-arresti evropian. Megjithatë, ai së pari kreu një dënim me burg në Francë përpara se të transferohej në burgun Wels në Austri në mars të këtij viti. Gjatë marrjes në pyetje nga Zyra e Policisë Kriminale të Shtetit të Austrisë së Epërme, shqiptari ka rrëfyer gjithsej 68 vjedhje.