BREAKING NEWS

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët dhe drejtorët që kanë shërbyer si transportues të parave të tij dhe detajet nga biznesi i tij i fshehtë me lidhje në Indi ku 1 gur i bardhë bën 400 euro, Idajet Beqiri nxjerr të fshehtat trond...

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët
x
BREAKING NEWS

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën e PL, ja lista me emrat “VIP” që rrezikojnë prangat, nga falsifikimi i formularëve, te pastrim parave, Ilir Meta përjashton Monika Kryemadhin dhe të gjithë mbështetësit e saj në nivel drejtues...

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën
x
BREAKING NEWS

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll derën e kandidimit në zgjedhjet e 2025 zyrtarëve të korruptuar dhe atyre që kanë llogari të hapura me SPAK, kryeministri sfidon amerikanët dhe shpërthen në sulme e akuza ndaj Gjykatës Kushte...

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll
x
BREAKING NEWS

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”, janë grabitur informacione sensitive të klasifikuara sekret, ja si mund të shantazhohen deputetët, në skemë mafiozë të përfshirë shërbime inteligjente të huaja, në rrezik aksionet policore, Kreshnik Spahiut plas “b...

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”,
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për çiftin Meta-Kryemadhi, SPAK drejt përfundimit të hetimeve për dosjen e pastrimit të parave, pritet komunikimi i akuzës, po përgatitet dhe arrestimi i Argita Malltezit

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për
x
BREAKING NEWS

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon Rithemelimin dhe deklaron prishjen me Sali Berishën, ja akuzat për ish-kreun e PD

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon
x
BREAKING NEWS

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion Veliajt, kërkon zgjedhje të parakohshme në Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi kandidat i "Foltores", Edi Rama me "as nën mëngë"

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion
x
BREAKING NEWS

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen prapaskenat e një tjetër pazari të fshehtë Rama-Berisha, synohet goditja e Reformës në Drejtësi përmes njeriut të “non-gratës”

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen
x

Bota

Përgatitjet për ekuipazhet në rast kërcënimi nënujor, shtatë nëndetëse të NATO-s marrin pjesë në stërvitje

Përgatitjet për ekuipazhet në rast kërcënimi

Shtatë nëndetëse të NATO-s po marrin pjesë në stërvitjen më të madhe dhe më komplekse nënujore të organizatës në Mesdhe.

Anijet nga Greqia, Franca, Italia, Spanja, Turqia dhe SHBA mbërritën në brigjet e Siçilisë për të kryer stërvitjen Dynamic Manta 24 sot.

Asetet detare u gjuajtën me radhë dhe u gjuajtën në koordinim të ngushtë me mjetet ajrore dhe sipërfaqësore, për të trajnuar dhe përmirësuar aftësitë në këtë lloj të veçantë lufte, thanë zyrtarët.

Si stërvitja më e avancuar e NATO-s për luftën kundër nëndetëseve (ASW), ajo përgatit ekuipazhet për t’iu përgjigjur dhe përshtatur çdo lloj kërcënimi nën sipërfaqen e detit.

Marina italiane po pret stërvitjen, duke ofruar mbështetje logjistike nga baza detare Augusta, porti i Katanias dhe baza ajrore Sigonella.

“Anijet e NATO-s në Mesdheun Lindor monitorojnë në mënyrë rutinore aktivitetin detar rus, duke përfshirë nëndetëset,” tha Alper Vural, nënkomandant i nëndetëses turke.

“Aleatët kanë vendosur gjithashtu të rrisin forcat detare të NATO-s me më shumë anije. Kjo është e rëndësishme për trajnimin dhe ndërgjegjësimin e situatës.”