BREAKING NEWS

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri “gropën” në SPAK Ilir Metës, nga udhëtimet e luksit nëpër Evropë, shpenzimet për shërbime estetike, deri te bisedat në celularin e saj ku bëheshin pazare me ministra, drejtorë e biznesmenë, ish-pres...

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria që ka kaluar në emër të vjehrrës, kunatit dhe babait të tij, në fund do ia sekuestrojnë të gjitha paratë, personazhi që e denoncoi në SPAK zbardh informacionet e fundit nga hetimet...

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria
x
BREAKING NEWS

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për biletat e avionit dhe dietat jashtë vendit, nuk ekziston asnjë dokument për zv/kryeministren që provon takimet e saj zyrtare për të cilat janë bërë udhëtime ndërkombëtare

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për
x
BREAKING NEWS

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema korruptive që përdorën për të vjedhur fondet e bujqësisë, nga kontratat false, te aplikantët që paguan përqindje të lartë që të fitonin, ja si u grabitën paratë me kompanitë e konsulen...

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema
x
BREAKING NEWS

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës, prokurorët specialë janë në rrezik për shkak të pazarit Rama-Berisha, Lulzim Basha reagon ashpër dhe zbulon çfarë do bëjë nëse Gjykata e Lartë nuk vendos për vulën e PD para zgjedhjeve të 2025...

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës,
x
BREAKING NEWS

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor Ilir Meta për të shpëtuar nga arrestimi i SPAK njësoj siç ia hodhi paq me videon e Dritan Priftit

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor
x
BREAKING NEWS

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është bërë posaçërisht nga SPAK për të shkuar te Ilir Meta, shumë shpejt do të kemi komunikim akuze, ja pse ish-presidentit i janë mbyllur dyert e azilit, do ta sjellin si ‘pako postale’ në Shqipëri ...

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është
x
BREAKING NEWS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt postit të zv/kryeministrit dhe drejtuesit të qarkut të Tiranës, Gjiknuri largohet nga Elbasani, Blendi Çuçi shkon në Fier, ja çfarë pritet të ndodhë brenda PS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt
x

Aktualitet

“Po ballafaqohet me një dramë të jashtëzakonshme, një grup kriminal...”/ Milaim Zeka shpërthen ndaj presidentit serb: Vuçiç na ka bërë kaps

“Po ballafaqohet me një dramë të jashtëzakonshme,

Gazetari i njohur, Milaim Zeka, ishte mëngjesin e sotëm në një lidhje “Skype” me emisionin “Wake Up”, ku foli për situatën e krijuar në veri të Kosovës.

“Vuçiç na ka bërë kaps ne këtu në Kosovë dhe nuk po e bëjmë as ulur dhe as në këmbë”, tha Zeka.

Si e shikon atë që po ndodh në veriun e Kosovës, si e shikon me sytë e një analisti? Si ta kuptojmë ne publiku këtej?

"E para, nuk ka kurrfarë paniku për luftë, sepse sa të jetë një ushtar amerikan në tokën e Kosovës dhe një ushtar i KFOR-it, Aleksandër Vuçiç krejt këto parada ushtarake i ka vetëm për konsumin e brendshëm propagandistik brenda territorit serb. Sepse ai është duke u ballafaquar me një dramë të jashtëzakonshme, një grup i njohur kriminal është arrestuar në Serbi . grup i cili ka vrarë njerëz, i ka marrë dhe i ka çuar, i ka bërë sallam, i ka grirë njerëzit në një fabrikë. Gjëra të llahtashme që kanë dalë në New York Times”, tha gazetari i njohur.

Sipas Zekës, jemi në situatën identike të Bill Clinton kur vendosi që të bombardonte Serbinë.

“Pak shqiptarë e besojnë, por unë kam lexuar raportet sekrete të CIA-s amerikane që njëra nga arsyet se pse Bill Clinton u bind nga Tony Blair për të bombarduar Serbinë, ishte afera me Monica Lewinsky. Domethënë, për ta zhvendosur vëmendjen nga afera seksuale me Monica Lewinsky, këshilltarët i thanë Bill Clinton që të bombardonte Serbinë.

Tani Vuçiç për të ikur nga këto skandale po e dërgon ushtrinë afër kufirit. Por imagjinoni se çfarë efektesh ka kjo kur ne kemi ushtrinë e NATO-s brenda në Kosovë”.