BREAKING NEWS

Ish-drejtuesja e Prokurorisë së Tiranës Elisabeta Imeraj flet hapur, nga dënimi i Sali Berishës, burgosja e Fredi Belerit, te arratisja e Arben Ahmetajt dhe hetimet e SPAK ndaj Ilir Beqajt, ja çfarë pritet të ndodhë me dosjet “përvëluese”

Ish-drejtuesja e Prokurorisë së Tiranës Elisabeta Imeraj flet
x
BREAKING NEWS

Muharrem Xhafa zbardh prapaskenat e forta nga 20 shkurti i vitit 1991: Ja plani i Ramiz Alisë për të rrëzuar bustin e Enver Hoxhës, si i liruan në fshehtësi bulonat, infiltrimi i Berishës dhe roli i Hekuran Isait, shumica e studentëve të dhjetorit ’90 ...

Muharrem Xhafa zbardh prapaskenat e forta nga 20 shkurti i vitit 1991: Ja plani
x
BREAKING NEWS

Njeriu i vetëm që filmoi pamjet e rrëzimit të bustit të Enver Hoxhës rrëfen të pathënat: Ja çfarë ndodhi më 20 shkurt 1991, nga telefonata alarmante e Adil Çarçanit për zhdukjen e videos, roli i Sali Berishës, Ramizit, Nexhmijes, infiltrimi i sigurimsa...

Njeriu i vetëm që filmoi pamjet e rrëzimit të bustit të
x
BREAKING NEWS

Arben Ahmetaj e akuzoi se fshihet pas inceneratorit të Tiranës, kryebashkiaku Erion Veliaj reagon për herë të parë dhe tregon si qëndron e vërteta, i cilëson sulmet e tij shpifje dhe i kërkon të bëhet burrë e të përballet me drejtësinë

Arben Ahmetaj e akuzoi se fshihet pas inceneratorit të Tiranës,
x
BREAKING NEWS

Edi Rama dhe Belinda Balluku përfundojnë në SPAK për aferën e inceneratorëve dhe rrugën Korçë-Ersekë, zbardhet dosja e PD zyrtare me provat “përvëluese”

Edi Rama dhe Belinda Balluku përfundojnë në SPAK për
x
BREAKING NEWS

Thellohen hetimet për Koncesionin e Sterilizimit, SPAK pyet për dy orë Ogerta Manastirliun, nga ndryshimi i kontratës koncesionare, te rritja e kostos në mënyrë abuzive për buxhetin e shtetit, ja vendimet që mund ta fundosin

Thellohen hetimet për Koncesionin e Sterilizimit, SPAK pyet për dy
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ja pse Blinken erdhi në Tiranë dhe arsyet pse refuzoi të takojë opozitën, baza e Kuçovës investim amerikan dhe mesazh për Moskën

Kreshnik Spahiu: Ja pse Blinken erdhi në Tiranë dhe arsyet pse refuzoi
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Amerikanët investuan te Sali Berisha, ja e vërteta tronditëse që mësuan kur e futën në skaner pas vitit ’94, nga përplasja me senatorët e SHBA, te akuzat për luftë civile në 1997 dhe të gjitha mesazhet e fshehta të Blinken nga vizita në Tir...

Frrok Çupi: Amerikanët investuan te Sali Berisha, ja e vërteta
x

Politike

“Po ndikohet në proces”/ Plas debati në studio, Laert Vasili përplaset ashpër me avokatin e Belerit: Shqiptari për nderin rron!

“Po ndikohet në proces”/ Plas debati në studio, Laert

Avokati i Fredi Belerit, Eugen Gjyzari foli në një lidhje telefonike në emisionin “360 gradë”, për çështjen e Fredi Belerit.

Nuk kanë munguar diskutimet dhe debatet. Avokati i Belerit tha se ka pasur ndërhyrje në proces.

“Unë jam përfaqësues, mbrojtës i Belerit. E njoh prej vitesh dhe e di se çfarë përfaqëson. Njerëzit e medias ndikojnë gjithmonë para proceseve, edhe përfaqësuesit publik nxisin. Ju jeni i kallëzuar, po ndikoni për të ndërhyrë në proces gjyqësor. Për interesa të caktuara ndikojnë tek procese gjyqësore, u shpreh avokati i Fredi Belerit.

Gjatë kësaj interviste ka pasur ndërhyrje të forta nga polemisti Laert Vasili i cili është treguar kritik, ndaj avokatit.

“Po çështja e Marin Sulit, çfarë mund të thuash. Sepse ai cënoj moralin dhe dinjitetin tim, shqiptari për nderin rron, popujt e tjerë rrojnë për ca vrima të tjera”, tha polemisti Laert Vasili.

Ndërhyrja e Mitsotakis për zotin Beleri?

Avokati i Fredi Belerit: Ju si përfaqësues të medias keni detyrë të provoni me çdo provë atë që thoni për Belerin.

Pyetje: Keni gjë në mbrojtje të zotit Beleri si i pandehur që është?

Avokati i Belerit: Nëse dëshironi ju vij në studio dhe ju përgjigjem. Pikëpamja juaj ndalon atje ku cënon tjetrin.

Më të lexuarat