BREAKING NEWS

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët dhe drejtorët që kanë shërbyer si transportues të parave të tij dhe detajet nga biznesi i tij i fshehtë me lidhje në Indi ku 1 gur i bardhë bën 400 euro, Idajet Beqiri nxjerr të fshehtat trond...

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët
x
BREAKING NEWS

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën e PL, ja lista me emrat “VIP” që rrezikojnë prangat, nga falsifikimi i formularëve, te pastrim parave, Ilir Meta përjashton Monika Kryemadhin dhe të gjithë mbështetësit e saj në nivel drejtues...

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën
x
BREAKING NEWS

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll derën e kandidimit në zgjedhjet e 2025 zyrtarëve të korruptuar dhe atyre që kanë llogari të hapura me SPAK, kryeministri sfidon amerikanët dhe shpërthen në sulme e akuza ndaj Gjykatës Kushte...

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll
x
BREAKING NEWS

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”, janë grabitur informacione sensitive të klasifikuara sekret, ja si mund të shantazhohen deputetët, në skemë mafiozë të përfshirë shërbime inteligjente të huaja, në rrezik aksionet policore, Kreshnik Spahiut plas “b...

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”,
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për çiftin Meta-Kryemadhi, SPAK drejt përfundimit të hetimeve për dosjen e pastrimit të parave, pritet komunikimi i akuzës, po përgatitet dhe arrestimi i Argita Malltezit

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për
x
BREAKING NEWS

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon Rithemelimin dhe deklaron prishjen me Sali Berishën, ja akuzat për ish-kreun e PD

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon
x
BREAKING NEWS

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion Veliajt, kërkon zgjedhje të parakohshme në Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi kandidat i "Foltores", Edi Rama me "as nën mëngë"

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion
x
BREAKING NEWS

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen prapaskenat e një tjetër pazari të fshehtë Rama-Berisha, synohet goditja e Reformës në Drejtësi përmes njeriut të “non-gratës”

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen
x

Aktualitet

Policia aksion në Elbasan, 1 në pranga, 2 të proceduar

Policia aksion në Elbasan, 1 në pranga, 2 të proceduar

Arrestohet një person dhe procedohen në gjendje të lirë dy të tjerë për vepra penale të ndryshme në Elbasan. Arrestimi ka ardhur si pasojë e humbjes së kontrollit të mjetit që drejtonte 23-vjeçari me inicialet S.I, duke shkaktuar dëme materiale në një lokal. Dy të rinjtë që po procedohen penalisht kanë kryer veprat penale: posedim lëndësh narkotike dhe kanosje. Prokuroria e Elbasanit do të merret me veprimet e mëtejshme për secilin rast.

Njoftimi i Policisë:

DVP Elbasan

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimeve ndaj Personit, në bashkëpunim me ata të qarkullimit rrugor, vunë në pranga shtetasin S. I., 23 vjeç, banues në Peqin, pasi mesditën e djeshme, në qytetin e Peqinit, dyshohet se për shkak se ka humbur kontrollin, automjeti që drejtonte ky shtetas ka shkaktuar dëme të vogla materiale në ambientet e jashtme të një lokali. Gjithashtu, gjatë shoqërimit shtetasi S. I. ka kundërshtuar punonjësit e Policisë.

Specialistët për Hetimin e Narkotikëve referuan materialet në Prokurori, ku nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasin B. A., 20 vjeç, banues në Elbasan, pasi iu gjet dhe iu sekuestrua një sasi të vogël lënde narkotike cannabis sativa.

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policise Elbasan referuan materialet në Prokurori, ku nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasin Xh. Gj., 23 vjeç, banues në fshatin Tregan, pasi dyshohet se për motive të dobëta, ka kanosur një 17-vjeçare.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Elbasan, për veprime të mëtejshme.

Më të lexuarat