BREAKING NEWS

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Artan Diti që drejtoi operacionin nxjerr për herë të parë detajet “bombastike”, nga politikani që doli kundër, sekuestrimi i 71 ton kanabis sativa, te reagimi i Ramës, ...

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i
x
BREAKING NEWS

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive të fshehura të Ilir Metës, nga ditëlindja 500 mijë euro në Lalëz, 51 asetet që ka në Londër, 289 mijë euro operacione, mbi 100 mijë euro shpenzim vetëm për njërin fëmijë, deri te vrasjet ku është implikua...

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive
x
BREAKING NEWS

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në Shqipëri, DASH listë me “non-grata”, a do sanksionohen oligarkët që financojnë Sali Berishën si rasti i Dodik në Bosnje?

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në
x
BREAKING NEWS

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku, në skenë del dhe kompania e oligarkut rus Oleg Deripaska, KLSH liston shkeljet e Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku,
x
BREAKING NEWS

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para prokurorëve specialë për njohjen me Mërtirin dhe Zoton, tentativat e partneres së ish-zv/kryeministrit për të zhdukur dokumentin e rëndësishëm dhe shitjet fiktive të kryera me qellim ...

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para
x
BREAKING NEWS

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të Kuvendit, përjashtimin e deputetëve që ushtrojnë dhunë nga 30 ditë e zbret në 10, ja ndëshkimi i ashpër që do të jepet për ligjvënësit që përdorin tymuese gjatë seancës plenare...

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të
x
BREAKING NEWS

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë kokën” Sali Berishës, ja kush do i japë goditjen finale pas 23 qershorit, zbardhen prapaskenat e fundit nga SHQUP

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë
x
BREAKING NEWS

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali Berishën i bazuar në fakte dhe jo fjalë, u hetua dhe dokumentua çdo provë kundër kreut të PD që nga viti 1996, avokat nga Londra zbulohen detaje nga dosja e britanikëve

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali
x

Aktualitet

Policia ‘bën namin’ në Tiranë, 28 të arrestuar dhe 12,122 gjoba në një javë

Policia ‘bën namin’ në Tiranë, 28 të arrestuar

Brenda një jave në Tiranë janë arrestuar 28 drejtues mjetesh dhe 6 të tjerë janë vënë nën hetim për shkelje të rregullave të qarkullimit.

Përkatësisht:

-17 persona u arrestuan për vepra penale në fushën e qarkullimit rrugor.

-6 të dehur u arrestuan për drejtim mjeti në mënyrë të parregullt.

-2 u arrestuan për drejtim mjeti pa leje drejtimi

-2 për drejtim mjeti nën ndikimin e lëndëve narkotike.

-1 për shkelje të rregullave te qarkullimit, që rezultoi në aksident.

-6 u proceduan për korrupsion aktiv ndaj funksionarëve publikë.

Ndërsa brenda një jave janë vendosur 12.122 gjoba përkatësisht:

-74 për xhama të zinj.

-741 për shpejtësi mbi limitet e lejuara.

-343 për parakalime të gabuara.

-356 për përdorim celulari gjatë drejtimit.

-703 për mosvendosje të rripit të sigurimit.

-435 për mosvendosje të kaskës.

-556 për mosdhënie përparësie këmbësorëve.

-37 për mosrespektim të ndalesës “Stop”.

-95 për sjellje të gabuar të këmbësorëve në rrugë.

-7,744 për qëndrim të gabuar.

-1,078 të ndryshme.

-63 masa administrative parashikuan pezullim të lejedrejtimit, me opsion konvertimi në gjobë të dyfishtë.

Ndërkohë janë bllokuar 30 automjete, 2 me targa të huaja për verifikim të trafiqeve të paligjshme, 10 për detyrime të pa likuiduara, 4 për mungesë dokumentacioni dhe 14 u spostuan me mjet ngritës.