BREAKING NEWS

Ilir Meta ka porositur disa vrasje të bujshme, ja si ka bashkëpunuar me grupet kriminale për të asgjësuar armiqtë e tij, Idajet Beqiri nxjerr detajet e forta dhe zbulon ngjarjen e rëndë ku është implikuar edhe Monika Kryemadhi

Ilir Meta ka porositur disa vrasje të bujshme, ja si ka bashkëpunuar
x
BREAKING NEWS

Trondit Frrok Çupi: Ja planet e përbashkëta mes Sali Berishës dhe Izet Haxhisë, nga vrasja e Azem Hajdarit, urdhri për të eliminuar një ministër, deri te strehimi në Turqi

Trondit Frrok Çupi: Ja planet e përbashkëta mes Sali
x
BREAKING NEWS

Si u masakrua agjenti shqiptar në Himarë nga shërbimet greke, detajet nga dosja që fsheh politikanët që i shërbyen Sigurimit dhe dështimi i planit të jugosllavëve për të eliminuar Ramiz Alinë, ja rrëfimi i fundit “bombastik” i Bujar Hoxhës përpara se t...

Si u masakrua agjenti shqiptar në Himarë nga shërbimet greke,
x
BREAKING NEWS

Ambasadori dhe gjyqtarët britanikë në derën e SPAK, Londra aleancë me Dumanin për të goditur pushtetarët e lartë, gjurmim të parave të pista, llogarive bankare dhe sekuestrim pasurie, ja si britanikët do plotësojnë me materiale shtesë dosjet përvëluese...

Ambasadori dhe gjyqtarët britanikë në derën e SPAK, Londra
x
BREAKING NEWS

Komisioni për drejtësinë në udhëkryq, ja çfarë përmban projekti i Edi Ramës në bashkëpunim me Sali Berishën kundër SPAK dhe institucioneve të pavarura

Komisioni për drejtësinë në udhëkryq, ja
x
BREAKING NEWS

Plas sherri te Rithemelimi, grupi i Bardhit përplaset me përkrahësit e Sali Berishës, Shehu, Noka dhe Sula kundër komisionit të Edi Ramës

Plas sherri te Rithemelimi, grupi i Bardhit përplaset me
x
BREAKING NEWS

Lajme shumë të mira për administratën, në qershor hyn në fuqi rritja e re e pagave, orari i punës do të jetë 09.00 me 15:30, do të ketë edhe shpërblime, ja kategoritë që përfitojnë

Lajme shumë të mira për administratën, në qershor hyn
x
BREAKING NEWS

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret Rama-Berisha me amnistinë penale, ja si u liruan të korruptuarit dhe “puçi” që iu bë SPAK

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret
x

Aktualitet

Policia me "dorë të hekurt" në Tiranë, tetë persona bien në pranga

Policia me "dorë të hekurt" në Tiranë, tetë

Policia e Tiranës ka zhvilluan disa aksione në fushat e hetimit të narkotikëve, krimeve dhe rritjes së sigurisë rrugore, duke vënë tetë persona në pranga. Nga hetimi i narkotikëve u vunë në pranga S.S 40-vjeç dhe N.N 28-vjeç. Ndërsa nga hetimi i krimeve në pranga ranë dy persona të tjerë B.H 18-vjeç dhe A.K 39-vjeç. Gjithashtu nga hetimi i sigurisë rrugore u arrestuan 4 persona S.B 42-vjeç, M.L 36-vjeç, A.Sh 24-vjeç dhe A.B 34-vjeç. 

NJOFTIMI I POLICISË: 

Forcat e Policisë në Tiranë zhvilluan disa aksione në fushat e hetimit të narkotikëve e krimeve dhe rritjes së sigurisë rrugore.

1 - Hetimi i narkotikëve

U arrestuan në flagrancë shtetasit:

- S. S., 40 vjeç, pasi u kap me lëndë të dyshuar narkotike kokainë;

- N. N., 28 vjeç, pasi ka shkelur masën e sigurisë "Arrest në shtëpi", caktuar nga Gjykata, dhe gjatë kontrollit fizik shërbimet e Policisë, i gjetën dhe sekuestruan, sasi lënde të dyshuar narkotike kokainë.

2 - Hetimi i krimeve

U arrestuan shtetasit:

- B. H., 18 vjeç, pasi gjatë kontrollit të celularit të tij, i'u gjetën faqe që shërbejnë për vendosjen e basteve sportive.

- A. K., 39 vjeç, pasi mbrëmjen e djeshme, në Fushë Krujë, duke drejtuar automjetin në gjendje të dehur, ka aksidentuar me pasojë vdekjen një të mitur 17 vjeç.

3 - Siguria rrugore

U arrestuan shtetasit:

- S. B., 42 vjeç, pasi duke drejtuar automjetin, ka aksidentuar shtetasin B. R., i cili pasi ka marrë ndihmën mjekësore në spital, është larguar në banesë;

- M. L., 36 vjeç, pasi duke drejtuar automjetin në gjendje të dehur, është përplasur me motomjetin me drejtues shtetasin E. M. Si pasojë janë dëmtuar të dy drejtuesit dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën;

- A. Sh., 24 vjeç, pasi u kap duke drejtuar automjetin në gjendje të dehur;

- A. B., 34 vjeç, pasi duke drejtuar automjetin në gjendje të dehur, është përplasur me motomjetin me drejtues shtetasin P. N. 34-vjeçari që ka shkaktuar aksidentin, nuk ka njoftuar Policinë dhe është larguar nga vendi i ngjarjes duke fshehur mjetin, në banesën e tij. Shtetasi P. N., ndodhet në spital, në kujdesin e mjekëve.