BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ilir Meta ka marrë vesh lajmin se do ta arrestojnë, Ismailaj kishte frikë se mund ta eliminonin në qeli, nëse ai ka dalë kundër ish-presidentit është hapur ‘Kutia e Pandorës’, nga pazaret që thurnin në ish-bllok, te bisedat në Pragë dhe mes...

Romeo Kara: Ilir Meta ka marrë vesh lajmin se do ta arrestojnë,
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Sherri mes Metës e Monikës lojë për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja pse u largova nga Iliri dhe pse PL është një eksperiment i dështuar, ish-presidenti do të ketë të njëjtin fati si Berisha

Spartak Braho: Sherri mes Metës e Monikës lojë për të
x
BREAKING NEWS

Gjykata e Lartë merr në dorë vrasjen e Azem Hajdarit, në 23 maj merret vendimi për Izet Haxhinë, avokati i tij jep detajet e forta: Plani ishte për të vrarë Saliun në ’98, jo ish-deputetin demokrat, ja 23 provat që ish-truproja disponon për krimet e Be...

Gjykata e Lartë merr në dorë vrasjen e Azem Hajdarit, në 23
x
BREAKING NEWS

Avokati Arben Llangozi rrëfen detajet “bombastike” për “SKY ECC” dhe dosjen “McGonigal”, në përgjime ka rënë edhe Edi Rama, ja të fshehtat nga koncesioni prej 20 milionë euro që ka përfituar ish-agjenti i FBI nga kryeministri shqiptar...

Avokati Arben Llangozi rrëfen detajet “bombastike” për
x
BREAKING NEWS

Myslim Murrizi: Gazment Bardhi dhe Sali Berisha nuk janë bashkë, gjysma e grupit parlamentar të PS kanë vila në Lalëz dhe shtëpi te rezidenca e Gentiana Sulës, ja si rrëzohet Rama nga pushteti

Myslim Murrizi: Gazment Bardhi dhe Sali Berisha nuk janë bashkë,
x
BREAKING NEWS

E akuzoi se nuk kanë denoncuar korrupsionin, Endri Shabani nxjerr blof gazetarin Klodian Tomorri, zbulon disa nga skandalet e bëra publike nga Nisma Thurje dhe del hapur në mbështetje të SPAK

E akuzoi se nuk kanë denoncuar korrupsionin, Endri Shabani nxjerr blof
x
BREAKING NEWS

Eksperti i ekonomisë, Fatos Çoçoli: Ja sa do të jetë rritja e pensioneve që do të realizohet në tetor, skema që po ndiqet dhe detajet nga dy bonuset që do të marrë mosha e tretë për këtë vit

Eksperti i ekonomisë, Fatos Çoçoli: Ja sa do të
x
BREAKING NEWS

Pakti për emigrantët/ Reagojnë mediat italiane: Engjëll Agaçi, njeriu kyç në marrëveshjen Shqipëri-Itali, një ish-avokat i...

Pakti për emigrantët/ Reagojnë mediat italiane: Engjëll
x

Aktualitet

“Policia "ngatërron" detyrën në Shqipëri”, eksperti i sigurisë Fatjon Softa 'shpërthen' ashpër : Duhen radarë, jo policë pas ferrës

“Policia "ngatërron" detyrën në

“Turizmi në treg” ka qenë pika e diskutimit mes të ftuarve në një emision televiziv.

I ftuar në studio eksperti i sigurisë Fatjon Softa foli për rëndësinë e sigurisë gjatë sezonit turistik në vend.

I pyetur nga moderatorja Borakaj se a është shqetësues për turistët numri i lartë i policëve në rrugë gjatë sezonit turistik, Softa dhe se kjo është shumë shqetësuese.

Ai theksoi se vetëm në Shqipëri policia ngatërron detyrën.

Gazetarja: A është shqetësues për turistët numri i lartë i policëve?

Softa: Sigurisht që po, por ne i lodhim efektivët. Ne kemi policë edhe në trafik, në asnjë vend të botës nuk sheh një gjë të tillë, është punonjësi i Bashkisë që e bën një gjë të tillë. Nganjëherë duhet të shkojmë drejt teknologjisë se sa në numrin e efektivëve. Unë nuk quaj punë të policisë atë që del një polic në kryqëzim dhe ndajnë ujë për qytetarët, por kur del dhe shfaqet aty ku duhet. Nuk është punë kur polici shfaqet pas shkurresh, punë është kur e kap radari. Parandaluese do të ishin kamerat, radarët.

 

Më të lexuarat