BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali Berishës, Ilir Metës dhe Edi Ramës, SHBA del në krah të Altin Dumanit, kërkon distancim të opozitës nga “non-grata” dhe jep mesazhin e fortë se keqqeverisja e korrupsioni duhen luftuar

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën “gropën” Ilir Metës dhe Monikës, roli i nënës së Kryemadhit dhe vëllait Drini që mori 360 milionë lekë nga SGS, 2 njerëzit që hapën dosjet e ish-presidentit në SPAK me kallëzimet që bënë nxjerrin faktet t...

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i mbyllin dyert, Monika Kryemadhi sulmon bashkëshortin si shërbëtor të Edi Ramës

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho flet pa “doreza”, ja detajet nga sëmundja e vjetër e Ilir Metës, manovrat e tij me përjashtimin e Monika Kryemadhit dhe prapaskenat e forta që po ndodhin brenda ish-LSI, nga largimi i bashkëpunëtores së tyre të kasafortave, te shkërmoqja ...

Spartak Braho flet pa “doreza”, ja detajet nga sëmundja e
x
BREAKING NEWS

Gjyqtari që i dha PD Sali Berishës para vetingut, ja pasuria e “çmendur” e Agron Zhukrit, si u bë milioner nga gruaja e tij që nuk i justifikon dot të gjitha të ardhurat e saj me pagat dhe aktivitetin privat, zbardhen “flamujt e kuq” në KPK...

Gjyqtari që i dha PD Sali Berishës para vetingut, ja pasuria e
x
BREAKING NEWS

Lajme shumë të mira për pensionistët, ja çfarë po përgatitet me skemën e re të pensioneve, nga indeksimi, kompensimet, ndryshimet në fshat dhe qytet dhe deri tek kontributet për të vetëpunësuarit në bujqësi

Lajme shumë të mira për pensionistët, ja çfarë
x
BREAKING NEWS

Nuk ndalet Ilir Meta, vijon kërcënimet ndaj kreut të SPAK: Do t’i qepem Dumanit brez pas brezi, nëse është trim le të...

Nuk ndalet Ilir Meta, vijon kërcënimet ndaj kreut të SPAK: Do
x
BREAKING NEWS

Ja pse Europa ka mbyllur dyert e arratisjes së Metës dhe Kryemadhit, dosja e tyre e “e zezë” e pastrimit të parave drejt fundit të hetimeve, Altin Dumani dhe Sotir Kllapi po bëjnë gati fletë-arrestet, zbardhen provat dhe dëshmitarët që kanë plasur “bom...

Ja pse Europa ka mbyllur dyert e arratisjes së Metës dhe Kryemadhit,
x

Aktualitet

Policia rrugore ‘bën namin’ në Tiranë, gjoba të majme për manovrat në rrugë dhe...

Policia rrugore ‘bën namin’ në Tiranë, gjoba të

Policia Rrugore e Tiranës ka ndërmarrë një nismë për evidentimin dhe konstatimin e shoferëve që drejtojnë makina luksoze dhe jo vetëm, të cilët kryejnë manovra të rrezikshme në rrugë, kryesisht duke lëvizur me shpejtësi tej normave.

Nisur nga shqetësimet e qytetarëve, efektivët e Policisë Rrugore të kryeqytetit kanë evidentuar drejtues mjetesh që nuk rregullojnë shpejtësinë në rrugë, apo që kryejnë parakalime në krahun e djathtë, duke rrezikuar veten dhe shoferët e tjerë.

Siç shihet dhe nga këto pamje që ndan Policia e Shtetit, gjobat për ata drejtues që lëvizin me shpejtësi, kryejnë manovra të rrezikshme apo dhe kanë xhama të errësuar pa leje, janë tepër të majme duke shkuar deri në 500 mijë lekë të vjetra.

“Së fundmi Komisariati i Policisë Rrugore Tiranë ka realizuar disa video që evidentojnë shkelje të ndryshme të rregullave të qarkullimit rrugor nga drejtuesit e mjeteve, në të cilat përfshihen: shpejtësi mbi limitet e lejuara, xhama të riveshur ose të errësuar mbi % e lejuar dhe kontrolle nga Task Forca për skanimin e targave të mjeteve që nuk kanë paguar taksat, kolaudimin, apo siguracionet”, thuhet në njoftim.

Më të lexuarat