BREAKING NEWS

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e politikanëve shqiptarë me kriminelët, vjen sot në Tiranë Lord Dingeman,  trajnime prokurorëve të SPAK për pastrimin e parave dhe sekuestro pronave, ja emrat “VIP” të rrezikuar, zbardhet projekti b...

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e
x
BREAKING NEWS

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si bandat shtetërore të drejtuara nga gjenerali Agim Shehu na zunë pritë tek Ura e Dajlanit, Spartak Braho kujton dhunën e ’96-ës dhe zbulon bisedën brenda makinës me zyrtarin e lartë të PS...

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si
x
BREAKING NEWS

Bujar Çela e Petro Koçi rrëfejnë tmerrin e majit ’96: Si u dhunuan, gjakosën dhe torturuan socialistët me urdhër të Sali Berishës, SPAK të hetojë ngjarjen

Bujar Çela e Petro Koçi rrëfejnë tmerrin e majit
x
BREAKING NEWS

Pakti për të eliminuar Reformën në Drejtësi, Berisha-Bardhi kundër rezolutës, por bëhen pjesë e komisionit special për të shpëtuar nga qelitë e SPAK

Pakti për të eliminuar Reformën në Drejtësi,
x
BREAKING NEWS

Largohet njeriu që i doli kundër SHBA për zgjedhjen e Altin Dumanit në krye të SPAK, i hapet rruga profesoreshës së njohur

Largohet njeriu që i doli kundër SHBA për zgjedhjen e Altin
x
BREAKING NEWS

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e Monika Kryemadhit dhe Flamur Nokës, ja çfarë po ndodh brenda SPAK

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali Berishës, Frrok Çupi rrëfen të pathënat pas propozimit të Argitës si drejtuese e “Rithemelimit”, nga vrasjet nën pushtetin e tij dhe detajet nga nata kur u zgjodh kryetar, si ulërinte e përplaste këmbët mb...

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i deputetit të Rithemelimit, u paraqit si person në dijeni, jo si denoncues

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i
x

Aktualitet

“Portale me financim të dyshimtë”/ Eksperti i kriminalistikës ngre alarmin: Siguria kombëtare...

“Portale me financim të dyshimtë”/ Eksperti i

Eksperti i kriminalistikës, Ervin Karamuço, përmes një lidhjeje të drejtpërdrejtë për “Special Report”, foli për kërkesën e PS-së për ngritjen e komisionit kundër dezinformimit dhe ndërhyrjeve të huaja në zgjedhje.

Ai tha se shërbimet tona informative me kohë kanë ngritur alarmin në lidhje me ndikimin e shteteve të huaja tek disa prej portaleve në Shqipëri. Sipas Karamuços, ngritja e komisioneve është për sigurinë kombëtare.

“Shërbimet tona informative me kohë kanë ngritur alarmin në lidhje me një ndikim që financohet nga këto shtete përmes palëve të treta që bëjnë të mundur për qëndrimin e tyre lajmeve e që duan të zënë vend në shtetet e Evropës.

Ka pasur raporte të cilët kanë adresuar me emra konkretë emrat e portaleve ku dyshohet se përmes financimit porositen lajmet.

Ka pasur një marrëveshje mes Sekretarit amerikan të Shtetit, Anthony Blinken dhe ministrit ton të Jashtë, Igli Hasanit në lidhje me këtë subjekt. Është propozuar ngritja e komisionit, për mua është i vonuar, por duhet. Duhet mbikëqyret se kush financon, ku dhe çfarë qëllimi ka. Ky komision duhet të dalë në rekomandime që të pasohet me ligje. Janë mediat në mënyrë të vazhdueshme janë etiketuar në lidhje me financime të huaja, vende jo mike, që cenojnë vendin tonë. Adresojnë çështje të pavërteta për ‘fake news’, për çështje të marrëdhënieve të Shqipërisë me vende nga jashtë.”, tha ai.