BREAKING NEWS

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe në kërkim më të fortët e vendit, goditen politikanë, ish-drejtorë edhe punonjës të Policisë së Shtetit, futen në lojë dhe ndërkombëtarët, zbardhen vrasje të bujshme, gjenden para e flori në b...

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe
x
BREAKING NEWS

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të lartë të Policisë së Shtetit në aksionin “blic” të SPAK kundër personazheve të njohur të botës së krimit

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të
x
BREAKING NEWS

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do të bëhet nga SPAK, Ervin Karamuço tregon të pathënat e operacionit më të madh që është bërë ndonjëherë në Shqipëri

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës në Zelandë të Re, Angli, Itali, Zvicër dhe Qipro dhe detajet e forta nga skema e pastrimit të parave të presidentit të Partisë së Lirisë me ish-ministrin e Transporteve dhe shoferin e Janull...

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës
x
BREAKING NEWS

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për të grabitur të dhënat e sistemit “TIMS”, gazetarja Klodiana Lala nxjerr detaje të bujshme nga skandali që tronditi Policinë e Shtetit dhe zbulon personin që refuzoi t’i jepte ish-drejtorit të IT kode...

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për
x
BREAKING NEWS

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas dëshmisë për inceneratorët, te lëshimi i të gjithë bashkëpunëtorëve në “gojën” e SPAK dhe zhvillimet që do të ndodhin për dosjen “Xibraka”, ja çfarë e pret Gazment Bardhin dhe Olsi Ram...

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë në arrest me burg dhe prova e fortë që kishte Kosta Trebicka për ish-kryeministrin që e fundos në aferën e ‘Gërdecit’

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë
x
BREAKING NEWS

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen e plotë të vrasjes së Pjerin Xhuvanit, kërkon nga SPAK nisjen e hetimeve për ekzekutimin që tronditi Elbasanin, si u rekrutuan kriminelë, rikthehet në skene implikimi i Gazmend Bardhit si dre...

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen
x

Aktualitet

Prekëse, gjesti i rrallë po bën xhiron e rrjetit/ Xhaxhallarët i dhurojnë mbesës çekun me 58 mijë € në ditën e dasmës: E kemi amanet nga ...

Prekëse, gjesti i rrallë po bën xhiron e rrjetit/

Një gjest i rrallë po bën xhiron e rrjetit. Tre xhaxhallarrë në Kosovë i kanë dhuruar mbesës së tyre çekun prej 58-mijë eurosh në ditën e dasmës së saj.

Në një lidhje me Skype për ABC e Mëngjesit, Ilirjana Tiku ka treguar emocionet e atij momenti dhe ndihmën që xhaxhallarët i kanë dhënë gjatë gjithë jetës, pasi babai i saj ka vdekur kur ajo ishte vetëm 1-muajshe.

Sakaq, xhaxhai i vogël, Driton Tiku ka zbuluar se Ilirjana është një lloj amaneti për ta dhe e konsiderojnë gjithmonë si vajzën e tyre.

“Paratë janë mbledhur pa dijeninë e Lilës dhe dalëngadalë kemi menduar ndonjë banesë. Lila ka lindur një muaj pasi është vrarë vëllai.

Ajo ka 8 vite që jeton në Suedi dhe e ka marrë vëllai i dytë për studime. E ka njohur djalin aty dhe është i rrethinës sonë”, tha Dritoni.

“Në atë moment nuk e mendova shumë, por pas asaj e kuptova se çfarë ata kishin bërë për mua. Unë jam e lidhur me të 3 xhaxhallarët, por me Dritonin pak më shumë se është më i vogli dhe jemi pak më afër moshës.

Unë dua të blejë një banesë që ta kem kujtim nga axhallarët e mi. Nuk dua të bëjë shpenzime të kota si për rroba dhe gjëra të tilla.

Më treguar të drejtën vendin e babait është një mungesë, një boshllëkë që nuk mbushet. Por që nuk më ka munguar kurrë ledhatimi. Por kur kam qenë më e vogël, kam folur edhe me fëmijët e tjetër dhe ndonjëherë më dukej sikur me mua silleshin më mirë se me fëmijët e tyre”, u shpreh Ilirjana.