BREAKING NEWS

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe në kërkim më të fortët e vendit, goditen politikanë, ish-drejtorë edhe punonjës të Policisë së Shtetit, futen në lojë dhe ndërkombëtarët, zbardhen vrasje të bujshme, gjenden para e flori në b...

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe
x
BREAKING NEWS

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të lartë të Policisë së Shtetit në aksionin “blic” të SPAK kundër personazheve të njohur të botës së krimit

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të
x
BREAKING NEWS

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do të bëhet nga SPAK, Ervin Karamuço tregon të pathënat e operacionit më të madh që është bërë ndonjëherë në Shqipëri

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës në Zelandë të Re, Angli, Itali, Zvicër dhe Qipro dhe detajet e forta nga skema e pastrimit të parave të presidentit të Partisë së Lirisë me ish-ministrin e Transporteve dhe shoferin e Janull...

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës
x
BREAKING NEWS

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për të grabitur të dhënat e sistemit “TIMS”, gazetarja Klodiana Lala nxjerr detaje të bujshme nga skandali që tronditi Policinë e Shtetit dhe zbulon personin që refuzoi t’i jepte ish-drejtorit të IT kode...

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për
x
BREAKING NEWS

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas dëshmisë për inceneratorët, te lëshimi i të gjithë bashkëpunëtorëve në “gojën” e SPAK dhe zhvillimet që do të ndodhin për dosjen “Xibraka”, ja çfarë e pret Gazment Bardhin dhe Olsi Ram...

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë në arrest me burg dhe prova e fortë që kishte Kosta Trebicka për ish-kryeministrin që e fundos në aferën e ‘Gërdecit’

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë
x
BREAKING NEWS

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen e plotë të vrasjes së Pjerin Xhuvanit, kërkon nga SPAK nisjen e hetimeve për ekzekutimin që tronditi Elbasanin, si u rekrutuan kriminelë, rikthehet në skene implikimi i Gazmend Bardhit si dre...

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen
x

Aktualitet

"Prindërit mendojnë mos ndodh ndonjë konflikt më i madh", aktivistja trondit me deklaratën: Fëmija është 5-vjeçe dhe ngacmohet seksualisht nga komshiu 17-vjeç, familja në dijeni

"Prindërit mendojnë mos ndodh ndonjë konflikt më i

Aktivistja Sevim Arbana ka treguar në një emision se shpesh prindërit e kanë të vështirë të denoncojnë ngacmimet që u bëhen fëmijëve të tyre.

Madje sipas saj ndonjëherë gratë nuk u thonë as burrave që fëmija është ngacmuar seksualisht.

“Ka prindër me fëmijë të vegjël, kryesisht vajza, 5-4 vjeçe që ngacmohen seksualisht, nga ndonjë i afër, nga komshiu. Prindërit janë shumë të shqetësuar si ti raportojnë dhe ku ta raportojnë. Në kemi një rast fëmija është në kat të tretë dhe komshiu në kat të 5.

Fëmija është 5-vjeçe, komshiu djalë 17 vjeç, e ngacmon vajzën seksualisht. Prindërit e vajzës ndihen në panik sepse e kuptojnë, vajza u tregon që më thirri, e bëri kështu. Familja prapë nuk ka guxim të raportoj, kjo sepse e para nuk ka besim te ligji dhe mendon mos ndodh ndonjë konflikt më i madh, madje ndonjëherë nuk i thonë as burrit”,-tha aktivistja.