BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x
BREAKING NEWS

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit dhe rrëfen të pathënat e 20 shkurtit 1991: Ja mashtrimet e Sali Berishës, bustin e Enver Hoxhës e bëri vetë gati për ta rrëzuar diktatura

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit
x
BREAKING NEWS

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner pasuritë e tij, udhëtimet, shtëpitë dhe dyshimet për llogari të fshehura bankare në Maltë, ja aferat që mund të fundosin deputetin, nga abuzimet në projektin e rrugës Tiranë-Elbasan, te dosja e ...

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit në shtëpi, “zbret” në terren dhe kërkon të marrë kreun e opozitës

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit
x
BREAKING NEWS

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment Bardhit, kodet e tyre mafioze për të kërcënuar njëri-tjetrin, lidhjet me oligarkët, prapaskenat e akuzave të fshirjes së serverëve në “21 janar” dhe detajet nga lufta e madhe që ka plasur për ...

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që mund të shpëtojë Sali Berishën nga ‘arresti në shtëpi’ dhe rasti i vetëm kur mund t’i digjet mandati si deputet, pse ish-kryeministri mund t'ia hedhë paq nëse hetohet dosja e ‘21 Janarit’...

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të mbuluar krimin e 21 Janarit 2011, skema për t’ia faturuar vrasjet opozitës, sajesa e plagëve nga afër dhe shpërblimi që iu dha gardistëve, gati të çojmë në SPAK një video që nuk e ka parë Prokuro...

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të
x

Aktualitet

Qeveria merr tjetër vendim, punonjësit e Policisë së Burgjeve përfitojnë rritje page me 7%, përfitojnë mbi 3560 efektivë

Qeveria merr tjetër vendim, punonjësit e Policisë së

Paga për punonjësit e Policisë së Shtetit do të rritet me 7%, ka deklaruar Drejtori i Burgjeve. Duke u rritur kështu me 13 mijë e 700 lekë nga ku do të përfitojnë 3560 punonjës të policisë së burgjeve. Ndërkohë, Ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja ka deklaruar se Pagat e Policëve të Burgjeve barazohen me pagat e Policisë së Shtetit. “Paga e policëve të Burgjeve barazohen me pagat e Policisë së Shtetit”, deklaroi ai. Ndërkohë, lidhur me zgjatjen e mandatit të Arben Krajës në krye të SPAK, Ministri i Drejtësisë Ulsi Manja tha se e ka në dorë vetëm Kuvendi i Shqipërisë. "Reforma në drejtësi është një reformë e konceptuar tërësisht në parlamentin e Shqipërisë. Ministri i Drejtësisë sot në raport me çështjet e drejtësisë ka funksione tërësisht monitorimi të sistemit”, u shpreh ai. Nga Fieri, Manja tha se në vendin tonë pritet të mbyllen 4 institucione të vuajtjes së dënimit, ndërsa shkak për këtë vendim janë kushtet e papërshtatshme të këtyre institucioneve për të dënuarit. "Është IEVP në Sarandë, Tropojë, Vaqarri dhe Zaharia që tashmë është institucion i mbyllur sepse po shkojmë drejt strukturave akomoduese si kjo strukturë që kemi këtu në Fier”, tha ai. Ndërkaq ministri i Drejtësisë foli edhe për marrëveshjen e ekstradimit me Dubain, një vend ky dyshohen se fshihen dhjetëra eksponentë të rëndësishëm të krimit nga Shqipëria. "Do të vazhdoj të kërkoj të kemi marrëveshje ekstradimi dhe bashkëpunimi në fushën e ndihmës juridiko-penale me të gjithë ato shtete ku në vlerësim të analizës të gjithë agjencive të sigurisë por edhe prokurorisë ndodhen shtetas shqiptarë që janë në konflikt me ligjin”, nënvizoi Manja.

 

Më të lexuarat