BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x
BREAKING NEWS

Ja çfarë po ndodh me hetimet e “peshave të rënda” të politikës, Altin Dumani jep detajet për Berishën, Ramën e Veliajn, flet për policët në shërbim të krimit dhe kërcënimet ndaj prokurorëve specialë, në ndihmë të SPAK 32 skuadra të përbashkëta hetimore...

Ja çfarë po ndodh me hetimet e “peshave të
x
BREAKING NEWS

Trondit Myslim Murrizi, në përgjimet e “EncroChat” dhe “Sky” kanë rënë ministra dhe deputetë socialistë, Edi Rama gati t’i hedhë në “gojën” e SPAK për të shmangur rrëzimin nga pushteti, ja si ish-kreu i SHISH Visho Ajazi u përfshi në pazare me Saimir T...

Trondit Myslim Murrizi, në përgjimet e “EncroChat” dhe
x
BREAKING NEWS

KLP, kush do të zëvendësojë Alfred Ballën pas “bombës” së KPA, ja emri pretendent që ka mazhorancën e votave në Këshill

KLP, kush do të zëvendësojë Alfred Ballën pas
x
BREAKING NEWS

Plas sherri në çetën e “Foltores”, ambicia e Argita Malltezit për t’u katapultuar në krye të partisë fut “zjarrin” brenda Rithemelimit, krahu i djathtë i Sali Berishës del hapur kundër vajzës së ish-kryeministrit

Plas sherri në çetën e “Foltores”, ambicia e Argita
x

Aktualitet

Reportazhi i gazetarit Italian, analisti Sejamini zbardh detaje nga dokumentari: Vrasës të dënuar me 30 vite në Itali u kthyen dhe u bënë biznesmenë në Shqipëri

Reportazhi i gazetarit Italian, analisti Sejamini zbardh detaje nga dokumentari:

Analisti Neritan Sejamini, duke komemtuar reportazhin e gazetarit Giorgio Mottola, transmetuar në kanalin shtetëror italian RAI3, deklaroi në emisionin “Të Paekspozuarit” se një nga problemet e trajtuara aty ishte edhe problemi i shqiptarëve të dënuar në Itali që kthehen për të vuajtur dënimin në Shqipëri. Sipas Sejaminit kjo bëhet sipas marrëveshjes për të liruar burgjet italiane, por këta të dënuar vijnë në Shqipëri për t’u liruar pas një ose dy vitesh, edhe pse mund të jenë dënuar me 30 vite burg.

“Problemi i shqiptarëve të dënuar në Itali që lirohen për të liruar burgjet italiane dhe vijnë këtu për të dalë nga burgu pas një ose dy vitesh. Ky është një rast që duhet hetuar. Nëse kjo është e vërtetë kjo është e rrezikshme. Se këtu ke vrasës që bëhen biznesmenë, edhe pse janë dënuar nga 20-30 vite atje.

Nëse ka kriminelë që kryen krime dhe vrasje jashtë, nëse vijnë në Shqipëri janë sërish të tillë. Kjo çështje trajtohet në dokumentarin italian. Dihet sa të dënuar kanë ardhur nga Britania apo Italia për të vuajtur dënimin në Shqipëri dhe ajo ka detyrim për zbatimin e këtyre dënimeve.

Është edhe çështja e tentativës për të korruptuar një gjeneral të Guardia di Finanza.

Gazetari italian i shërben interesit të Italisë, ku ka përplasje mes të majtës dhe të djathtës për marrëveshjen Rama-Meloni për emigrantët. E majta nuk është dakord për këtë. Opozita italiane ka një qëndrim parimor”-tha Sejamini.