BREAKING NEWS

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e Monika Kryemadhit dhe Flamur Nokës, ja çfarë po ndodh brenda SPAK

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali Berishës, Frrok Çupi rrëfen të pathënat pas propozimit të Argitës si drejtuese e “Rithemelimit”, nga vrasjet nën pushtetin e tij dhe detajet nga nata kur u zgjodh kryetar, si ulërinte e përplaste këmbët mb...

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i deputetit të Rithemelimit, u paraqit si person në dijeni, jo si denoncues

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i
x
BREAKING NEWS

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit, ekspertja e ekonomisë zbardh detajet e fundit dhe tregon se shifrat do të jenë më të larta për pensionistët krahasuar me vitin 2021

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit,
x
BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x

Aktualitet

Rrëmbimi i 3-vjeçarit nga gjyshërit, avokatja zbulon masat që do të merren nga gjykata: Rrezikojnë që të...

Rrëmbimi i 3-vjeçarit nga gjyshërit, avokatja zbulon masat

Avokatja Eranda Gjonaj, e ftuar në një studio televizive, tha  se fëmija 3-vjeçar i rrëmbyer nga gjyshërit nuk do ishte marrë prej tyre nëse do të ishte vajzë. Sipas saj, fakti që fëmija është djali i djalit, ka qenë arsyeja e rrëmbimit të tij, pasi konsiderohet si trashëgimtar i fisit.

Gjithashtu avokatja tha se ligji parashikon për veprën penale të rrëmbimit të të miturve jo ë pak se 15 vite burg, por mund të ketë lehtësime, për shkak të marrëdhënieve familjare.

“Dënimi në këtë rast është jo më pak se 15 vjet burg, por për shkak të rrethanave familjare, për shkak të gjendjes të fëmijës, në këtë rast nëse do të kishte një lehtësim do të ishte për shkak të rrethanave familjare.

Unë besoj se fëmija është me shëndet të plotë dhe është i sigurt. Të jem e sinqertë, po hyj në një temë tjetër, por gjëja e parë që mendova për mendimin e fëmijës 3-vjeçar, ishte a do të rrëmbehej nëse fëmija do të ishte vajzë? Fakti që është djali i djalit, unë mendoj se është arsyeja se përse e rrëmbyen”,-tha avokatja.