BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x
BREAKING NEWS

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit dhe rrëfen të pathënat e 20 shkurtit 1991: Ja mashtrimet e Sali Berishës, bustin e Enver Hoxhës e bëri vetë gati për ta rrëzuar diktatura

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit
x
BREAKING NEWS

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner pasuritë e tij, udhëtimet, shtëpitë dhe dyshimet për llogari të fshehura bankare në Maltë, ja aferat që mund të fundosin deputetin, nga abuzimet në projektin e rrugës Tiranë-Elbasan, te dosja e ...

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit në shtëpi, “zbret” në terren dhe kërkon të marrë kreun e opozitës

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit
x
BREAKING NEWS

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment Bardhit, kodet e tyre mafioze për të kërcënuar njëri-tjetrin, lidhjet me oligarkët, prapaskenat e akuzave të fshirjes së serverëve në “21 janar” dhe detajet nga lufta e madhe që ka plasur për ...

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që mund të shpëtojë Sali Berishën nga ‘arresti në shtëpi’ dhe rasti i vetëm kur mund t’i digjet mandati si deputet, pse ish-kryeministri mund t'ia hedhë paq nëse hetohet dosja e ‘21 Janarit’...

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të mbuluar krimin e 21 Janarit 2011, skema për t’ia faturuar vrasjet opozitës, sajesa e plagëve nga afër dhe shpërblimi që iu dha gardistëve, gati të çojmë në SPAK një video që nuk e ka parë Prokuro...

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të
x

Aktualitet

“Rusia kërcënon Ballkanin”/ DASH paralajmëron të tjera sanksione

“Rusia kërcënon Ballkanin”/ DASH paralajmëron të

Shtetet e Bashkuara të Amerikës mbeten të angazhuara për të mbrojtur rajonin e Ballkanit Perëndimor ndaj manovrave dashakeqëse ruse që kanë si synim kryesor destabilitetin.

Në një deklaratë të publikuar në rrjetin social X, zëdhënësi i Departamentit Amerikan të Shtetit Matthew Miller e beri të qartë se Washingtoni do të vijojë të vendosë masa ndëshkuese ndaj individëve dhe ndaj entiteteve qe kercenojne integritetin e institucioneve shteterore ne rajon.

Miller shkroi se “Duke iu kundërvënë veprimeve destabilizuese të Rusisë në Ballkanin Perëndimor, Shtetet e Bashkuara njekohesisht angazhohet per te ndeshkuar aktoret e korrupruar qe perpiqen te minojne institucionet shteterore ne te gjithe rajonin.”

Shtetet e Bashkuara te Amerikes Sanksionuan nje dite me pare 10 individe nga vendet e Ballkanit Perendimor per perhapje te ndikimit rus ne rajon dhe perfshirjen e tyre ne akte korruptive.
Ne mesin e indiviteve te sanksionuar ishin zyrtare te larte nga Bosnje Hercegovina, Mali i Zi , Maqedonia e Veriut dhe Serbia.

Shtetet e Bashkuara te Amerikes e kane bere te qarte edhe me pare nepermjet qendrimeve te tyre zyrtare se do te vijojne luften e tyre kunder ndikimit dashakeqes rus ne Rajonin e Ballkanit Perendimor qe synon te kercenoje sundimin e ligjit, stabilitetin dhe sovranitetin ne rajon.