BREAKING NEWS

SHBA paralajmëron shpalljen “non-grata” të PD, demokratët rrezikojnë sanksione, Ambasada Amerikane deklaratë “bombë”, të kenë kujdes personat që shoqërohen me Sali Berishën dhe familjen e tij

SHBA paralajmëron shpalljen “non-grata” të PD,
x
BREAKING NEWS

Alarm për pushtetarët e lartë të korruptuar, zyrtari i lartë i SHBA zbarkon në Tiranë më 20 qershor, Joe Biden zgjat “emergjencë kombëtare” për të zhdukur korrupsionin në Shqipëri, zbardhet dokumenti që fundos familjen “Berisha”, sekuestrim pasurie për...

Alarm për pushtetarët e lartë të korruptuar, zyrtari i
x
BREAKING NEWS

Ja kush është personazhi i njohur i botës së krimit që do të fundosë Ilir Metën në SPAK, Kreshnik Spahiu zbulon detaje nga përgjimi që nëse merret seriozisht nga autoritetet mund të hapë “Kutinë e Pandorës” në politikë

Ja kush është personazhi i njohur i botës së krimit që
x
BREAKING NEWS

Ja si oligarku Klodian Allajbeu po “vjel” para pa kriter nga buxheti i shtetit për shkak të vjedhjeve dhe keqmenaxhimit, Spitali Amerikan zero investime në pajisje dhe përdor mjekët e spitaleve publike, qeveria asnjë kontroll

Ja si oligarku Klodian Allajbeu po “vjel” para pa kriter nga buxheti
x
BREAKING NEWS

Pikëpyetjet si u ngrit Belinda Balluku nga pastruese në Greqi, në nr.2 i qeverisë dhe ministre e tenderave në Shqipëri, ja detajet e forta që zbardhi media greke për bashkëpunëtoren e Ramës, nga “festa” me 50 milionë eurot që i ka borxh kompanisë “Acto...

Pikëpyetjet si u ngrit Belinda Balluku nga pastruese në Greqi, në
x
BREAKING NEWS

Meta-Kryemadhi të përgjuar nga BKH, ja detajet nga dosja që po heton prokurori Sotir Kllapi, në skaner pronat dhe llogaritë bankare, nga tërheqja e 20 mijë euro në vitin 2008, lejet për ndërtime, vila në Gjirin e Lalzit, deri te mobilimi dhe misteri i...

Meta-Kryemadhi të përgjuar nga BKH, ja detajet nga dosja që po
x
BREAKING NEWS

Gati fletë-arresti për Ilir Metën, kjo është seanca e fundit e pyetjeve të tij në SPAK, ja provat që e kanë fundosur, juristi Romeo Kara nxjerr detajet e forta

Gati fletë-arresti për Ilir Metën, kjo është seanca e
x
BREAKING NEWS

Aleanca mes Sali Berishës dhe Ilir Metës është prishur, Myslym Murrizi zbulon se çfarë po ndodh brenda opozitës dhe tregon "recetën" që do të rrëzojë Edi Ramën nga pushteti

Aleanca mes Sali Berishës dhe Ilir Metës është prishur,
x

Aktualitet

"Shërbimi Informativ Shtetëror kishte konstatuar më parë probleme me figurën e tyre"/ Karamuços ngre alarmin: 6-7 drejtues policie, që SHISH i ka bërë "blozë", kishin certifikatë siguri

"Shërbimi Informativ Shtetëror kishte konstatuar më

Eksperti i kriminalistikës Ervin Karamuço ka deklaruar në një emision televiziv tha  se drejtues policie që ranë në operacionin e fundit në rrjetën e SPAK-ut, Shërbimi Informativ Shtetëror kishte konstatuar më parë probleme me figurën e tyre ndërkohë ata ishin pajisur me certifikatë sigurie.

Kjo që ndodhi para 4 ditësh është metamorfozë 2-i. Këtu na dalin 6-7 drejtues të mesëm, njëri i lartë, drejtues qarqesh dhe punonjës të tjerë të policisë së Shtetit. Por për disa prej tyre ka një fenomen, këta janë pajisur me certifikatë sigurie sepse nuk mund të ushtronin atë funksion në ato nivele pa një certifikatë sigurie”, u shpreh Karamuço.

Karamuço ngriti pyetjen se si ka mundësi që SHISH ka pasur informacion sensitiv për këta oficerë policie por në anën tjetër kanë dalë të pastër, derisa u vërtetua me përgjimet në SKY.  

Certifikata e sigurisë vjen nga një informacion që mblidhet nga organet ligj zbatuese dhe ato inteligjente përfshirë këtu Shërbimin Informativ Shtetëror, kalon pastaj në të gjitha filtrat e Shërbimit të Kontrollit të Brendshëm dhe në fund fare miratohet dhe i jepet e drejta oficerit të policisë të punojë në këto nivele.

Si ka mundësi që informacionet që vijnë nga Shërbimi Informativ Shtetëror i bëjnë blozë policët, janë parë nga njerëz që kanë akses në dokumente sekretë dhe pastaj çdo gjë përmbyset dhe këta dalin të pastër dhe marrin certifikatë sigurie. Pas 2-3 vitesh dalin lidhjet, bandat, të njëjtat gjëra që ka thënë Shërbimi në atë kohë. Si ka mundësi?!”, theksoi Karamuço.