BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x
BREAKING NEWS

Ja çfarë po ndodh me hetimet e “peshave të rënda” të politikës, Altin Dumani jep detajet për Berishën, Ramën e Veliajn, flet për policët në shërbim të krimit dhe kërcënimet ndaj prokurorëve specialë, në ndihmë të SPAK 32 skuadra të përbashkëta hetimore...

Ja çfarë po ndodh me hetimet e “peshave të
x
BREAKING NEWS

Trondit Myslim Murrizi, në përgjimet e “EncroChat” dhe “Sky” kanë rënë ministra dhe deputetë socialistë, Edi Rama gati t’i hedhë në “gojën” e SPAK për të shmangur rrëzimin nga pushteti, ja si ish-kreu i SHISH Visho Ajazi u përfshi në pazare me Saimir T...

Trondit Myslim Murrizi, në përgjimet e “EncroChat” dhe
x
BREAKING NEWS

KLP, kush do të zëvendësojë Alfred Ballën pas “bombës” së KPA, ja emri pretendent që ka mazhorancën e votave në Këshill

KLP, kush do të zëvendësojë Alfred Ballën pas
x
BREAKING NEWS

Plas sherri në çetën e “Foltores”, ambicia e Argita Malltezit për t’u katapultuar në krye të partisë fut “zjarrin” brenda Rithemelimit, krahu i djathtë i Sali Berishës del hapur kundër vajzës së ish-kryeministrit

Plas sherri në çetën e “Foltores”, ambicia e Argita
x

Aktualitet

Shkuan në Itali me vizë turistike dhe nisin ‘profesionin’ e drejtuesve të trafikut të drogës, por e pësojnë keq dy të rinj shqiptare

Shkuan në Itali me vizë turistike dhe nisin ‘profesionin’

Shqiptarët bëhen shpesh herë dhe ‘tabelë qitje’ për të huajt pasi sjelljet e tyre shpesh herë konsiderohen si shqetësuese për të huaj. Si rasti në fjalë ku dy persona të moshës 41 dhe 29 vjeç, kanë mbërritur në Itali me vizë turistike por janë arrestuar nga policia pasi kanë thyer vizën turistike.

Nuk ka mjaftuar vetëm kjo por shqiptarët kanë përfituar duke hapur dhe rrjetin e lëndëve narkotike për kultivim dhe trafikim të drogës.

Shqiptarët kanë rënë në gjurmët e banorëve të zonës pasi kanë vërejtur gjëra të çuditshme mbi sjelljet e tyre e për pasojë kanë lajmëruar policinë.

Kështu, hetuesit filluan të vëzhgonin të dyshuarit dhe rindërtuan rrjetin e tyre të shitjes së drogës. Pas ndalimit dhe kontrollit, u krye edhe një bastisje në banesën e tyre ku karabinierët gjetën disa doza kokainë gati për t'u shitur dhe 2 mijë euro që besohet se ishin të ardhura nga shitjet e kaluara.

E gjithë kjo rezultoi me arrestimin e të dyve dhe gjyqin me shpejtësi që mëngjesin e së premtes.

Të mbrojtur nga avokati Marco Bosco i cili kundërshtoi vlefshmërinë e arrestimit, avokati kërkoi dhe mori vendimin e shkurtuar nga gjyqtari që pranoi kërkesën dhe urdhëroi t’iu ndalohej qëndrimi në Rimini deri në seancën e radhës më datë 3 prill.