BREAKING NEWS

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe në kërkim më të fortët e vendit, goditen politikanë, ish-drejtorë edhe punonjës të Policisë së Shtetit, futen në lojë dhe ndërkombëtarët, zbardhen vrasje të bujshme, gjenden para e flori në b...

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe
x
BREAKING NEWS

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të lartë të Policisë së Shtetit në aksionin “blic” të SPAK kundër personazheve të njohur të botës së krimit

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të
x
BREAKING NEWS

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do të bëhet nga SPAK, Ervin Karamuço tregon të pathënat e operacionit më të madh që është bërë ndonjëherë në Shqipëri

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës në Zelandë të Re, Angli, Itali, Zvicër dhe Qipro dhe detajet e forta nga skema e pastrimit të parave të presidentit të Partisë së Lirisë me ish-ministrin e Transporteve dhe shoferin e Janull...

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës
x
BREAKING NEWS

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për të grabitur të dhënat e sistemit “TIMS”, gazetarja Klodiana Lala nxjerr detaje të bujshme nga skandali që tronditi Policinë e Shtetit dhe zbulon personin që refuzoi t’i jepte ish-drejtorit të IT kode...

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për
x
BREAKING NEWS

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas dëshmisë për inceneratorët, te lëshimi i të gjithë bashkëpunëtorëve në “gojën” e SPAK dhe zhvillimet që do të ndodhin për dosjen “Xibraka”, ja çfarë e pret Gazment Bardhin dhe Olsi Ram...

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë në arrest me burg dhe prova e fortë që kishte Kosta Trebicka për ish-kryeministrin që e fundos në aferën e ‘Gërdecit’

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë
x
BREAKING NEWS

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen e plotë të vrasjes së Pjerin Xhuvanit, kërkon nga SPAK nisjen e hetimeve për ekzekutimin që tronditi Elbasanin, si u rekrutuan kriminelë, rikthehet në skene implikimi i Gazmend Bardhit si dre...

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen
x

Aktualitet

Shkuan në Izrael për një panair turizmi, bllokohen disa shqiptarë nga sulmet e Iranit mes tyre edhe një foshnjë

Shkuan në Izrael për një panair turizmi, bllokohen disa

Sulmet iraniane mbi Izrael mbyllën për disa orë hapësirat ajrore të tre shteteve. Kjo ka prekur edhe disa shqiptarë.

Mësohet se të paktën 5 persona nuk mundën dot të fluturonin drejt Tiranës mëngjesin e kësaj të diele, pasi fluturimet u anuluan.

Grupi përbëhet nga punonjës të ministrisë së turizmit dhe operatorë turistikë. Në grup ishte edhe një fëmijë i mitur.

Personat kishin udhëtuar drejt Izraelit për të marrë pjesë në një aktivitet promovues të potencialit turistik të Shqipërisë, organizuar nga ambasada jonë atje.

Përshkallëzimi i situatës ka bërë që Ministria jonë  e jashtme, qysh ditën e enjte tu kërkonte këtyre personave të ktheheshin në Shqipëri, thirrje të cilat nuk janë marrë seriozisht.

Pas ngjarjeve të fundit, Ambasada jonë në Izrael ju ka siguruar atyre një fluturim kthimi në Shqipëri, përmes një fluturimi tranzit me nisje pasditen e së dielës.

Në Izrael, jetojnë përkohësisht edhe 8 studentë shqiptarë.

Mundësimi i kthimit të tyre, nëse do ta kërkojnë një gjë të tillë, do të bëhet në përputhje me rregullat e reja të sigurisë që do të njoftojë Izraeli, pas vendimeve ushtarake që do të merren.

Më të lexuarat