BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe Berisha një natë para vrasjeve në “21 janar”: Ja të fshehtat e ekzekutimit të Aleks Nikës që mund t’i hapë rrugën SPAK të zbardhë dhjetëra viktima që kanë ‘hequr qafe’ dy shefat kur ishin në pushtet...

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe
x
BREAKING NEWS

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali Berishën, ish-presidenti fut në lojë kushëririn e tij, ja kush është politikani që po kërkon ta vendosë në krye të opozitës dhe posti që po synon të marrë vetë në fund kryetari i Partisë së Lirisë...

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja përmbysja që pritet të bëjë Rama me drejtuesit politik të qarqeve të PS, nga largimi i Peleshit, Ballukut dhe Gjiknurit, te zhvendosja e Taulant Ballës dhe afrimi i Erion Braçes, Benet Becit dhe Pjerin Ndreut, zbardhet lista me emrat e rrezikuar...

Ja përmbysja që pritet të bëjë Rama me drejtuesit
x
BREAKING NEWS

Dalin detaje të tjera për rritjen e pensioneve, zbulohet sa lekë do të përfundojnë në xhepat e tyre, nga shpërblimet dhe deri te mënyra se si do ta marrin pensionin, flasin ekspertët

Dalin detaje të tjera për rritjen e pensioneve, zbulohet sa lekë
x
BREAKING NEWS

Artur Meçollari zbardh detajet e forta: Ja si po qepen prej 3 vitesh nga SPAK dosjet e aferave me pronat në ushtri, emrat ‘VIP’ që po hetohen me themel, skandalet që rrezikojnë të fundosin Bajram Begajn dhe pse imuniteti nuk e shpëton dot nga prangat e...

Artur Meçollari zbardh detajet e forta: Ja si po qepen prej 3 vitesh
x
BREAKING NEWS

Industria e armëve mashtrim i madh, gjithë fabrikat janë shkatërruar në Shqipëri, Nasip Naço nxjerr blof Niko Peleshin dhe zbardh skandalet e Ministrisë së Mbrojtjes, si përfunduan për skrap uzinat e municioneve   

Industria e armëve mashtrim i madh, gjithë fabrikat janë
x
BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x

Aktualitet

Shpërbëhet grupi kriminal i Laert Haxhisë/ I penduari i drejtësisë hap 'kutinë e pandorës', zbulon të gjitha atentatet dhe ekzekutimet e bujshme

Shpërbëhet grupi kriminal i Laert Haxhisë/ I penduari i

I penduari i drejtësisë Artan Tafani ka hapur “Kutinë e Pandorës” për krimet e grupit kriminal që drejtohej nga Laert Haxhiu. Atentate dhe vrasje të mbetura në tentative, grabitje e kërcënime janë kryer nga ushtarët e Laert Haxhiut gjatë viteve 2021-2023. Bazuar në dëshminë e të penduarit, autoritetet kanë arritur të zbardhin të paktën gjashtë vrasje.

Më 1 qershor 2021, ne qendër te Tepelenës u ekzekutua biznesmeni Çajup Selimi. 45-vjecari, i cili kishte një dyqan shumice me prodhime gruri, u qëllua me armë zjarri, dhe sipas policisë krimi u krye nga: Leart Haxhiu, Artan Tafani, Erisian Abedini, Lulzim Spaija, Ligor Romacka dhe Bujar Abedini.

Më 13 maj 2021 u vra ne Korçë Fridman Xhaferraj. 25-vjecari u qellua me arme në qytetin e Korçës e më pas trupi u hodh në rezervuarin e Gjançit. Në atë kohë, dyshimet e policisë ishin se 25-vjeçari ishte ekzekutuar për larje hesapesh. Sipas policisë, autorë të dyshuar të vrasjes se të riut korçar janë: Laert Haxhiu, Artan Tafani, Lulzim Spahija, Ligor Romacka, Maringlen Topuzi, Bledar Berberi dhe Idriz Manej.

Alban Semaku, 38 vjeç, u gjet i ekzekutuar me armë zjarri më 17 Tetor 2021. Ai njihej me emrin “Elton Kinezi” dhe ishte anëtar i bandës famëkeqe të Lushnjes. 5 muaj pasi kishte dale nga burgu, Semaku u gjet i vrarë pranë lumit Shkumbin. Autore të dyshuar te vrasjes janë: Laert Haxhiu, Artan Tafani, dhe Lulzim Spahija.

Albi Bashaliu u ekzekutua më 27 Dhjetor të vitit 2021. 35-vjeçari u vra me armë në fshatin Gjoçaj të Peqinit. Dyshohet se krimi ka ndodhur për hakmarrje, pasi vëllai i viktimës kishte vrarë 44-vjeçarin Albert Xhahysaj. Sipas policisë, vrasja e Albi Bashaliut ka autore shtetasit: Laert Haxhiu, Artan Tafani, Lulzim Spahija, Lorenc Lala, Enriko Xhahysa dhe Bledar Berberi.

Më 22 prill 2022, Kujtim Meta mbeti i plagosur në një atentat në Lushnjë. 44-vjeçari me profesion shofer kamioni ishte pa precedentë penalë. Sipas policise, autorët e dyshuar të ngjarjes janë: Laert Haxhiu, Artan Tafani, Lulzim Spahija dhe Dorian Shurdhi, i cili ka humbur jetën.

I penduari i drejtësisë ka hedhur dritë edhe mbi 5 raste të shkatërrimit të pronës me eksploziv. Konkretisht me 5 prill 2021 ju vendos tritol në banesën e tij ne Lushnje shtetasit Arjan Aliço. Autorët e dyshuar janë: Laert Haxhiu dhe Lulzim Spahija.

Në 29 maj 2021, u vendos tritol në banesën e shtetasit Erion Çoku, në Lushnjës, me autorë të dyshuar: Laert Haxhiu dhe Artan Tafani.

Në datën 08.qershor 2022, u vendos eksploziv në dyqanin e shtetasit Bashkim Rajku, në Durrës, me autorë të dyshuar: Laert Haxhiu, Artan Tafani, Lulzim Spahija dhe Erisiano Abedini.

Në 1 janar 2022 u vendos tritol në banesën e shtetasit Bujar Turku në qytetin e Lushnjes, me autorë të dyshuar: Laert Haxhiu, Artan Tafani, Erisiano Abedini, dhe Kristi Bixheku.

Gjithashtu bazuar në dëshminë e te penduarit janë zbardhur edhe 3 vjedhje me dhunë, të kryera në bashkëpunim nga ushtaret e Laert haxhiut ne Tirane dhe Durrës.