BREAKING NEWS

SHBA paralajmëron shpalljen “non-grata” të PD, demokratët rrezikojnë sanksione, Ambasada Amerikane deklaratë “bombë”, të kenë kujdes personat që shoqërohen me Sali Berishën dhe familjen e tij

SHBA paralajmëron shpalljen “non-grata” të PD,
x
BREAKING NEWS

Alarm për pushtetarët e lartë të korruptuar, zyrtari i lartë i SHBA zbarkon në Tiranë më 20 qershor, Joe Biden zgjat “emergjencë kombëtare” për të zhdukur korrupsionin në Shqipëri, zbardhet dokumenti që fundos familjen “Berisha”, sekuestrim pasurie për...

Alarm për pushtetarët e lartë të korruptuar, zyrtari i
x
BREAKING NEWS

Ja kush është personazhi i njohur i botës së krimit që do të fundosë Ilir Metën në SPAK, Kreshnik Spahiu zbulon detaje nga përgjimi që nëse merret seriozisht nga autoritetet mund të hapë “Kutinë e Pandorës” në politikë

Ja kush është personazhi i njohur i botës së krimit që
x
BREAKING NEWS

Ja si oligarku Klodian Allajbeu po “vjel” para pa kriter nga buxheti i shtetit për shkak të vjedhjeve dhe keqmenaxhimit, Spitali Amerikan zero investime në pajisje dhe përdor mjekët e spitaleve publike, qeveria asnjë kontroll

Ja si oligarku Klodian Allajbeu po “vjel” para pa kriter nga buxheti
x
BREAKING NEWS

Pikëpyetjet si u ngrit Belinda Balluku nga pastruese në Greqi, në nr.2 i qeverisë dhe ministre e tenderave në Shqipëri, ja detajet e forta që zbardhi media greke për bashkëpunëtoren e Ramës, nga “festa” me 50 milionë eurot që i ka borxh kompanisë “Acto...

Pikëpyetjet si u ngrit Belinda Balluku nga pastruese në Greqi, në
x
BREAKING NEWS

Meta-Kryemadhi të përgjuar nga BKH, ja detajet nga dosja që po heton prokurori Sotir Kllapi, në skaner pronat dhe llogaritë bankare, nga tërheqja e 20 mijë euro në vitin 2008, lejet për ndërtime, vila në Gjirin e Lalzit, deri te mobilimi dhe misteri i...

Meta-Kryemadhi të përgjuar nga BKH, ja detajet nga dosja që po
x
BREAKING NEWS

Gati fletë-arresti për Ilir Metën, kjo është seanca e fundit e pyetjeve të tij në SPAK, ja provat që e kanë fundosur, juristi Romeo Kara nxjerr detajet e forta

Gati fletë-arresti për Ilir Metën, kjo është seanca e
x
BREAKING NEWS

Aleanca mes Sali Berishës dhe Ilir Metës është prishur, Myslym Murrizi zbulon se çfarë po ndodh brenda opozitës dhe tregon "recetën" që do të rrëzojë Edi Ramën nga pushteti

Aleanca mes Sali Berishës dhe Ilir Metës është prishur,
x

Aktualitet

Shpërthimi në Lushnje i shkaktoi dëme në dyqan dhe banesë/ “Tronditja ishte e fuqishme”, flet pronari i biznesit: Ishte punë 2-3 sekondash, mendova se plasi bombola te...

Shpërthimi në Lushnje i shkaktoi dëme në dyqan dhe

Si pasojë e shpërthimit të fuqishëm në Lushnje, ku humbën jetën babë e bir dhe u lënduan 8 persona të tjerë, mes tyre edhe deputeti i PS, Bujar Çela,  dëmtime kanë pasuar edhe bizneset  përreth.

Pronari i një prej bizneseve pranë vendit ku ndodhi shpërthimi është shprehur se ka qenë duke punuar normalisht kur u dëgjua shpërthimi i madh.

Ai shton se tronditja ishte e fuqishme dhe gjëja e parë ishte marrja e fëmijëve të cilët ishin në banesë në katin e tretë.

Tronditjet e forta  që sipas tij zgjatën vetëm 2-3 sekonda kanë shkaktuar dëme në biznes dhe në banesë.

Në momentin e shpërthimit ishim në dyqan duke punuar si normalisht vetëm kur dëgjojmë një shpërthim të madh. Tronditja ishte e fuqishme. Na ka bërë dëm në dyqan dhe në shtëpi.

Në momentin e parë nuk e dinim se cfarë ishte, fillimisht menduan të shpëtonim ca kishim, morëm fëmijët i nxorrëm jashtë.

Duke u qetësuar duke parë dëmet, nga biznesi edhe të banesa. Janë dëmtuar edhe biznesi edhe shtëpie. Punë  2-3 sekondash, por ishte shumë i fuqishëm. Kujtova se plasi bomba te shtëpia lart” tha ndër të tjera ai.