BREAKING NEWS

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri “gropën” në SPAK Ilir Metës, nga udhëtimet e luksit nëpër Evropë, shpenzimet për shërbime estetike, deri te bisedat në celularin e saj ku bëheshin pazare me ministra, drejtorë e biznesmenë, ish-pres...

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria që ka kaluar në emër të vjehrrës, kunatit dhe babait të tij, në fund do ia sekuestrojnë të gjitha paratë, personazhi që e denoncoi në SPAK zbardh informacionet e fundit nga hetimet...

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria
x
BREAKING NEWS

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për biletat e avionit dhe dietat jashtë vendit, nuk ekziston asnjë dokument për zv/kryeministren që provon takimet e saj zyrtare për të cilat janë bërë udhëtime ndërkombëtare

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për
x
BREAKING NEWS

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema korruptive që përdorën për të vjedhur fondet e bujqësisë, nga kontratat false, te aplikantët që paguan përqindje të lartë që të fitonin, ja si u grabitën paratë me kompanitë e konsulen...

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema
x
BREAKING NEWS

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës, prokurorët specialë janë në rrezik për shkak të pazarit Rama-Berisha, Lulzim Basha reagon ashpër dhe zbulon çfarë do bëjë nëse Gjykata e Lartë nuk vendos për vulën e PD para zgjedhjeve të 2025...

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës,
x
BREAKING NEWS

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor Ilir Meta për të shpëtuar nga arrestimi i SPAK njësoj siç ia hodhi paq me videon e Dritan Priftit

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor
x
BREAKING NEWS

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është bërë posaçërisht nga SPAK për të shkuar te Ilir Meta, shumë shpejt do të kemi komunikim akuze, ja pse ish-presidentit i janë mbyllur dyert e azilit, do ta sjellin si ‘pako postale’ në Shqipëri ...

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është
x
BREAKING NEWS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt postit të zv/kryeministrit dhe drejtuesit të qarkut të Tiranës, Gjiknuri largohet nga Elbasani, Blendi Çuçi shkon në Fier, ja çfarë pritet të ndodhë brenda PS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt
x

Aktualitet

“Shpresë te një nga satelitët”/ Eksperti Karamuço zbardh detaje nga masakra në 'Don Bosko' dhe bën paralajmërimin e fortë: Policia ka përballë një njësi të armatosur dhe të rrezikshme, shumë shpejt do të kemi edhe emra konkretë

“Shpresë te një nga satelitët”/ Eksperti

Eksperti i Kriminalistikës, Ervin Karamuço ka komentuar mbi atentatin e mbrëmjes së djeshme në “Don Bosko” ku ndërroi jetë një person dhe u plagosën 6 të tjerë.

Karamuço shprehet se ka mundësi që një nga dy satelitët që Shqipëria ka ngritur së fundmi të kenë qenë në trajektoren e duhur dhe të ketë regjistruar pamjen. Nëse kjo ndodh atherë kjo do ishte hera e parë ku ata do t’i shërbenin autoriteteve.

Në zona janë disa kamera biznesesh privatë dhe janë kamera sigurie, jo inteligjente të policisë. Kamerat inteligjente vendosen nëpër kryqëzime.

Kamerat të cilat janë hequr nga policia së fundmi në atë zonë, i përkisnin persona me precedentë kriminalë. Nuk e di trajektoren e satelitëve. Kam idenë që njëri prej tyre ka kaluar në Shqipërinë e Mesme dhe nëse ai  ka kapur pamje, ka regjistruar të gjithë lëvizjet e autorëve  që do t’i shërbenin policisë”, u shpreh ai.

Në lidhje me vështirësinë e policisë tanimë që ka nisur sërish një përplasje me bandave, një prej të cilëve mendohej se ishte  dobësuar, Karamuço thekson se policia në këto 3 vite ka një panoramë të qartë.

Sipas tij policia është para një sfide shumë të madhe pasi ka përballë një njësi të armatosur dhe të rrezikshme.

“Nga të gjithë hetimet që ka kryer policia e ka krejtësisht panoramën e qartë. Policia është para një sfide shumë të madhe pasi ka njësi të rrezikshme dhe të armatosur në disa zona.

Policia do të nisë kontrollet në disa zona me forcat speciale të saj dhe do të shihet se sa persona do të shoqërohen dhe çfarë informacionesh do të sigurohen.

Rrethi i personave që kanë urdhëruar atentatet është ngushtuar dhe shumë shpejt do të kemi edhe emra konkretë”, tha Karamuço.