BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x
BREAKING NEWS

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit dhe rrëfen të pathënat e 20 shkurtit 1991: Ja mashtrimet e Sali Berishës, bustin e Enver Hoxhës e bëri vetë gati për ta rrëzuar diktatura

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit
x
BREAKING NEWS

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner pasuritë e tij, udhëtimet, shtëpitë dhe dyshimet për llogari të fshehura bankare në Maltë, ja aferat që mund të fundosin deputetin, nga abuzimet në projektin e rrugës Tiranë-Elbasan, te dosja e ...

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit në shtëpi, “zbret” në terren dhe kërkon të marrë kreun e opozitës

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit
x
BREAKING NEWS

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment Bardhit, kodet e tyre mafioze për të kërcënuar njëri-tjetrin, lidhjet me oligarkët, prapaskenat e akuzave të fshirjes së serverëve në “21 janar” dhe detajet nga lufta e madhe që ka plasur për ...

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që mund të shpëtojë Sali Berishën nga ‘arresti në shtëpi’ dhe rasti i vetëm kur mund t’i digjet mandati si deputet, pse ish-kryeministri mund t'ia hedhë paq nëse hetohet dosja e ‘21 Janarit’...

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të mbuluar krimin e 21 Janarit 2011, skema për t’ia faturuar vrasjet opozitës, sajesa e plagëve nga afër dhe shpërblimi që iu dha gardistëve, gati të çojmë në SPAK një video që nuk e ka parë Prokuro...

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të
x

Aktualitet

"Si Safeti ka me qindra"/ 'Zbërthehet' Alma Kaçi: Ish-drejtorët në Durrës të dashurat i kishin sekretare me diploma të blera

"Si Safeti ka me qindra"/ 'Zbërthehet' Alma

Në një intervistë televizive pretagonistja kryesore e video-skandalit me ish-kryebashkiakun Safet Gjici në bashkinë e Kukësit, ka deklaruar se skandale dhe abuzime të tilla ka në shumë institucione të tjera.

Ajo përmendi se ka një ish-drejtor në institucion të Durrësit, ku sekretaret i ka të dashura, ndërsa edhe në drejtori të tjera në vend ka drejtues që janë me precedentë penalë.

Gazetarja: A ia vlejti sakrifikimi, ashtu siç e keni quajtur ju këtë rast për të demaskuar Safet Gjicin?

Alma Kaçi: Si Safeti mund të them që ka me qindra, s’mund të them se janë kryetarë bashkie, janë nëpër institucione të ndryshme. Ke ish-drejtorë ALUZINI-t në Durrës, që të dashurat e veta i ka pas sekretare aty, ndërkohë më diploma të blera te “Vitrina” që ka qenë universitet në atë kohë. Ndërkohë që ke me precendentë penalë, e sot i ke drejtoresha në Tiranë. Këto abuzime ndodhin, dhe le të merret SPAKU, se ka plot të tilla.

Për sakrificën, nëse nuk do të dilte kjo video, do dilte Alma me fjalë goje dhe do thoshte se Safeti bën kështu-kështu në zyrë, asnjë nuk do të besonte.

 

Më të lexuarat