BREAKING NEWS

Rëndohen pozitat e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit, ja “perlat” që dyshohet se janë gjetur në celularin e sekuestruar në shtëpinë e nënës së deputetes së PL, hetuesit vizita “blic” nëpër institucione të ndryshme, skaner banesave të bashkëpunëtorëve të...

Rëndohen pozitat e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit, ja
x
BREAKING NEWS

Berisha u ka futur bërryla atyre që i shihte si rrezik, disa i largoi jashtë vendit dhe të tjerët i ka ekzekutuar, ja njerëzit që po përdor për të zgjidhur hallet e tij me SPAK, Ilir Meta është hajduti i famshëm i floririt, Fatos Mahmutaj zbardh prapas...

Berisha u ka futur bërryla atyre që i shihte si rrezik, disa i largoi
x
BREAKING NEWS

Britanikët tronditin pushtetarët shqiptarë, mbërrin grup i posaçëm në Tiranë për pastrimin e parave, nënshkruhet pakti mes SPAK dhe NCA, nisin procedurat për të dorëzuar dosjet për llogaritë në Londër

Britanikët tronditin pushtetarët shqiptarë, mbërrin grup i
x
BREAKING NEWS

E bujshme, javës tjetër “zbarkon” në tavolinën e SPAK dosja që ka përgatitur SHBA për Ramën dhe McGonigal me të gjitha provat përvëluese, nga vizitat në Tiranë, takimet dhe bisedat e fshehta me zyrtarët shqiptarë, te dëmi i madh prej miliona dollarësh ...

E bujshme, javës tjetër “zbarkon” në tavolinën e
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri zbardh prapaskenat e bujshme nga vizita e Blinken: Ilir Meta, Monika Kryemadhi, Flamur Noka, Genc Ruli dhe Ridvan Bode janë futur në “listën e zezë” të SHBA, ja çfarë po përgatitin amerikanët

Idajet Beqiri zbardh prapaskenat e bujshme nga vizita e Blinken: Ilir Meta,
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron arrestime “VIP”: Krerët e opozitës janë të trembur nga SPAK, Partia Socialiste është ndarë në fraksione, ja plani i Ramës për të ‘bllokuar’ emrin e zëvendësuesit të tij, ju tregoj se çfarë po ndodh brenda selisë rozë...

Spartak Ngjela paralajmëron arrestime “VIP”: Krerët e
x
BREAKING NEWS

Në dosjet e ish-sigurimit “figurojnë” 600 agjentë të UDB në Shkodër, infiltrimi i ish-spiunëve në PD e Sali Berishës, bazat ku u stërviten dhe urdhrat e fshehta që merrnin nga qeveria fashiste e Beogradit, studiuesi i ish-komunizmit për artin dhe muzik...

Në dosjet e ish-sigurimit “figurojnë” 600 agjentë
x
BREAKING NEWS

Fillon “tmerri” për gylenistët në Tiranë, nisin përplasjet dhe sherret, besimtarët tentojnë të përzënë myftiun e Tiranës në xhaminë “Dine Hoxha”, në rrezik edhe Bujar Spahiu, zbardhen kërcënimet me jetë për drejtuesin e Komunitetit Mysliman...

Fillon “tmerri” për gylenistët në Tiranë, nisin
x

Aktualitet

Si u organizua vrasja e Liridonës? Eksperti i sigurisë zbardh detaje tronditëse: Tre burra i bënë bashkë...

Si u organizua vrasja e Liridonës? Eksperti i sigurisë zbardh detaje

Drizan Shala, njohës i sigurisë, tregoi detaje për vrasjen e Liridona Ademajt. Ai tha se në natën kritike fëmijët kanë qenë të ulur prapa në veturë, ndërsa Liridona në pjesën përpara – në anën e djathtë.

Shala pohoi se Liridona u vra në një terren i cili njihej mirë nga bashkëshorti i saj, Naim Murseli.

Ai tha se Liridona u godit me plumb në drejtim të qafës, nga distanca afër 2-3 metra.

“Vendi ku është kryer atentati është në dalje të Prishtinës, 2km afër Prishtinës, në Bërnicë të Epërme. Ndaj Liridonës është bë atentati me një goditje në drejtim të qafës”, tha Shala në Pressing, transmeton Express.

“Sipas informacioneve që po trajtohen nga prokuroria, konstatohet se lëvizja ka qenë nga pjesa e qytetit, pra ka lëvizë me makinë dhe e ka parë të arsyshme atentatori që pjesa e veprës penale të kryhet në afërsi të një shtëpie që e ka ble para disa kohe, kur ka lëvizë nga Suedia kur është shpërngulur”.

“Organizatori e ka analizuar gjithë rrugën ku mund të bëhet vepra e caktuar penale, duke pas përbazë edhe hapësirën ku është kryer vrasja nuk ka kamera të incizimit dhe e ka pa në vetëvete duke e frekuentuar këtë rrugë te shtëpia e tij, e ka njoftë terrenin dhe e ka njoftë që është optimale që vepra penale të kryhet në relievin e thyshëm”, u shpreh Shala.

Ai tha se pasi ndodhi atentati ndaj të ndjerës, Naimi thirri policinë kinse ka ndodhur grabitje.

Më të lexuarat