BREAKING NEWS

Sali Berisha i korruptuar, i lidhur me bandat kriminale dhe me personazhe të skeduar për drogë e pastrim parash, i përfshirë në afera me Fazlliç dhe shfrytëzim pushteti për të pasuruar fëmijët e tij, “non-grata” nuk i hiqet, Londra vulos fatin e kreut ...

Sali Berisha i korruptuar, i lidhur me bandat kriminale dhe me personazhe
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha mbetet “non-grata” në Britaninë e Madhe, mediat e huaja e akuzojnë si të korruptuar dhe i përmendin dosjen që po heton SPAK se ka favorizuar dhëndrin kur ishte kryeministër, reagojnë dhe socialistët

Sali Berisha mbetet “non-grata” në Britaninë e Madhe,
x
BREAKING NEWS

Gjiknuri kthehet në bashkëpunëtor i drejtësisë, ja si u zbërthye para prokurorëve të SPAK dhe denoncoi aferat e Ahmetajt, nga takimet me “bosët” e inceneratorëve, te udhëtimet në Gjermani dhe fjetja në hotel me 5 yje, zbardhen detaje nga dosja...

Gjiknuri kthehet në bashkëpunëtor i drejtësisë, ja si u
x
BREAKING NEWS

SPAK “zbarkon” në zyrat e oligarkut të Ilir Metës, sekuestrohen dokumentacionet, kompjuterët dhe materialet komprometuese, ja si po zbërthehen aferat e ish-presidentit

SPAK “zbarkon” në zyrat e oligarkut të Ilir Metës,
x
BREAKING NEWS

Ilir Demalia zbardh arsyen pse SPAK nuk po arreston Sali Berishën dhe Ilir Metën, ja prova e madhe që nuk e fshehin dot, si erdhën në pushtet vetëm me pardesytë e bardha të Sigurimit të Shtetit dhe vunë pasuri marramendëse brenda 7 vitesh

Ilir Demalia zbardh arsyen pse SPAK nuk po arreston Sali Berishën dhe Ilir
x
BREAKING NEWS

Nuk kanë fund skandalet për Belinda Ballukun, ja si i shtoi “portofolit” të saj 50 mln € për Rrugën e Arbrit dhe Tunelin e Llogorasë, zbardhet raporti

Nuk kanë fund skandalet për Belinda Ballukun, ja si i shtoi
x
BREAKING NEWS

Klodian Allajbeu i Spitalit Amerikan përfundon në SPAK, plas skandali i 2 koncensioneve më të shtrenjta në shëndetësi, hetime për zyrtarë të lartë edhe për një sërë kompanish që shërbejnë si “maska” të oligarkut, ja detajet nga dokumenti...

Klodian Allajbeu i Spitalit Amerikan përfundon në SPAK, plas skandali
x
BREAKING NEWS

Ja muaji kur do të bëhet rritja e pensioneve, eksperti i ekonomisë Kujtim Hoxha jep detajet e fundit dhe tregon rrugën që duhet të ndjekin të moshuarit kur nuk janë dakord me masën e përfitimit që u është caktuar nga ISSH

Ja muaji kur do të bëhet rritja e pensioneve, eksperti i
x

Aktualitet

Skandali “McGonigal”/ Gazetari Artan Hoxha zbulon prapaskenat, ja cila ishte lidhja e ish agjentit të FBI-së me Agron Nezën

Skandali “McGonigal”/ Gazetari Artan Hoxha zbulon prapaskenat, ja

Gazetari investigativ Artan Hoxha thotë se ish-zyrtari i FBI-së Charles McGonigal, nën akuzë tashmë për bashkëpunim me rusët, ka intervistuar një politikan shqiptar në Vienë. Hoxha tha se McGonigal ka qenë i shoqëruar nga një prokuror i Departamentit të Drejtësisë në SHBA, kur në Vienë janë takuar me një politikan shqiptar dhe e kanë intervistuar. Rolin e përkthyesit në këtë takim e ka luajtur Agron Neza.

Ky i fundit është ish-agjent i shërbimeve sekrete shqiptare që prej vitesh jeton në SHBA dhe së fundmi është akuzuar se i ka dhënë McGonigal 225 mijë dollarë për ta nxitur të nisë hetimin ndaj parave ruse të lobimit të Lulzim Bashës. Hoxha tha se nuk dihet çfarë dëshmie ka dhënë politikani shqiptar gjatë takimit me McGonigal dhe prokurorin amerikan në Vienë, por kjo dëshmi nuk i është vënë më pas në dispozicion FBI-së amerikane.

“Ne duhet të kemi një hetim shqiptar, por nuk e kemi praktikë këtë punë, nuk e di çfarë e pengon një prokuror të SPAK-ut, apo prokuror të thjeshtë.

I pandehuri McGonigal dhe një prokuror nga Departamenti i Drejtësisë, kanë intervistuar një politikan në Vienë, rolin e përkthyesit këtu e ka luajtur Agron Neza. Një prokuror i Departamentit të Drejtësisë udhëton në SHBA dhe merr deklarimet e politikanit shqiptar. Në çështjen Muzin, Agron Neza rezulton të jetë burim.

Ish-zyrtari i FBI-së nuk e ka vënë në dijeni FBI-në për këtë materia, çfarë është marrë aty. Ata janë munduar të ruajnë sekretin. Kjo është depozituar dhe është atje, por nuk i është vënë në dispozicion FBI-së. Ne dimë që është bërë një takim në territor neutral. I është dhënë një prokurori, se çfarë është kjo. Kjo është një nga pikëpyetjet më të shumta që ka kjo çështje”, deklaroi Hoxha.