BREAKING NEWS

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te Rithemelimi, nis skenari i 2005 për rikthimin në pushtet të familjes “Berisha”, ja surprizat që pritet të ndodhin në zgjedhjet ë 2025

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te
x
BREAKING NEWS

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh prapaskenat e vendimit të Gjykatës së Apelit për kalimin e vulës dhe logos së PD te Rithemelimi

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh
x
BREAKING NEWS

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi për Ilir Metën, ja si do të dalë jashtë loje presidenti i PL dhe pse vendimi i Gjykatës së Apelit është politik, juristja Brizida Gjikondi zbulon të pathënat

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi
x
BREAKING NEWS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave, paralajmëron furtunë në listat e zgjedhjeve të 2025, shtyhet për në shtator takimi me emigrantët në Londër e Gjermani, ja kur do të mbahet Kongresi i PS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave,
x
BREAKING NEWS

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja 10 dosjet që po “kopsit” SPAK, gazetari zbardh emrat “VIP” të rrezikuar dhe tregon provat tronditëse që ka zbuluar drejtësia e re për disa deputetë të Kuvendit

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja
x
BREAKING NEWS

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130 mijë punonjësit e administratës në vend, zbardhet skema e re që do të ndiqet edhe për bashkitë

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130
x
BREAKING NEWS

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të marrë para nga koncensioni i sterilizimit, dalin dokumentet, ja si u largua menjëherë pas thellimit të hetimeve nga SPAK

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës që po thur nga banesa me besnikët e tij për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja vepra penale që ka kryer Flamur Noka për interesat e ish-kryeministrit

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës
x

Aktualitet

Skandali Rama- McGonigal/ Nesër nis hetimi nga Kongresi i SHBA, ligjvënësja amerikane më e vendosur se kurrë: Do i shkojmë në fund! Ja çfarë pritet të ndodhë

Skandali Rama- McGonigal/ Nesër nis hetimi nga Kongresi i SHBA,

Kryetarja e Konferencës së GOP të Dhomës së Përfaqësuesve, Elise Stefanik (R-NY) se seanca e parë e komisionit të zgjedhur do të ketë në fokus çështje të ndryshme që lidhen me FBI-në. Në një prononcim për Breitbart News, Stefanik thotë se komiteti i përzgjedhur, i kryesuar nga Kryetari i Komitetit Gjyqësor të Dhomës, Rep. Jim Jordan (R-OH), do të luftojë veçanërisht partishmërinë me FBI-në, CIA-n dhe NIH-në, së bashku me korrupsionin dhe abuzimin në të gjitha aspektet e burokracisë federale që është rrënjosur.

Skandali Rama- McGonigal/ Nesër nis hetimi nga Kongresi i SHBA,

Pjesë do të jetë dhe dosja e ish-agjentit Charles McGonigal, i cili është vënë nën akuzë për korrupsion dhe dosja ndaj tij zbuloi takimet me kryeministrin Edi Rama gjithashtu.

“Kjo seancë e parë do të jetë kritike për të hedhur bazat për të çrrënjosur armëtimin e gjatë politik kundër popullit amerikan të ngulitur në qeverinë federale. Censura partizane e FBI-së që shkel të drejtat dhe liritë civile të Amendamentit të Parë dhe armatimi i plotë kundër popullit amerikan do të ekspozohet ndërsa Nënkomiteti i Përzgjedhur për Armatizimin e Qeverisë Federale do të hyjë në terren këtë javë. Përgjegjësia po vjen dhe ne do t’i shkojmë deri në fund kësaj dhe do të japim të vërtetën e llogaridhënien në emër të patriotëve amerikanë që janë shënjestruar padrejtësisht nga agjencitë e korruptuara qeveritare. Ekziston një listë e gjatë, e gjatë abuzimesh dhe shënjestrimi të paligjshëm, jo ??vetëm të amerikanëve të profilit të lartë që janë konservatorë ose republikanë, por amerikanë të zakonshëm, qoftë bastisja në Mar-a-Lago, qoftë ajo që ndodhi në fushatën e Trump në vitin 2016. Ish-zyrtari kryesor i FBI-së, Charles McGonigal, i cili ishte agjent special i ngarkuar në Divizionin e Kundërzbulimit të FBI-së në Nju Jork u padit nga Departamenti i Drejtësisë për pastrim parash dhe të ofrojë shërbime për Oleg Deripaska, një oligark rus i sanksionuar,”- tha Stefanik.

Ç'ka ndodhur me ish-agjentin?

Mbi një javë më parë, FBI arrestoi ish-zyrtarin e lartë të kësaj strukture, Charles McGonigal. McGonigal ka zhvilluar takime të njëpasnjëshme me kryeministrin Edi Rama dhe dy persona që në dosje emërtohen si ‘Personi A’ dhe ‘Personi B’, që janë përkatësisht Agron Nezaj e Dorian Duçka, të dy të lidhur me qeverinë shqiptare. Nezaj del në dosje si njeriu që i jep 225 mijë dollarë McGonigal në mënyrë që të ndërhyjë në FBI që të nisë hetimin për personin që po lobonte në SHBA për PD-në, në vitin 2017 kur drejtohej nga Lulzim Basha. Supozohet që bëhet fjalë për Nicolas (Nick) Muzin. Ndërsa Duçka del si njeriu që e shoqëron kudo ish-agjentin, paguan fluturimet e akomodimet e tij, si dhe i përcjell informacionet e nevojshme që do t’i shërbenin në nisjen e hetimit nga FBI. Rama mohon të ketë lidhje me akuzat e ngritura nga McGonigal. Pas publikimit të dosjes, Partia Demokratika ka organizuar një protestë që do mbahet më 11 shkurt para Kryeministrisë, e do të kërkojë largimin e Edi Ramës nga posti i kryeministrit.

Më të lexuarat