BREAKING NEWS

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe në kërkim më të fortët e vendit, goditen politikanë, ish-drejtorë edhe punonjës të Policisë së Shtetit, futen në lojë dhe ndërkombëtarët, zbardhen vrasje të bujshme, gjenden para e flori në b...

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe
x
BREAKING NEWS

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të lartë të Policisë së Shtetit në aksionin “blic” të SPAK kundër personazheve të njohur të botës së krimit

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të
x
BREAKING NEWS

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do të bëhet nga SPAK, Ervin Karamuço tregon të pathënat e operacionit më të madh që është bërë ndonjëherë në Shqipëri

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës në Zelandë të Re, Angli, Itali, Zvicër dhe Qipro dhe detajet e forta nga skema e pastrimit të parave të presidentit të Partisë së Lirisë me ish-ministrin e Transporteve dhe shoferin e Janull...

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës
x
BREAKING NEWS

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për të grabitur të dhënat e sistemit “TIMS”, gazetarja Klodiana Lala nxjerr detaje të bujshme nga skandali që tronditi Policinë e Shtetit dhe zbulon personin që refuzoi t’i jepte ish-drejtorit të IT kode...

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për
x
BREAKING NEWS

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas dëshmisë për inceneratorët, te lëshimi i të gjithë bashkëpunëtorëve në “gojën” e SPAK dhe zhvillimet që do të ndodhin për dosjen “Xibraka”, ja çfarë e pret Gazment Bardhin dhe Olsi Ram...

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë në arrest me burg dhe prova e fortë që kishte Kosta Trebicka për ish-kryeministrin që e fundos në aferën e ‘Gërdecit’

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë
x
BREAKING NEWS

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen e plotë të vrasjes së Pjerin Xhuvanit, kërkon nga SPAK nisjen e hetimeve për ekzekutimin që tronditi Elbasanin, si u rekrutuan kriminelë, rikthehet në skene implikimi i Gazmend Bardhit si dre...

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen
x

Aktualitet

Të lidhur me një grup kriminal që trafikonin klandestinë, ja masa e sigurisë nga GJKKO për 24 të arrestuarit dhe zyrtarët e policisë doganore

Të lidhur me një grup kriminal që trafikonin klandestinë, ja

Gjykata Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (GJKKO) ka lënë në fuqi masat e sigurisë për 24 personat e ndaluar dhe 2 personat e shpallur në kërkim, lidhur me grupin kriminal që trafikonte klandestinë.

Bëhet me dije se në fuqi janë lënë edhe masat e sigurisë për 4 punonjësit e Policisë Kufitare.

Kujtojmë se gjatë operacionit Policia sekuestroi shuma të mëdha parashë, armë zjarri, automjete dhe telefona që përdoreshin nga anëtarët e grupit kriminal.

U ekzekutua masa e sigurisë “Arrest në burg”, për shtetasit:

1. Endri Seiti,

2. Luan Tafalla,

3. Endrit Ismailaj,

5. Arnol Shpata,

6. Xhuljeta Çopa,

7. Artur Mata,

8. Antonio Specchio,

9. Artan Sulaj,

10. Luan Sulaj,

11. Shkelzen Matmuja (Bokciu),

12. Bukurosh Muja,

13. Lulzim Lami,

13. Tome Preka,

14. Xhulio Krasniqi,

15. Edmond Baklli,

16. Iglan Alliçi,

17. Emmanuel Ella

18. Komisar Altin Hasani, Specialist për Sektorin për të Huajt në Departamentin per Kufirin dhe Migracionin në DPPSH.

19. Komisar Edmond Barha shef seksioni për Migracionin e Parregullt në Drejtorinë për Kufirin dhe Migracionin Tiranë.

20. Ndërsa për Inspektor Ariel Hoxha, punonjës policie në Komisariatin e Policisë Kufitare Rinas, masë sigurie ‘arrest në shtëpi’.

21. Dhe ‘detyrim paraqitje’ për Inspektor E.H. punonjës policie në Komisariatin e Policisë Kufitare Rinas.

Më të lexuarat