BREAKING NEWS

“Pas publikimit të reportazhit për marrëveshjen me Italinë, Rama ka telefonuar drejtorin e RAI 3”/ Prestigjiozja italiane zbardh prapaskenat e bujshme: Si u tërbua kryeministri shqiptar gjatë bisedës në telefon

“Pas publikimit të reportazhit për marrëveshjen me
x
BREAKING NEWS

Komisioni për Çështjet e Jashtme të Senatit amerikan miraton ligjin e “hekurt” që do të shkaktojë “tërmet” në Shqipëri, si do të “gjunjëzohen” nga drejtësia të gjithë personat “non-grata” dhe politikanët e zyrtarët e përfshirë në afera korruptive, fute...

Komisioni për Çështjet e Jashtme të Senatit amerikan
x
BREAKING NEWS

Brukseli mbështet reformën në drejtësi dhe inkurajon SPAK të çrrënjosë korrupsionin në Shqipëri, ambasadori i BE takon krerët e drejtësisë dhe merr në mbrojtje Altin Dumanin pas sulmeve të Ilir Metës e Sali Berishës

Brukseli mbështet reformën në drejtësi dhe inkurajon SPAK
x
BREAKING NEWS

“Ura lidhëse” e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit me Moskën pyetet për afro katër orë në SPAK, a e ka fundosur Ralf Gjoni para prokurorëve çiftin më të akuzuar për korrupsion, ja akuzat dhe sulmet fizike ndaj tij nga ish-LSI

“Ura lidhëse” e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit me
x
BREAKING NEWS

Bardhyl Reso: Ja çfarë fshihet pas sulmeve të Berishës dhe Metës ndaj Altin Dumanit, ish-presidenti po bën përpëlitjet e tij të fundit, ka nevojë urgjente për një konsultë me një psikiatër

Bardhyl Reso: Ja çfarë fshihet pas sulmeve të Berishës dhe
x
BREAKING NEWS

Ja kush fshihet pas sulmeve të “RAI 3” ndaj Olsi Ramës, si media ekstreme e majtë italiane u kthye në zëdhënëse të akuzave të Sali Berishës dhe Gazment Bardhit

Ja kush fshihet pas sulmeve të “RAI 3” ndaj Olsi Ramës, si
x
BREAKING NEWS

Silva Caka sulmon Monika Kryemadhin, flet për tradhti brenda Partisë së Lirisë dhe ia bën të qartë se dy njerëz të një familjeje s’mund të qëndrojnë në parti, ja mesazhet e koduara

Silva Caka sulmon Monika Kryemadhin, flet për tradhti brenda Partisë
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ilir Meta ka marrë vesh lajmin se do ta arrestojnë, Ismailaj kishte frikë se mund ta eliminonin në qeli, nëse ai ka dalë kundër ish-presidentit është hapur ‘Kutia e Pandorës’, nga pazaret që thurnin në ish-bllok, te bisedat në Pragë dhe mes...

Romeo Kara: Ilir Meta ka marrë vesh lajmin se do ta arrestojnë,
x

Aktualitet

"Të procedohen përgjegjësit", ngjarja në Lushnjë, gazetari ngre dyshime mbi kushtet e punës: Shkelje brutale e rregullave të...

"Të procedohen përgjegjësit", ngjarja në

Gazetari Mentor Kikia, i ftuar në një emision televiziv, kërkoi që për ngjarjen në Lushnjë të vihen përpara drejtësisë autoritet përgjegjëse që japin leje ndërtimi në kushte problematike, OSSHE-ja, por edhe vetë pronari i objektit që nuk ka siguruar kushtet e punës.

“Është një aksident teknik, por tipik nga ato që ndodhin si pasojë e shkeljes brutale të rregullave të sigurisë në punë. Pavarësisht se çfarë nxjerr ekspertiza, ai është një aksident ku janë injoruar rregullat e sigurimit teknik. Ka dy përgjegjës, nuk është se japim vendimin: pronari i objektit dhe institucioni shtetëror që inspekton. OSSHE-ja ka përgjegjësi sepse bëhet fjalë për lidhjet elektrike që janë bërë në atë objekt. Lejet e ndërtimit kanë rregulla duke filluar që nga distancat. Telat kanë qenë të ulur dhe është përgjegjësi e atyre që kanë dhënë lejen. Mund të kemi dhe punëtorë në të zezë, ndaj nuk dihet ende se kush janë. Ka një tufë argumentesh për të kuptuar gjithë këtë situatë, si për OSSHE-në, pronarin dhe autoritet vendore, që kanë dhënë leje ndërtimi.”, tha Kikia.

Më të lexuarat