BREAKING NEWS

Gati goditja surprizë ndaj zyrtarëve të korruptuar, SHBA sjell specialistët e OPTAD dhe prokurorët kroatë që arrestuan Sanaderin për të asistuar SPAK, një “peshk i madh” pritet të arrestohet

Gati goditja surprizë ndaj zyrtarëve të korruptuar, SHBA sjell
x
BREAKING NEWS

Edi Rama gati të braktisë qeverinë, nuk pranon mandat të katërt, ja arsyet pse kryeministri do largohet dhe kur do ta lërë postin

Edi Rama gati të braktisë qeverinë, nuk pranon mandat të
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri kallëzon në SPAK Ulsi Manjën, një prokuror dhe dy gjyqtarë, ja 3 veprat e rënda penale që kanë kryer, zbardhen detaje nga dosja, si po mbahet në burg pa ligj “tmerri i italianëve” 

Idajet Beqiri kallëzon në SPAK Ulsi Manjën, një prokuror dhe
x
BREAKING NEWS

Ilir Demalia zbardh strategjinë që po ndjek Ilir Meta për të shpëtuar nga arresti me burg dhe rrëfen të pathënat e 20 shkurtit 1991, ja si Berisha ka qenë kundër rrëzimit të bustit të Enver Hoxhës, si u largua atë ditë nga bulevardi me një makinë të Si...

Ilir Demalia zbardh strategjinë që po ndjek Ilir Meta për të
x
BREAKING NEWS

Ilir Beqaj drejt arrestimit, hetimet për ish-ministrin e Shëndetësisë janë shtrirë deri në Poloni për transferta të dyshimta parash, hetuesit futin në “sitë” lidhjet klienteliste, favorizimet me kompanitë të ndryshme farmaceutike, ja çfarë është gjendu...

Ilir Beqaj drejt arrestimit, hetimet për ish-ministrin e
x
BREAKING NEWS

Rëndohen pozitat e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit, ja “perlat” që dyshohet se janë gjetur në celularin e sekuestruar në shtëpinë e nënës së deputetes së PL, hetuesit vizita “blic” nëpër institucione të ndryshme, skaner banesave të bashkëpunëtorëve të...

Rëndohen pozitat e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit, ja
x
BREAKING NEWS

Berisha u ka futur bërryla atyre që i shihte si rrezik, disa i largoi jashtë vendit dhe të tjerët i ka ekzekutuar, ja njerëzit që po përdor për të zgjidhur hallet e tij me SPAK, Ilir Meta është hajduti i famshëm i floririt, Fatos Mahmutaj zbardh prapas...

Berisha u ka futur bërryla atyre që i shihte si rrezik, disa i largoi
x
BREAKING NEWS

Britanikët tronditin pushtetarët shqiptarë, mbërrin grup i posaçëm në Tiranë për pastrimin e parave, nënshkruhet pakti mes SPAK dhe NCA, nisin procedurat për të dorëzuar dosjet për llogaritë në Londër

Britanikët tronditin pushtetarët shqiptarë, mbërrin grup i
x

Aktualitet

‘Tërmeti’ në qeverinë Sunak/ Eksperti i çështjeve ndërkombëtare zbulon çfarë pritet të ndodhë në Britani

‘Tërmeti’ në qeverinë Sunak/ Eksperti i

Andi Hoxhaj, pedagog dhe ekspert i çështjeve ndërkombëtare komentoi në një intervistë televizive largimin e sekretares së brendshme në Britaninë e Madhe, Suella Braverman.

Hoxha tregoi se veç Bravemran kanë lëvizur edhe një numër i madh zëvendësministrash dhe zyrtarësh të tjerë dhe kjo sipas tij bëhet për arsye elektorale pasi vitin tjetër Britania shkon në zgjedhje.

“Mendoj se janë gjë pozitive dhe e shëndetshme ndryshimet në qeveri. Braverman kishte një qasje shumë radikale ndaj emigracionit, disa të tjerë në qeveri mendonin pak më ndryshe. Politika për emigrantët nuk besoj se do të ndryshojë deri vitin që vjen, do ketë tone pak më të buta se e ajo e Braverman. Në Britaninë e Madhe vitet e fundit askush nuk do të bëhet kryeministër apo ministër i Brendshëm. Rishi Sunak është parë më pozitivisht se kryeministrat e fundit se është më pragmatist, shihet si figurë më konstruktive”, tha Hoxhaj.

Më të lexuarat