BREAKING NEWS

"E shqetësuar për financimet ruse në Ballkan", senatorja amerikane: Shqipëria duhet të vendosë vetë

"E shqetësuar për financimet ruse në Ballkan",
x
BREAKING NEWS

"Europa do të ketë mjaftueshëm gaz"/ Merr fund "makthi" rus, Von der Leyen jep lajmin fantastik

"Europa do të ketë mjaftueshëm gaz"/ Merr fund
x
BREAKING NEWS

Covid-19 ende nuk ka përfunduar, Ministria e Shëndetësisë zbulon se çfarë po ndodh në vend

Covid-19 ende nuk ka përfunduar, Ministria e Shëndetësisë
x
BREAKING NEWS

Njihet si "fuqi baruti"! Ekspertët amerikanë japin paralajmërimin, zbulojnë planet e Putinit për Ballkanin

Njihet si "fuqi baruti"! Ekspertët amerikanë japin
x
BREAKING NEWS

Bordi i Transparencës ndryshon sërish çmimet, ja sa do shitet nafta, benzina dhe gazi

Bordi i Transparencës ndryshon sërish çmimet, ja sa do shitet
x
BREAKING NEWS

Mediat malazeze tronditin politikën shqiptare, Sali Berisha “syri” i Moskës në Tiranë, ja kush është oligarku rus që ka shpërndarë para në Shqipëri dhe ka bashkëpunuar me kreun e “Foltores”

Mediat malazeze tronditin politikën shqiptare, Sali Berisha
x
BREAKING NEWS

7 besnikë të Sali Berishës me dosje spiuni pritet të përjashtohen nga politika, kreu i “Foltores” nis kërcënimet ndaj deputetëve të PD që kanë paralajmëruar votimin e nismës së dekomunistizimit

7 besnikë të Sali Berishës me dosje spiuni pritet të
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim mesazh Ramës, deklaron se institucionet shqiptare janë të dobëta dhe asgjë nuk është e garantuar, kërkon nga qeveria që të zgjedhë se cilën rrugë do ndjekë, me Perëndimin apo me Lindjen

Yuri Kim mesazh Ramës, deklaron se institucionet shqiptare janë
x

Aktualitet

Tragjedia në New York/ Dalin pamjet pak minuta pas ngjarjes ku aktori shqiptar i dha fund jetës së bashku me gruan, çfarë thonë fqinjët

Tragjedia në New York/ Dalin pamjet pak minuta pas ngjarjes ku aktori

Media amerikane, New York Post ka publikuar pamje nga vendngjarja ku humbën jetën Florind dhe Ornela Belliu.

Policia po heton çdo mundësi lidhur me ngjarjen, që deri më tani, duket se është vetë vrasje. Por efektivët nuk e përjashtojnë mundësinë që Florindi të ketë vrarë bashkëshorten dhe më pas të jetë vetëhedhur dhe ai.

“Burri mund të ketë pasur një problem të shëndetit mendor” që nxiti incidentin, tha një burim policor për The Post.

Ai ishte shfaqur i zemëruar të premten, thanë fqinjët ndërsa të shtunën ai kishte ditëlindjen.

“Dëgjova një zhurmë, pastaj dola jashtë dhe pashë dy trupa,” tha një banor i habitur i ndërtesës Cruger Avenue.

 “Është e trishtueshme… po mendoj për fëmijët e tyre,” shtoi ai.

Frank Mussumeci, një punëtor ndërtimi, tha se një anëtar i ekuipazhit të tij ishte duke pirë kafe pranë portës së rrugës kur “Ai dëgjoi një bum, si një copë e madhe çeliku … që përplasej në tokë. Pastaj ai dëgjoi një fëmijë duke bërtitur, ‘Mama, Mama’. Ai pa mbi portë dhe pa dy trupa atje.”