BREAKING NEWS

"I the trushpëlarë gjysmës së popullit të Kosovës", përplaset keq analisti i njohur me Kreshnik Spahiun

"I the trushpëlarë gjysmës së popullit të
x
BREAKING NEWS

"Ore e ka seriozisht?" Ndizet keq debati mes të ftuarëve në emision live: Pusho mos bëj zhurmuesin

"Ore e ka seriozisht?" Ndizet keq debati mes të ftuarëve
x
BREAKING NEWS

Ashpërsohen tensionet, serbët provokojnë trupat e KFOR-it dhe shpërthejnë bombë molotov në kufi

Ashpërsohen tensionet, serbët provokojnë trupat e KFOR-it dhe
x
BREAKING NEWS

"Personat që qëllojnë janë..."/ Eksperti i sigurisë del me deklaratën e fortë: Objektivi kryesor i Serbisë është zhbërja e Kosovës

"Personat që qëllojnë janë..."/ Eksperti i
x
BREAKING NEWS

"Kurti luan me 5 porta", Kreshnik Spahiu reagon me tone të ashpra ndaj kryeministrit të Kosovës, ja skema që po përdor në situatën e tensionuar në Veri

"Kurti luan me 5 porta", Kreshnik Spahiu reagon me tone të ashpra
x
BREAKING NEWS

Ra aksidentalisht nga pallati ku punonte, identifikohet 62- vjeçari që humbi jetën në Sarandë (foto)

Ra aksidentalisht nga pallati ku punonte, identifikohet 62- vjeçari
x
BREAKING NEWS

Eksperti i çështjeve të sigurisë zbulon arsyen kryesore: Ja pse u detyrua SHBA të marrë masa të forta ndaj Kosovës

Eksperti  i çështjeve të sigurisë zbulon arsyen kryesore:
x
BREAKING NEWS

Çfarë ndodhi? Drejtori i Ujësjellës Kanalizimeve shoqërohet në polici (emri)

Çfarë ndodhi? Drejtori i Ujësjellës Kanalizimeve
x

Aktualitet

Tronditet Shqipëria/ Dy të vdekur në Kavajë, një në Elbasan dhe një në Mat, ç’po ndodh në vend?

Tronditet Shqipëria/ Dy të vdekur në Kavajë, një

Duket se Shqipëria nuk do të gjejë qetësi nga vrasjet. Në vetëm pak minuta janë raportuar tre gjendje të rënda, ku si pasojë kanë mbetur viktima katër shtetas.

KAVAJE

Altin Rexha dhe Edmons Gosa, janë dy shtetasit që i morën jetën njëri-tjetrin pas një konflikti të çastit në qytetin e Kavajës.

Ngjarja e rëndë u regjistruan pak minuta më parë në afërsi të stadiumit të Kavajës.

Mësohet se shtetasi Altin Rexha nga Kukësi ka qëlluar me armë zjarri tip pistoletë në drejtim të shtetasit Edmond Gosa nga Kavaja, ndërsa ky i fundit e ka goditur me thikë.

Si pasojë e plagëve të marra të dy shtetasit kanë ndërrruar jetë në spital.

ELBASAN

Një plagosje me thikë u raportua pak minuta më parë në Elbasan. Dy të rinj janë konfliktuar me njëri – tjetrin dhe sherri degradoi me përdorimin e thikës.

Personi i plagosur, Sali Hajdari 33-vjeç u dërgua në spital, por nuk ka mundur t’i mbijetoi plagëve të marra.

Viktima ishte goditur në zemër.

MAT

Gjendet i vdekur në përrua një i ri.

Burime informojnë se sot rreth orës 17.45, është gjetur pa shenja jete në një përrua në fshatin German, A.M., 36 vjeç.

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim për largim nga banesa, pasi me datë 28.03.2023, është paraqitur në Komisariatin e Policisë Mat A.M, dhe ka deklaruar se ishte larguar nga banesa vëllai i tij, A.M., i cili kohët e fundit kishte shfaqur probleme të shëndetit mendor.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punohet për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.