BREAKING NEWS

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e Monika Kryemadhit dhe Flamur Nokës, ja çfarë po ndodh brenda SPAK

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali Berishës, Frrok Çupi rrëfen të pathënat pas propozimit të Argitës si drejtuese e “Rithemelimit”, nga vrasjet nën pushtetin e tij dhe detajet nga nata kur u zgjodh kryetar, si ulërinte e përplaste këmbët mb...

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i deputetit të Rithemelimit, u paraqit si person në dijeni, jo si denoncues

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i
x
BREAKING NEWS

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit, ekspertja e ekonomisë zbardh detajet e fundit dhe tregon se shifrat do të jenë më të larta për pensionistët krahasuar me vitin 2021

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit,
x
BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x

Gossip

“Tur në shpitë e barit”/ Tik-Tokeri i famshëm shqiptar intervistë për median britanike: S’kam hy vetëm unë o vlla!

“Tur në shpitë e barit”/ Tik-Tokeri i famshëm

Në një video të publikuar një ditë më parë nga “Express Uk” shihet një përmbledhje materialesh nga rrjetet sociale Tik Tok e Instagram, ku ‘kryefjalë’ janë shqiptarët.

Media britanike thotë se Britania e Madhe shihet si “parajsa e gangsterëve” ku bëhet leku i madh përmes shpive të barit.

Vëllezërit shqiptarë, Aleks e Dor Visha dalin hapur me figurë e zë në Tik Tok duke folur për punën ilegale. Por jo vetëm kaq, në Tik Tok qarkullojnë video ku audiencës i ofrohet “tur në shpitë e barit”. Aleks Vishën, “Express Uk” e cilëson si kriminel të paturp e që mburret në rrjetet sociale për “perandorinë e tij të drogës” në Britani. Kanabisi tregohet me detaje në pamjet filmike, flitet për cilësinë e madje si bëhen pazaret e drogës.

Fakti shokues është se as rrjetet sociale nuk kanë ndërmarrë asnjë veprim ndaj këtyre llogarive ku ekspozohet në masë krimi e droga. Me një hulumtim të thjeshtë, arrin të shohësh se përmbajtje të tilla ndikojnë e tërheqin shumë të rinjtë shqiptarë. Këta të fundit, të bindur se Anglia do u zgjidhë shpejt çdo problem, rrezikojnë edhe jetën për të mbërritur në destinacion.

Personazh mjaft i njohur në Tik Tok për shqiptarët është edhe i riu Kozak Braçi i cili nuk heziton të futet Live me persona që merren me drogë dhe madje i pyet se sa fitojnë.

Kozak: Sa lekë merr?

Dor Visha: Po varet, me qenë punëtor si puna ime merr 5 mijë Euro në muaj.

Kozak: Duhet të kesh kapital për atë punë se ti mund të bësh një shpi, merr 25 mijë, vijnë e të gjuajnë e ha goditje. Bje edhe në burg. Duhet të kesh lek për të bërë shpia o burrë!

Gazetari britanik i “Express Uk” ka shkuar në lagjen e Kozak në Tiranë dhe e ka intervistuar, pikërisht për këtë fenomen të frikshëm.

-Në disa video që kemi gjetur, ti u flet njerëzve në shtëpitë e barit në Angli.Kozak: Jo mo, unë në fillim fare fusja njerëz Live, ku e dija unë se ku ishte ai! Ma ka çu ftesën për Live, ai mund të jetë dhe duke u hedh nga tarraca. (Qesh)

-A e promovon ti këtë stil jetese?

Kozak: Nuk është stil i mirë, s’është gjë e mirë. Edhe kur rrija Live në fillimet e mia, kam vite, që fusja njerëz. Më çonin Live nga Anglia, me naj vend tjetër. Habitesha kur i shihja, se a kupton, është si duke folur me ty tani dhe të dalësh në shtëpi bari. Përshembull këta edhe nuk e di a kanë qenë në Angli, ai mund të ketë qenë edhe në Amerikë. Ku di unë ku ka qenë ai!

-Si ndihesh që një i ri mund ta shohë dhe merr idenë e gabuar?

Kozak: Ça ka me u ni mo? Ça t’i bëj, se kam hedh unë! Pastaj sa veta janë fut ashtu, në Shqipëri nuk ekzistojnë shtëpitë e barit. Kanë dal or burrë…Flisje me dikë e të tregonte direkt, jam në shtëpi bari, nxirrte kamerën direkt.

-A ke punuar ndonjëherë me to?

Kozak: S’kam vuajtur ndonjëherë për të pas gjëra, ka punu familja. Por po të isha në hall, edhe mund t’u joshja…

Ai shihet dhe pak nervoz pas mbarimit të intervistës, duke iu thënë të presin pjesët ku përmendet se ai është futur Live me personazhe të tilla.

Kozak: Jo se do më bëjnë gjë mu…Mos e regjistro! Atë shtëpive të barit, se më hap probleme o vlla. Ka hy gjithë Shqipëria, s’kam hy vetëm unë! Kam qenë i famshëm o vlla. E bëra intervistën për respekt.

E në fakt “Express Uk” paska gërmuar aq thellë sa ka gjetur edhe videon kur Kozak është rrëmbyer vite më parë, duke i dhënë kështu shpjegim frikës së tij pas prononcimit.