BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x
BREAKING NEWS

Ja çfarë po ndodh me hetimet e “peshave të rënda” të politikës, Altin Dumani jep detajet për Berishën, Ramën e Veliajn, flet për policët në shërbim të krimit dhe kërcënimet ndaj prokurorëve specialë, në ndihmë të SPAK 32 skuadra të përbashkëta hetimore...

Ja çfarë po ndodh me hetimet e “peshave të
x
BREAKING NEWS

Trondit Myslim Murrizi, në përgjimet e “EncroChat” dhe “Sky” kanë rënë ministra dhe deputetë socialistë, Edi Rama gati t’i hedhë në “gojën” e SPAK për të shmangur rrëzimin nga pushteti, ja si ish-kreu i SHISH Visho Ajazi u përfshi në pazare me Saimir T...

Trondit Myslim Murrizi, në përgjimet e “EncroChat” dhe
x
BREAKING NEWS

KLP, kush do të zëvendësojë Alfred Ballën pas “bombës” së KPA, ja emri pretendent që ka mazhorancën e votave në Këshill

KLP, kush do të zëvendësojë Alfred Ballën pas
x
BREAKING NEWS

Plas sherri në çetën e “Foltores”, ambicia e Argita Malltezit për t’u katapultuar në krye të partisë fut “zjarrin” brenda Rithemelimit, krahu i djathtë i Sali Berishës del hapur kundër vajzës së ish-kryeministrit

Plas sherri në çetën e “Foltores”, ambicia e Argita
x

Aktualitet

U dënua për drogë dhe u deportua në Greqi, shqiptari rikthehet në Britani dhe i ndodh e papritura (Emri)

U dënua për drogë dhe u deportua në Greqi, shqiptari

Një shqiptar i dëbuar nga Britania e Madhe për përfshirje në aktivitetin e lëndëve narkotike, u kap përsëri në West Yorkshire, dy vjet më vonë pasi kishte kaluar kanalin anglez me varkë. Shqiptari i identifikuar si Arsen Murati, 29-vjeç, u burgos për kultivim kanabisi në nëntor 2021 dhe pak kohë më vonë u largua nga Britani dhe u dërgua në Greqi. Mësohet se ai kishte dy shtetësi, shqiptare dhe greke.

Më 19 mars të këtij viti, oficerët britanikë ndaluan një 'Honda Civic' ngjyrë argjendi dhe gjetën 29-vjeçarin shqiptar brenda. Teksa panë lejen e drejtimit me të dhënat e tij, oficerët e arrestuan atë. Mësohet se ai kishte qëndruar në një adresë në Barkly Road, Cross Flatts, Leeds dhe pranoi akuzën për shkelje të një urdhri dëbimi. Shqiptari u paraqit në Gjykatën e Kurorës së Leeds këtë javë nga HMP Leeds ku po mbahej në paraburgim.

Prokuroria tha se Murati kishte bërë një kërkesë për të qëndruar në Mbretërinë e Bashkuar në tetor 2019, gjë që iu dha, duke i dhënë kështu leje të qëndronte deri në dhjetor të këtij viti. Por ai u burgos për 8 muaj në Bradford Crown Court në nëntor 2021 dhe u deportua dy muaj më vonë. Pasi u kap në M62, ai u tha oficerëve se ishte kthyer në Mbretërinë e Bashkuar për rreth 8 muaj dhe kishte zbritur në një varkë të paligjshme nga Franca pa informuar oficerët e imigracionit. Shqiptari u dënua me 12 muaj burg dhe pret të dëbohet sërish pasi të ketë të drejtë për lirim me kusht.

“Nuk ju pëlqeu në Greqi dhe kështu u kthyet në Mbretërinë e Bashkuar. Ti e di që nuk duhet të kishe ardhur për më tepër nuk duhet të kishe ardhur me një varkë të vogël”, tha gjykatësi Andrew Stubbs.