BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ilir Meta ka marrë vesh lajmin se do ta arrestojnë, Ismailaj kishte frikë se mund ta eliminonin në qeli, nëse ai ka dalë kundër ish-presidentit është hapur ‘Kutia e Pandorës’, nga pazaret që thurnin në ish-bllok, te bisedat në Pragë dhe mes...

Romeo Kara: Ilir Meta ka marrë vesh lajmin se do ta arrestojnë,
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Sherri mes Metës e Monikës lojë për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja pse u largova nga Iliri dhe pse PL është një eksperiment i dështuar, ish-presidenti do të ketë të njëjtin fati si Berisha

Spartak Braho: Sherri mes Metës e Monikës lojë për të
x
BREAKING NEWS

Gjykata e Lartë merr në dorë vrasjen e Azem Hajdarit, në 23 maj merret vendimi për Izet Haxhinë, avokati i tij jep detajet e forta: Plani ishte për të vrarë Saliun në ’98, jo ish-deputetin demokrat, ja 23 provat që ish-truproja disponon për krimet e Be...

Gjykata e Lartë merr në dorë vrasjen e Azem Hajdarit, në 23
x
BREAKING NEWS

Avokati Arben Llangozi rrëfen detajet “bombastike” për “SKY ECC” dhe dosjen “McGonigal”, në përgjime ka rënë edhe Edi Rama, ja të fshehtat nga koncesioni prej 20 milionë euro që ka përfituar ish-agjenti i FBI nga kryeministri shqiptar...

Avokati Arben Llangozi rrëfen detajet “bombastike” për
x
BREAKING NEWS

Myslim Murrizi: Gazment Bardhi dhe Sali Berisha nuk janë bashkë, gjysma e grupit parlamentar të PS kanë vila në Lalëz dhe shtëpi te rezidenca e Gentiana Sulës, ja si rrëzohet Rama nga pushteti

Myslim Murrizi: Gazment Bardhi dhe Sali Berisha nuk janë bashkë,
x
BREAKING NEWS

E akuzoi se nuk kanë denoncuar korrupsionin, Endri Shabani nxjerr blof gazetarin Klodian Tomorri, zbulon disa nga skandalet e bëra publike nga Nisma Thurje dhe del hapur në mbështetje të SPAK

E akuzoi se nuk kanë denoncuar korrupsionin, Endri Shabani nxjerr blof
x
BREAKING NEWS

Eksperti i ekonomisë, Fatos Çoçoli: Ja sa do të jetë rritja e pensioneve që do të realizohet në tetor, skema që po ndiqet dhe detajet nga dy bonuset që do të marrë mosha e tretë për këtë vit

Eksperti i ekonomisë, Fatos Çoçoli: Ja sa do të
x
BREAKING NEWS

Pakti për emigrantët/ Reagojnë mediat italiane: Engjëll Agaçi, njeriu kyç në marrëveshjen Shqipëri-Itali, një ish-avokat i...

Pakti për emigrantët/ Reagojnë mediat italiane: Engjëll
x

Aktualitet

U dogj në makinë pas një aksidenti rrugor, ja kush ishte DJ shqiptar Hysni Qestaj që humbi jetën tragjikisht

U dogj në makinë pas një aksidenti rrugor, ja kush ishte DJ

Hysni Qestaj, i njohur për të gjithë si “Dj Style Q”, kishte performuar gjithë natën para tragjedisë në Jukebox në Sion të Zvicrës. DJ shqiptar humbi jetën më 1 prill në një aksident me Ferrari në Itali.

Sipas mediave të huaja, ai është pronar i Ferrarit GT C4, i bardhë, i cili pas përplasjes mori flakë të dielën e Pashkëve në rrugën Torino-Aosta. Ndonëse ende po priten rezultatet e testit të ADN-së, tashmë është e sigurt se ai po drejtonte makinën duke udhëtuar drejt Aostës.

Në sediljen e pasagjerit të DJ-it 40-vjeçar, një shqiptar i Kosovës, i cili jetonte në Villeneuve të Zvicrës, ishte një grua, e cila gjithashtu vdiq pas aksidentit dhe ende nuk është identifikuar. Megjithatë, një gjë është e sigurt: gruaja që vdiq së bashku me DJ-in shqiptar të Kosovës nuk ishte gruaja e tij. Sepse bashkëshortja e Hysni Qestajt nuk ndodhet në Itali, por ndodhet në Kosovë, së bashku me fëmijët e çiftit përkatësisht 11 dhe 14 vjeç.

Fjalët e vëllait

Një artist shumë i njohur që u thirr në të gjithë botën. Ka performuar në shumë vende, në Shqipëri, Zvicër, Gjermani por edhe Amerikë. I cilësuar nga vëllai i tij Agimi si “personi më i dashur që njoh”, ai foli për “një vëlla të mrekullueshëm dhe pozitiv”.

“Nëse do të më duhej ta përshkruaja atë me një fjalë, do të thosha se ai ishte personi më i dashur që kam njohur”, tha i vëllai.

Ishte ai që konfirmoi se vëllai tjetër, me banim në Itali, ishte lajmëruar nga Policia Rrugore në Settimo Torinese për të identifikuar trupin, edhe pse Prokuroria e Vercellit ka kërkuar tashmë analizën e ADN-së për dy viktimat.

Kujtimi i vendlindjes

Komuna e Junikut, prej nga ishte Qestaj, ka dashur ta kujtojë me një postim. DJ, i njohur në mesin e dashamirësve të muzikës hip pop, ishte me origjinë nga qyteti i Kosovës, por kishte studiuar dhe punuar në Zvicër për një kohë të gjatë.

“Lajm i keq për Junikun. Në një aksident të rëndë rrugor ka humbur jetën bashkëkombasi ynë Hysni Qestaj. Dhimbjen me familjen e të ndjerit e ndajnë kryetari i qytetit Sir Ruzhdi Shehu dhe të gjithë qytetarët e Junikut. U kujtoftë gjithmonë me respekt dhe dashuri”, shkruan administrata lokale.

Më të lexuarat