BREAKING NEWS

Letra e Edi Ramës për Blinken, si letra e Mehmet Shehut për Enver Hoxhën para se të vetëvritej

Letra e Edi Ramës për Blinken, si letra e Mehmet Shehut për Enver
x
BREAKING NEWS

Sot vuloset fati i Sali Berishës për 4 vrasjet në bulevard,  ja kush është trupa gjykuese që ka futur në “terror” orkestruesit e masakrës së “21 Janarit” dhe si akuza e dytë mund ta çojë në qeli kreun e “Foltores”

Sot vuloset fati i Sali Berishës për 4 vrasjet në bulevard, 
x
BREAKING NEWS

Katër mesazhet e Blinken që “zbythën” Edi Ramën, kryeministri letër sekretarit të DASH që nuk do fusë hundët në arrestimet e SPAK, ja prapaskenat pas presioneve ndaj drejtësisë

Katër mesazhet e Blinken që “zbythën” Edi Ramën,
x
BREAKING NEWS

Ja sa do të rriten pensionet në prill, përfitojnë 717 mijë të moshuar, zbardhen detaje nga fondi, si pritet të ndryshojë rregulli për indeksimin dhe ndryshimi I madh që po përgatit mazhoranca

Ja sa do të rriten pensionet në prill, përfitojnë 717
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ku ndodhet lista me agjentë shqiptarë të UDB dhe KGB që mori me vete Bashkim Gazidede, pse Ilir Meta e Kryemadhi braktisën protestën e 20 shkurtit dhe arsyeja pse SPAK nuk po e çon pas hekurave Sali Berishën

Spartak Ngjela: Ja ku ndodhet lista me agjentë shqiptarë të UDB
x
BREAKING NEWS

Ja “bomba” që plasi Beqaj në SPAK për Ogerta Manastirliun, zbardhet “pika e errët” për të cilën po hetohet ish-ministrja, gazetarja nxjerr prapaskenat, brenda një muaji dosja e sterilizimit shkon në gjykatë

Ja “bomba” që plasi Beqaj në SPAK për Ogerta
x
BREAKING NEWS

SPAK skemë të re për të luftuar korrupsionin në nivele të larta, ja strategjia që agjentet e BKH do të ndjekin për të hetuar zyrtarët pas urdhrit të Ramës për të “bllokuar” dyert e zyrave dhe institucioneve

SPAK skemë të re për të luftuar korrupsionin në nivele
x
BREAKING NEWS

16 marsi reformë radikale e Edi Ramës në PS, ndryshime drejtuesish qarqesh dhe lëvizjesh të forta në qeveri pas thirrjes së Manastirliut në SPAK, Gonxhe “ylli në ngjitje” në Partinë Socialiste

16 marsi reformë radikale e Edi Ramës në PS, ndryshime
x

Aktualitet

Vetëvrasja pas publikimit të fotos intime/ “Di që ka pasur një burrë nga Kosova me të cilin kishte një vajzë”, Lekatari nuk përmbahet ndaj drejtësisë: Institucionet nuk e marrin seriozisht luftën kundër dhunës, siç...

Vetëvrasja pas publikimit të fotos intime/ “Di që ka pasur

Di që ka pasur një burrë nga Kosova me të cilin kishte një vajzë. Kam parë deklaratat e këtij personi, që jam i klasifikuar si person me probleme të shëndetit mendor dhe prandaj e kam këtë sjellje se ligji më përjashton.

Problemi është çfarë ndodh me këto institucione të dedikuara, mos këta njerëz rrinë një periudhë të caktuar dhe këta persona lirohen përsëri nga pumundësia dhe fillon sërish ky qarku i mbyllur.

Ne si gra dhe aktiviste të shoqërisë civile dërguam një kërkesë te te Unioni i Medias dhe institucione të tjera të medias dhe kërkuam që këto krime të respektohen të dhënat e viktimës dhe fotoja e viktimës të mos qarkullojë se më shumë rëndësi ka që viktima të mos denigrohet më tej, ashtu si dhe familja e saj.

Për sa kohë që amendimet në kodin e ri penal, nuk do të përfshijnë një sektor të caktuar të krimeve kibernetike, nuk mendoj se zgjidhja është mbyllja e rrjeteve sociale.

Ne jemi shoqëri që vdesim se si jetojnë të tjerët, na pëlqen krimi.

Për sa kohë do jemi një shoqëri e paedukuar dhe pakulturuar, duke jetuar me tradita të shekullit të XV në shekullin XXI, normal që do ndodhin këto ngjarje.

U bë dhjetë vjet që ka ngjarje të rënda dhe për sa kohë që institucionet që kanë pushtetin nuk e marrin seriozisht luftën kundër dhunës, do ketë sërish raste të tilla.

Gruaja është mizogjene, e sheh veten më të përulur. Burrat e këtij vendi janë të edukuar keq, po nga këto gra.

Vajza dhe gra nuk është koha të dërgoni foto ku jeni lehtësisht të identifikueshme.

Nuk është se ti do i ndalësh ndonjëherë ata që të nxjerrin fotot e tua, ti duhet të jesh e kujdesshme.

Edhe nëse çoni foton shkoni në polici dhe denonconi, mos vrisni veten.

Dhuna virtuale është dhunë e vërtetë, mund të kthehet dhe në dhunë fizike.

Unë u përndoqa një vit rresht, nuk dilja dot nga shtëpia.

Ai personi që të shkruan është një person i vërtetë.