BREAKING NEWS

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Artan Diti që drejtoi operacionin nxjerr për herë të parë detajet “bombastike”, nga politikani që doli kundër, sekuestrimi i 71 ton kanabis sativa, te reagimi i Ramës, ...

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i
x
BREAKING NEWS

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive të fshehura të Ilir Metës, nga ditëlindja 500 mijë euro në Lalëz, 51 asetet që ka në Londër, 289 mijë euro operacione, mbi 100 mijë euro shpenzim vetëm për njërin fëmijë, deri te vrasjet ku është implikua...

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive
x
BREAKING NEWS

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në Shqipëri, DASH listë me “non-grata”, a do sanksionohen oligarkët që financojnë Sali Berishën si rasti i Dodik në Bosnje?

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në
x
BREAKING NEWS

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku, në skenë del dhe kompania e oligarkut rus Oleg Deripaska, KLSH liston shkeljet e Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku,
x
BREAKING NEWS

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para prokurorëve specialë për njohjen me Mërtirin dhe Zoton, tentativat e partneres së ish-zv/kryeministrit për të zhdukur dokumentin e rëndësishëm dhe shitjet fiktive të kryera me qellim ...

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para
x
BREAKING NEWS

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të Kuvendit, përjashtimin e deputetëve që ushtrojnë dhunë nga 30 ditë e zbret në 10, ja ndëshkimi i ashpër që do të jepet për ligjvënësit që përdorin tymuese gjatë seancës plenare...

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të
x
BREAKING NEWS

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë kokën” Sali Berishës, ja kush do i japë goditjen finale pas 23 qershorit, zbardhen prapaskenat e fundit nga SHQUP

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë
x
BREAKING NEWS

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali Berishën i bazuar në fakte dhe jo fjalë, u hetua dhe dokumentua çdo provë kundër kreut të PD që nga viti 1996, avokat nga Londra zbulohen detaje nga dosja e britanikëve

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali
x

Aktualitet

“Vis Martinaj s’ka lidhje me vrasjen e Artan Santos”, Karamuço zbulon detajet: Ja pse përdoret emri i tij

“Vis Martinaj s’ka lidhje me vrasjen e Artan Santos”,

Më 26 Qershor 2014 ndodhi vrasja e bankierit Artan Santo në zonën e ish-Bllokut në kryeqytet. Lidhur me këtë ngjarje, eksperti i kriminalistikës, Ervin Karamuço ka deklaruar në emisionin “360 Gradë” se një ndër emrat e përfolur Ervis Martinaj nuk ka lidhje me vrasjen e Santos. Sipas Karamuços, ai është përdorur qëllimisht për të fshehur personazhet kryesorë.

“Edhe ministri i Brendshëm i asaj kohe kur ka dal ka thënë që kjo vrasje është bërë si mesazh për tu dëgjuar diku larg, pretendohej në atë kohë për Amerikën Latine, për një nga ato vendet ku ata ishin shumë të shqetësuar për bllokimin e një sasie parash dhe të një ngarkese që u kap në Mal të Zi dhe përfshinte këtë bankë.

Sigurisht ai që ka qene një nga bankieret më të vjetër, themeluesit dhe sigurisht shifrat, transaksionet, tentativat e para për pastrim parash që përfshinin emra politikanësh, ai ka pasur një database me vete.

Nëse vrasja do të ishte për gjë tjetër, do kishte qind mënyra më të sofistifikuara. Po mos e lidhni dhe me një gjë, se kam vënë re që këto kohë, që Vis Martinaj paska qene koka më e madhe e çdo gjëje që ka ndodhur këto 15-20 vitet e fundit në Shqipëri. Ai nuk ka lidhje fare me këtë. Fushkuqja ka qene një bazë, por jo për Vis Martinajn, por për një tjetër personazh. Ngatërrohet qellimisht, për të fshehur personazhet kryesorë”, tha eksperti.