BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali Berishës, Ilir Metës dhe Edi Ramës, SHBA del në krah të Altin Dumanit, kërkon distancim të opozitës nga “non-grata” dhe jep mesazhin e fortë se keqqeverisja e korrupsioni duhen luftuar

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën “gropën” Ilir Metës dhe Monikës, roli i nënës së Kryemadhit dhe vëllait Drini që mori 360 milionë lekë nga SGS, 2 njerëzit që hapën dosjet e ish-presidentit në SPAK me kallëzimet që bënë nxjerrin faktet t...

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i mbyllin dyert, Monika Kryemadhi sulmon bashkëshortin si shërbëtor të Edi Ramës

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho flet pa “doreza”, ja detajet nga sëmundja e vjetër e Ilir Metës, manovrat e tij me përjashtimin e Monika Kryemadhit dhe prapaskenat e forta që po ndodhin brenda ish-LSI, nga largimi i bashkëpunëtores së tyre të kasafortave, te shkërmoqja ...

Spartak Braho flet pa “doreza”, ja detajet nga sëmundja e
x
BREAKING NEWS

Gjyqtari që i dha PD Sali Berishës para vetingut, ja pasuria e “çmendur” e Agron Zhukrit, si u bë milioner nga gruaja e tij që nuk i justifikon dot të gjitha të ardhurat e saj me pagat dhe aktivitetin privat, zbardhen “flamujt e kuq” në KPK...

Gjyqtari që i dha PD Sali Berishës para vetingut, ja pasuria e
x
BREAKING NEWS

Lajme shumë të mira për pensionistët, ja çfarë po përgatitet me skemën e re të pensioneve, nga indeksimi, kompensimet, ndryshimet në fshat dhe qytet dhe deri tek kontributet për të vetëpunësuarit në bujqësi

Lajme shumë të mira për pensionistët, ja çfarë
x
BREAKING NEWS

Nuk ndalet Ilir Meta, vijon kërcënimet ndaj kreut të SPAK: Do t’i qepem Dumanit brez pas brezi, nëse është trim le të...

Nuk ndalet Ilir Meta, vijon kërcënimet ndaj kreut të SPAK: Do
x
BREAKING NEWS

Ja pse Europa ka mbyllur dyert e arratisjes së Metës dhe Kryemadhit, dosja e tyre e “e zezë” e pastrimit të parave drejt fundit të hetimeve, Altin Dumani dhe Sotir Kllapi po bëjnë gati fletë-arrestet, zbardhen provat dhe dëshmitarët që kanë plasur “bom...

Ja pse Europa ka mbyllur dyert e arratisjes së Metës dhe Kryemadhit,
x

Aktualitet

Vizita e parë e Zelenskyt në Tiranë, ish-ambasadori bën paralajmërimin e bujshëm: Në Samit i pranishëm edhe njeriu që luan fijet, në Ballkan synohet të rikthehet...

Vizita e parë e Zelenskyt në Tiranë, ish-ambasadori bën

Ish-ambasadori i njohur Agim Nesho teksa komentoi sot samitin e Ukrainës në Tiranë, tha se nga ky samit përfitoi kryeministri Edi Rama dhe presidenti serb, Vuçiç.

“Ishte një nevojë e Zelenskyt që do ta shikojmë edhe në samite të tjera. Është në një fazë të luftës që nuk duhet të dalë i humbur. Prandaj, gjithë aksioni i tij politik është sa më shumë kontakte me kombe të tjera dhe për të bërë problemin e Ukrainës ta rigjanllërojë. Disa qytete të vogla po humben në këtë luftë dhe lufta atje ka të bëjë jo vetëm me interesat e Ukrainës dhe Perëndimit por edhe të rendit tonë ndërkombëtar. Ky samit u kërkua nga zt.Rama dhe aq më tepër kishte ndërmjetësimin e atij njeriut që sot tregoi se luan fijet prapa skemës. Përndryshe, nuk kishte asnjë arsye që një anëtar i shoqërisë civile që ka miliarda lekë të qëndrojë prapa delegacionit shqiptar siç është Aleks Soros.

Ministri i Jashtëm i Ukrainës tha se ne vijmë në Shqipëri për tre gjëra, e para ndihma për ndihmën që jep Shqipëria për fëmijët e pa përkrahur. E dyta, ndihmën në OKB. Po të shikosh, 1 muaj përpara Aleks Soros inicion një fondacion për ndihmën ndaj fëmijëve në Ukrainë. Mendoj që në diskutimin tonë se sa fitoi Shqipëria, mendoj se këtu është më tepër një rikthim i lojës që duan të bëjnë grupe të caktuara interesi për të faktorizuar Ramën dhe Vuçiçin. Nesër edhe në vazhdimësi keni për të parë që do të ketë nuanca të një vazhdimësie të Ballkanit të Hapur. Pjesëmarrja e Soros tregon këtë gjë. Po shikon se ka një neglizhencë nga SHBA. Politika e Jashtme nuk mund të jepet në formën e PPP-ve.