BREAKING NEWS

SHBA paralajmëron shpalljen “non-grata” të PD, demokratët rrezikojnë sanksione, Ambasada Amerikane deklaratë “bombë”, të kenë kujdes personat që shoqërohen me Sali Berishën dhe familjen e tij

SHBA paralajmëron shpalljen “non-grata” të PD,
x
BREAKING NEWS

Alarm për pushtetarët e lartë të korruptuar, zyrtari i lartë i SHBA zbarkon në Tiranë më 20 qershor, Joe Biden zgjat “emergjencë kombëtare” për të zhdukur korrupsionin në Shqipëri, zbardhet dokumenti që fundos familjen “Berisha”, sekuestrim pasurie për...

Alarm për pushtetarët e lartë të korruptuar, zyrtari i
x
BREAKING NEWS

Ja kush është personazhi i njohur i botës së krimit që do të fundosë Ilir Metën në SPAK, Kreshnik Spahiu zbulon detaje nga përgjimi që nëse merret seriozisht nga autoritetet mund të hapë “Kutinë e Pandorës” në politikë

Ja kush është personazhi i njohur i botës së krimit që
x
BREAKING NEWS

Ja si oligarku Klodian Allajbeu po “vjel” para pa kriter nga buxheti i shtetit për shkak të vjedhjeve dhe keqmenaxhimit, Spitali Amerikan zero investime në pajisje dhe përdor mjekët e spitaleve publike, qeveria asnjë kontroll

Ja si oligarku Klodian Allajbeu po “vjel” para pa kriter nga buxheti
x
BREAKING NEWS

Pikëpyetjet si u ngrit Belinda Balluku nga pastruese në Greqi, në nr.2 i qeverisë dhe ministre e tenderave në Shqipëri, ja detajet e forta që zbardhi media greke për bashkëpunëtoren e Ramës, nga “festa” me 50 milionë eurot që i ka borxh kompanisë “Acto...

Pikëpyetjet si u ngrit Belinda Balluku nga pastruese në Greqi, në
x
BREAKING NEWS

Meta-Kryemadhi të përgjuar nga BKH, ja detajet nga dosja që po heton prokurori Sotir Kllapi, në skaner pronat dhe llogaritë bankare, nga tërheqja e 20 mijë euro në vitin 2008, lejet për ndërtime, vila në Gjirin e Lalzit, deri te mobilimi dhe misteri i...

Meta-Kryemadhi të përgjuar nga BKH, ja detajet nga dosja që po
x
BREAKING NEWS

Gati fletë-arresti për Ilir Metën, kjo është seanca e fundit e pyetjeve të tij në SPAK, ja provat që e kanë fundosur, juristi Romeo Kara nxjerr detajet e forta

Gati fletë-arresti për Ilir Metën, kjo është seanca e
x
BREAKING NEWS

Aleanca mes Sali Berishës dhe Ilir Metës është prishur, Myslym Murrizi zbulon se çfarë po ndodh brenda opozitës dhe tregon "recetën" që do të rrëzojë Edi Ramën nga pushteti

Aleanca mes Sali Berishës dhe Ilir Metës është prishur,
x

Aktualitet

Vjen kthesa e madhe/ Si pritet moti javën e parë të dhjetorit? Meteorologia tregon datën kur nis dëbora e dendur

Vjen kthesa e madhe/ Si pritet moti javën e parë të dhjetorit?

Dita e sotme do të jetë kryesisht me vranësira dhe prezence të pakta të shiut. Reshjet do të jenë të herë pas hershme por me sasi të pakta në territor. Këto reshje kanë nisur që në orët e natës në skajin jugor dhe në jug-lindje. Edhe në zonat qëndrore do të ketë momente të shkurtra me shi në sasi krejt të pakta.

Pjesa më e madhe e veriut paraqitet me vranisra të dukshme. Në vijim pritet deri në mesditë fuqizim të vranësirave dhe prezencë të reshjeve të herë pas hershme, por të papërfillshme në zonat e ulëta dhe bregdetare. Në zonat malore do të ketë reshje të apktë dëborë.

Përsa i përket temperaturave kemi patur një rritje me 2 gradë në mengjesin e sotëm. Moti ndihet më i butë se dy ditëtët që lamë pas. Kemi -2 gradë celcius termometri minimal në zonat e thella malore. Ndërsa në shtrirjen perëndimore nga 7-9 gradë celcius mëngjesi.

Në mesditë priten intervale të shpeshta me kthjellime, por termometri i mesditës nuk do të shënojë ndryshime të ndjeshme. Maksimumi në rang territori ngjitet sot në 16 gradë celcius. Temperaturat janë relativisht të larta për kohën që ndodhemi.

Meteorologia Tanja Porja bën me dije se këto kushte atmosfrike dhe motin e butë do t’i kemi prezente edhe për javën e parë të dhjetorit.

Temperaturat e ulëta dhe moti i fohtë i dy ditëve që lamë pas kthehet vetëm pas datës 10 dhjetor. Nga data 10-13 dhjetor pritet një episod me reshje të bollshme dhe të konsiderueshme.