BREAKING NEWS

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët dhe drejtorët që kanë shërbyer si transportues të parave të tij dhe detajet nga biznesi i tij i fshehtë me lidhje në Indi ku 1 gur i bardhë bën 400 euro, Idajet Beqiri nxjerr të fshehtat trond...

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët
x
BREAKING NEWS

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën e PL, ja lista me emrat “VIP” që rrezikojnë prangat, nga falsifikimi i formularëve, te pastrim parave, Ilir Meta përjashton Monika Kryemadhin dhe të gjithë mbështetësit e saj në nivel drejtues...

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën
x
BREAKING NEWS

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll derën e kandidimit në zgjedhjet e 2025 zyrtarëve të korruptuar dhe atyre që kanë llogari të hapura me SPAK, kryeministri sfidon amerikanët dhe shpërthen në sulme e akuza ndaj Gjykatës Kushte...

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll
x
BREAKING NEWS

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”, janë grabitur informacione sensitive të klasifikuara sekret, ja si mund të shantazhohen deputetët, në skemë mafiozë të përfshirë shërbime inteligjente të huaja, në rrezik aksionet policore, Kreshnik Spahiut plas “b...

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”,
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për çiftin Meta-Kryemadhi, SPAK drejt përfundimit të hetimeve për dosjen e pastrimit të parave, pritet komunikimi i akuzës, po përgatitet dhe arrestimi i Argita Malltezit

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për
x
BREAKING NEWS

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon Rithemelimin dhe deklaron prishjen me Sali Berishën, ja akuzat për ish-kreun e PD

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon
x
BREAKING NEWS

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion Veliajt, kërkon zgjedhje të parakohshme në Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi kandidat i "Foltores", Edi Rama me "as nën mëngë"

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion
x
BREAKING NEWS

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen prapaskenat e një tjetër pazari të fshehtë Rama-Berisha, synohet goditja e Reformës në Drejtësi përmes njeriut të “non-gratës”

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen
x

Aktualitet

Vrasja e Aurelio Dervishit/ "Shokët e lanë aty, u larguan nga vendi i ngjarjes", gazetarja e njohur zbulon detaje të reja nga krimi: Po të çohej më shpejt në...

Vrasja e Aurelio Dervishit/ "Shokët e lanë aty, u larguan nga

Detaje të reja janë zbuluar në lidhje me vrasjen e 18-vjeçarit, Aurelio Dervishi, mbrëmjen e ditës së dielë në Shkozë.

Gazetarja e kronikës Aida Topalli, zbuloi në një emision televiziv dhe dinamikën e krimit të rëndë.

Shkak për zënkën është bërë e dashura 15-vjeçare e viktimës e cila më parë kishte qenë e lidhur me 1 nga 4 djemtë që u përfshinë në konflikt me 18-vjeçarin.

Topalli theksoi se shokët që viktima kishte në makinë janë larguar menjëherë nga vendngjarja, përfshirë dhe vajzën në fjalë. Ajo shtoi se gjatë bisedës me mjekët i kanë pohuar se nëse i riu do të ishte çuar pak më herët në spital, ai do të kishte mbijetuar.

“Tashmë zyrtarisht e konfirmuar nga policia është një 15-vjeçar autori i vrasjes me thikë të Aurelio Dervishit. Ajo që është tejet e rëndë është jo vetëm mënyra se si ky 15-vjeçar e ka goditur me thikë 18-vjeçarin, por edhe fakti se si shokët që ishin në makinë me Aurelio Dervishin fillimisht janë larguar, por dhe në momentin që ka vajtur policia nuk janë treguar aspak bashkëpunues, duke bërë që të jetë i pamundur dhe identifikimi i viktimës.

Kanë qenë kalimtar të rastit që kanë lajmëruar ambulancën. Nga biseda që unë kam pasur me ata që e pritën në qendrën spitalore “Nënë Tereza” më thanë se nëse ky djalë do të kishte ardhur më herët atëherë do të ishte e mundur të shpëtohej. Nëse shihen pamjet filmike Aurelio Dervishi ka tentuar ta mbajë vetë plagën me dorë, por nuk ka mundur të mbijetojë.