BREAKING NEWS

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë kokën” Sali Berishës, ja kush do i japë goditjen finale pas 23 qershorit, zbardhen prapaskenat e fundit nga SHQUP

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë
x
BREAKING NEWS

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali Berishën i bazuar në fakte dhe jo fjalë, u hetua dhe dokumentua çdo provë kundër kreut të PD që nga viti 1996, avokat nga Londra zbulohen detaje nga dosja e britanikëve

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali
x
BREAKING NEWS

Lulzim Basha zbardh detajet tronditëse nga marrëveshja sekrete e Edi Ramës dhe Sali Berishës, ja pse pjesë e pazarit për marrjen e vulës së PD ishte edhe Belinda Balluku

Lulzim Basha zbardh detajet tronditëse nga marrëveshja sekrete e Edi
x
BREAKING NEWS

Lidhja e Belinda Ballukut dhe pagesat e majme për inceneratorët, si KLSH zbardhi abuzimet e ministres së Infrastrukturës dhe Energjisë, ja detajet nga raporti

Lidhja e Belinda Ballukut dhe pagesat e majme për inceneratorët, si
x
BREAKING NEWS

Një tjetër ministër i Ramës bie në rrjetën e drejtësisë, SPAK nis hetimet për Ogerta Manastirliun për vjedhjen e fondeve të pandemisë, ja çfarë përmban dosja

Një tjetër ministër i Ramës bie në rrjetën e
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha i korruptuar, i lidhur me bandat kriminale dhe me personazhe të skeduar për drogë e pastrim parash, i përfshirë në afera me Fazlliç dhe shfrytëzim pushteti për të pasuruar fëmijët e tij, “non-grata” nuk i hiqet, Londra vulos fatin e kreut ...

Sali Berisha i korruptuar, i lidhur me bandat kriminale dhe me personazhe
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha mbetet “non-grata” në Britaninë e Madhe, mediat e huaja e akuzojnë si të korruptuar dhe i përmendin dosjen që po heton SPAK se ka favorizuar dhëndrin kur ishte kryeministër, reagojnë dhe socialistët

Sali Berisha mbetet “non-grata” në Britaninë e Madhe,
x
BREAKING NEWS

Gjiknuri kthehet në bashkëpunëtor i drejtësisë, ja si u zbërthye para prokurorëve të SPAK dhe denoncoi aferat e Ahmetajt, nga takimet me “bosët” e inceneratorëve, te udhëtimet në Gjermani dhe fjetja në hotel me 5 yje, zbardhen detaje nga dosja...

Gjiknuri kthehet në bashkëpunëtor i drejtësisë, ja si u
x

Aktualitet

Vrasja e efektivit në Fier, gazetari Hoxha: Ngjarje tepër e rëndë për sigurinë! Ja pse asnjë avokat nuk mbrojti autorin

Vrasja e efektivit në Fier, gazetari Hoxha: Ngjarje tepër e

Gazetari Artan Hoxha, i ftuar në një program televiziv komentoi vrasjen e policit Novruz Cenalia nga Azgan Mërnica në Fier.

Hoxha theksoi se ngjarja është tepër e rëndë dhe ngre alarm për sigurinë në vendin tonë. Ai shtoi se asnjë avokat nuk mori përsipër ta mbrojë autorin Mërnica, pasi ai kishte vrarë një efektiv dhe arsyet kishin qenë krejt banale.

“Ngjarja është shumë e rëndë. Fillimisht policia u gjet e papërgatitur, por më pas organizoi ceremoninë e lamutumirës për të ndjerin. Polici Nevruz Cenalia u qëllua pas shpine. Policia u godit në rrugë të madhe. Azgan Mërnica dukej që ishte mbajtur mirë, që ngjan se e kishte menduar nëse do kishte leverdi të dorëzohet apo të arratiset. Pamjet ku ai shfaqet duke qeshur nuk ishin aspak të hijshme, ndoshta besoj se nuk duhet të shfaqeshin në media. Asnjë avokat nuk e mbrojti se ka vrarë një polic dhe mbi të gjitha shkaqet e krimit janë banale”, tha Hoxha.

I pyetur për thirrjen e Ëngjëll Agaçit në SPAK, Hoxha u shpreh se ky zhvillim i rëndësishëm u la disi në hije nga mega-operacioni i SPAK.

“Ëngjëll Agaçi është thirrur për inceneratorët, është njeriu që duhet të kontrollojë vendimet dhe është njeriu që plotëson kuadrin ligjor, i nis shkresat kryeministrit për të firmosur. Fatkeqësisht, paraqitjen e tij në SPAK e mbuloi operacioni dhe thirrja e tij në Strukturën e Posaçme u la disi në hije”, deklaroi Hoxha.