BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x
BREAKING NEWS

Ja çfarë po ndodh me hetimet e “peshave të rënda” të politikës, Altin Dumani jep detajet për Berishën, Ramën e Veliajn, flet për policët në shërbim të krimit dhe kërcënimet ndaj prokurorëve specialë, në ndihmë të SPAK 32 skuadra të përbashkëta hetimore...

Ja çfarë po ndodh me hetimet e “peshave të
x
BREAKING NEWS

Trondit Myslim Murrizi, në përgjimet e “EncroChat” dhe “Sky” kanë rënë ministra dhe deputetë socialistë, Edi Rama gati t’i hedhë në “gojën” e SPAK për të shmangur rrëzimin nga pushteti, ja si ish-kreu i SHISH Visho Ajazi u përfshi në pazare me Saimir T...

Trondit Myslim Murrizi, në përgjimet e “EncroChat” dhe
x
BREAKING NEWS

KLP, kush do të zëvendësojë Alfred Ballën pas “bombës” së KPA, ja emri pretendent që ka mazhorancën e votave në Këshill

KLP, kush do të zëvendësojë Alfred Ballën pas
x
BREAKING NEWS

Plas sherri në çetën e “Foltores”, ambicia e Argita Malltezit për t’u katapultuar në krye të partisë fut “zjarrin” brenda Rithemelimit, krahu i djathtë i Sali Berishës del hapur kundër vajzës së ish-kryeministrit

Plas sherri në çetën e “Foltores”, ambicia e Argita
x

Aktualitet

Vrasja e kushëririt të Ervis Martinajt, Artan Hoxha: Makina e djegur nuk ishte e autorëve, u bë për të çorientuar policinë

Vrasja e kushëririt të Ervis Martinajt, Artan Hoxha: Makina e djegur

Gazetari investigativ, Artan Hoxha ka deklaruar se në masakrën e Fushë-Krujës ku mbeti i vrarë Brilant Martinaj dhe dy persona të tjerë, automjeti i cili u gjet i djegur nuk i përkiste autorëve. Hoxha i ftuar dje në një studio televizive theksoi se pavarësisht se mjeti u deklarua se u përkiste autorëve të vrasjes, në fakt është vendosur qëllimisht dhe është djegur nga një tjetër person me qëllim tërheqjen e vëmendjes së autoriteteve. Sakaq, Hoxha shtoi se një nga të vrarët e 17 korrikut 2022, Besmir Hoxha, u vra aksidentalisht për shkak se ky i fundit atë ditë do të priste motrën e tij në aeroportin e Rinasit, por shkoi me Martinajn për arsye të tjera duke gjetur më pas vdekjen. “Duket sikur ne e relativizojmë çfarë ka ndodhur, nuk është çdo gjë për një polic të thjeshtë, në gjithë atë strukturë ka pasur shume elementë. Makina e djegur që ka gjetur policia nuk më rezulton të ketë qenë makina e autorëve, ka qenë një rrufjan që i ka vënë zjarrin për të tërhequr vëmendjen e policisë. Këto janë ngjarje shumë të vështira për tu zgjidhur dhe duhet një i penduar që të thotë fakte që ndihmojnë hetimin. Këto ngjarje janë të lidhura me njëra-tjetrën, për vetë faktin kush janë viktimat, Brilant Martinaj dhe dy të tjerët, Besmir Hoxha ka qenë për të marrë motrën e tij në Rinas dhe përfundoi i vrarë aksidentalisht. Autoritetet duhet të japin një përgjigje. Nuk e përjashtojmë dot që është dekonspiruar apo jo hetimi”, deklaroi Hoxha.