BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe Berisha një natë para vrasjeve në “21 janar”: Ja të fshehtat e ekzekutimit të Aleks Nikës që mund t’i hapë rrugën SPAK të zbardhë dhjetëra viktima që kanë ‘hequr qafe’ dy shefat kur ishin në pushtet...

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe
x
BREAKING NEWS

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali Berishën, ish-presidenti fut në lojë kushëririn e tij, ja kush është politikani që po kërkon ta vendosë në krye të opozitës dhe posti që po synon të marrë vetë në fund kryetari i Partisë së Lirisë...

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja përmbysja që pritet të bëjë Rama me drejtuesit politik të qarqeve të PS, nga largimi i Peleshit, Ballukut dhe Gjiknurit, te zhvendosja e Taulant Ballës dhe afrimi i Erion Braçes, Benet Becit dhe Pjerin Ndreut, zbardhet lista me emrat e rrezikuar...

Ja përmbysja që pritet të bëjë Rama me drejtuesit
x
BREAKING NEWS

Dalin detaje të tjera për rritjen e pensioneve, zbulohet sa lekë do të përfundojnë në xhepat e tyre, nga shpërblimet dhe deri te mënyra se si do ta marrin pensionin, flasin ekspertët

Dalin detaje të tjera për rritjen e pensioneve, zbulohet sa lekë
x
BREAKING NEWS

Artur Meçollari zbardh detajet e forta: Ja si po qepen prej 3 vitesh nga SPAK dosjet e aferave me pronat në ushtri, emrat ‘VIP’ që po hetohen me themel, skandalet që rrezikojnë të fundosin Bajram Begajn dhe pse imuniteti nuk e shpëton dot nga prangat e...

Artur Meçollari zbardh detajet e forta: Ja si po qepen prej 3 vitesh
x
BREAKING NEWS

Industria e armëve mashtrim i madh, gjithë fabrikat janë shkatërruar në Shqipëri, Nasip Naço nxjerr blof Niko Peleshin dhe zbardh skandalet e Ministrisë së Mbrojtjes, si përfunduan për skrap uzinat e municioneve   

Industria e armëve mashtrim i madh, gjithë fabrikat janë
x
BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x

Aktualitet

Vrasja e Liridonës/ Avokati i njohur ngre dyshimet e forta: Në burgun ku po mbahet Naim Murseli, tre autorët e krimit mund të organizojnë...

Vrasja e Liridonës/ Avokati i njohur ngre dyshimet e forta: Në burgun

Avokati Tomë Gashi në një intervistë televizive hodhi dritë mbi petendimet e qarkulluara në media se ka pasur tentativa për të dëmtuar vrasësit e Liridonës në burg.

Gashi, duke folur në cilësinë e avokatit, tha se praktikisht kjo është e pamundur në burgun e sigurisë së lartë ku ata po mbahen.

Avokati teksa evidentoi kushtet e mira të burgut, kritikoi organet ligjzbatuese që i ka lejuar tre të dyshuarit të jenë në të njëjtat ambiente.

Sipas tij, Naim Murseli, Granit Plava, dhe Kushtrim Kokalla mund të bisedojnë me njëri tjetërin gjatë daljeve për ajrim dhe mund të sinkronizojnë deklarimet e ardhshme në gjykatë.

Ai sugjeroi t’u ndryshohet godina ose të shpërndahen në burgje të ndryshme.

“Kushtet janë maksimalisht të mira, pasi kushte më të mira nuk ka.  E thashë në mënyrë figurative që kemi të bëjmë me një “burg me 5 yje”, sepse secili ka dhomën e tij, ka tualetin dhe janë kushtet më të mira në të cilat jemi. Sa i përket sigurisë përveç që kujdeset stafi i këtij burgu, dhe nuk mund t’i ndodhë aktualisht asgjë.

Nëse ia lejon gjykata, Naim Murseli mund të telefonojë avokatin ose vetëm familjarët e tij. Për mua është e çuditshme si avokat, si është e mudnshme një rast kaq i rëndë, që ata janë bashkarisht, po mbahen në të njëjtata ambiente dhe nuk do çuditemi nëse në seancën e radhës në gjykatë deklarimet e tyre do të jenë të sinkronizuar.

Burgun e bëjnë të rëndë të burgosurit dhe jo vetëm hapësirat. Kemi patur deklaratë të drejtorit që do merren masa të caktuara, qoftë me ndërrimin e lokacionit, të shpërndahen në tre burgje të ndryshme, qoftë në ndërrimin e pavilionit. E thënë me fjalë të thjeshta, kur ndërrohet pavilioni, ndërrohet ndërtesa por është burgu i njëjtë dhe këta nuk kanë mundësi të shihen gjatë shëtitjeve që i kanë rreth 2 orë në ditë”, Gashi.