BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe Berisha një natë para vrasjeve në “21 janar”: Ja të fshehtat e ekzekutimit të Aleks Nikës që mund t’i hapë rrugën SPAK të zbardhë dhjetëra viktima që kanë ‘hequr qafe’ dy shefat kur ishin në pushtet...

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe
x
BREAKING NEWS

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali Berishën, ish-presidenti fut në lojë kushëririn e tij, ja kush është politikani që po kërkon ta vendosë në krye të opozitës dhe posti që po synon të marrë vetë në fund kryetari i Partisë së Lirisë...

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja përmbysja që pritet të bëjë Rama me drejtuesit politik të qarqeve të PS, nga largimi i Peleshit, Ballukut dhe Gjiknurit, te zhvendosja e Taulant Ballës dhe afrimi i Erion Braçes, Benet Becit dhe Pjerin Ndreut, zbardhet lista me emrat e rrezikuar...

Ja përmbysja që pritet të bëjë Rama me drejtuesit
x
BREAKING NEWS

Dalin detaje të tjera për rritjen e pensioneve, zbulohet sa lekë do të përfundojnë në xhepat e tyre, nga shpërblimet dhe deri te mënyra se si do ta marrin pensionin, flasin ekspertët

Dalin detaje të tjera për rritjen e pensioneve, zbulohet sa lekë
x
BREAKING NEWS

Artur Meçollari zbardh detajet e forta: Ja si po qepen prej 3 vitesh nga SPAK dosjet e aferave me pronat në ushtri, emrat ‘VIP’ që po hetohen me themel, skandalet që rrezikojnë të fundosin Bajram Begajn dhe pse imuniteti nuk e shpëton dot nga prangat e...

Artur Meçollari zbardh detajet e forta: Ja si po qepen prej 3 vitesh
x
BREAKING NEWS

Industria e armëve mashtrim i madh, gjithë fabrikat janë shkatërruar në Shqipëri, Nasip Naço nxjerr blof Niko Peleshin dhe zbardh skandalet e Ministrisë së Mbrojtjes, si përfunduan për skrap uzinat e municioneve   

Industria e armëve mashtrim i madh, gjithë fabrikat janë
x
BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x

Aktualitet

Vrasja e Liridonës/ Gazetari i njohur zbardh detajet e bujshme: Në gjykatë ka patur një përlasje mes autorit dhe Naim Murselit

Vrasja e Liridonës/ Gazetari i njohur zbardh detajet e bujshme: Në

Arsyet e vrasjes së Liridona Ademajt me porosi të bashkëshortit të saj Naim Murseli mbeten ende të paqarta. Në një emisio televiziv gazetari Besian Beha tha se autoritetet në Kosovë po hetojnë në disa pista dhe se deri më tani ende nuk ka një pistë konkrete.

Sipas tij, fillimisht ka qenë përfitimi nga sigurimi jetësor që Liridona kishte në Suedi, një lidhje jashtëmartesore homoseksuale Naim Murselit apo përfshirja e këtij të fundit në veprimtari të jashtëligjshme për të cilën gruaja e tij mund të ishte në dijeni.

Beha thekson se kamerat e sigurisë kanë vërtetuar se vrasësi ka qenë edhe në restorantin ku ka darkuar çifti dhe më pas ka vrarë gruan siç ishte dakordsuar me Naim Murselin.

Gazetari tregon gjithashtu se në seancën gjyqësore dëgjimore ka patur një përplasje mes autorëve të krimit dhe Naim Murselit.

“Për momentin duket që nuk është një rrugë që të çon te e vërteta, sigurimi jetësor. E dyta ka të bëjë me një lidhje jashtëmartesore e Naim Murselit. Por duhet të kemi kujdes në deklarata. Është përmendura si mundësi, por deri më tani nuk ka diçka konkrete. Po ashtu lidhet me një kërkesë për divorcin e cila fillimisht u mohua. Në vitin 2019 kamë kërkuar divorcin në Suedi, pro më pas nuk janë paraqitur në gjykatë dhe kjo çështje u pushua. Që në natën e parë autoritete kanë patur dyshime se ai qëndron mbrapa vrasjes. Më pas kanë verifikuar kamerat dhe xhirimet e kamerave dhe komunikime e tij dhe për të parë se cila ishte rruga që do të ndiqte. Në rrugën që ka ndodhur krimi është një kamur që ka filuam makinën e autorëve dhe e njëjta makinë është filmuar nga kamerat e restorantit ku ka darkuar Liridona me Naimin. Kjo tregon se autori ka qenë një tavolinë tjetër dhe më pas ka lëvizur për të kryer krimin siç ishte p[ajtuar me Naimin. Ky është një plan që mund te këtë një javë apo muaj që është planifikuar. Asnjë nga të dyshuarit nuk ka pranuar të flas lidhje me krimin. Në seancën dëgjimore e parë ka patur një përplasje mes Naimit dhe Plavës. Naimi ka thënë se është kthyer për të ndihmuar gruan, ndërsa Plava i ka thënë se ngrihu njëherë, fol njëherë. Po heton nëse lidhet me ndonjë veprimtari ilegale që gruaja mund të ketë qenë në dijeni”,-tha Besian Beha, gazetar në Kosovë.