BREAKING NEWS

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e Monika Kryemadhit dhe Flamur Nokës, ja çfarë po ndodh brenda SPAK

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali Berishës, Frrok Çupi rrëfen të pathënat pas propozimit të Argitës si drejtuese e “Rithemelimit”, nga vrasjet nën pushtetin e tij dhe detajet nga nata kur u zgjodh kryetar, si ulërinte e përplaste këmbët mb...

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i deputetit të Rithemelimit, u paraqit si person në dijeni, jo si denoncues

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i
x
BREAKING NEWS

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit, ekspertja e ekonomisë zbardh detajet e fundit dhe tregon se shifrat do të jenë më të larta për pensionistët krahasuar me vitin 2021

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit,
x
BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x

Aktualitet

Vrasja e Pëllumb Metës dhe groposja pranë banesës/ Drejtoresha e burgut të grave zbulon detajet e bujshme: Ja ç’po ndodh me vajzën që vrau babain

Vrasja e Pëllumb Metës dhe groposja pranë

Ngjarja e rëndë në Shënavlash të Durrësit ku 50-vjeçari Pëllumb meta u vra nga fëmijët e tij, ishte tema e parë që u diskutua në një emision televiziv.

E ftuar në studio Drejtoreshë e Burgut të Grave, Lindjana Laçi, tregoi se si ka qenë kontakti i parë me Hygerta Metën, 19-vjeçarja e cila ka deklaruar deri tani se ka vrarë të atin në bashkëpunim me vëllezërit.

Laçi tha se vajza ka qenë e qetë dhe deri tani nuk ka kërkuar të takojë asnjë person.

Gazetarja: A keni patur kontakt me vajzën 19-vjeçare, e cila ka marrë përsipër autorësinë, si ka qenë kontakti sot me këtë 19-vjeçare?

Lindjana Laçi: Ashtu siç është dhe rregullorja e burgjeve të gjithë që vijnë në Ali Dem është mirëpritur nga stafi, është akomoduar në dhomën ku ato obesrvohen për 10 deri në dy javë, nuk ka preferuar të flasi.

Gazetarja: Ka qenë e qetë?

Lindjana Laçi: Nuk ka preferuar të flasi. Të shohim në ditët në vazhdim, është në observim.

Gazetarja: Trajtohet me psikologe?

Lindjana Laçi: Patjetër, të gjitha të burgosurat që futen në sistem, kanë dosjen e tyre, hapet dosja nga punonjësit e shëndetësisë dhe nga policia, për të parë çfarë ndodh në 24 orët e ardhshme. Çdo gjë varet nga ajo që do të kërkojnë. Varet dhe nga leja e prokurorit, me kë do të dëshirojnë që të takojë.

Gazetarja: Ka patur ndonjë kërkesë?

Lindjana Laçi: Jo deri tani.