BREAKING NEWS

Edi Rama bën “mea culpa” dhe pranon "njollën në biografi" për etiketimin e mediave si kazanë, a po reflekton kryeministri për arrogancën e ekzagjeruar?

Edi Rama bën “mea culpa” dhe pranon "njollën në
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ja marrëveshja e pisët e Ramës, Metës e Berishës që është ende në fuqi, taktikat e tyre të kërcënimit me dosje, skema që po përdor kryeministri me ndërkombëtarët për të qëndruar në pushtet dhe dy goditjet e rënda që do të marrë ish-pre...

Kreshnik Spahiu: Ja marrëveshja e pisët e Ramës, Metës e
x
BREAKING NEWS

Kreu i Lëvizjes Bashkë, Arlind Qori: Ju tregoj recetën për të rrëzuar nga pushteti Edi Ramën dhe oligarkinë ekonomike që e mbështet, ja dosja që nëse hetohet siç duhet nga SPAK e çon kryeministrin pas hekurave, Meta-Berisha kokë e këmbë të zhytur në vj...

Kreu i Lëvizjes Bashkë, Arlind Qori: Ju tregoj recetën për
x
BREAKING NEWS

Ja dëshmitari kyç që i ka bërë “gropën” nga qelia Metës për aferën “CEZ-DIA”, SPAK ka sekuestruar celularët e Kryemadhit e fëmijëve të saj me biseda të vitit 2013-2015, pyeten 100 persona, nga të afërm, bashkëpunëtorë dhe mjekë, futet në skaner edhe vi...

Ja dëshmitari kyç që i ka bërë
x
BREAKING NEWS

Ministri i Financave, Ervin Mete: Ja çfarë duhet të dini për kategoritë që përfitojnë rritje page, detajet nga indeksimi i pensioneve dhe periudha kur do të shpërndahet bonusi, do të ketë paketë mbështetëse për shtresat në nevojë, ndihmë edhe për famil...

Ministri i Financave, Ervin Mete: Ja çfarë duhet të dini
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali Berishës, Ilir Metës dhe Edi Ramës, SHBA del në krah të Altin Dumanit, kërkon distancim të opozitës nga “non-grata” dhe jep mesazhin e fortë se keqqeverisja e korrupsioni duhen luftuar

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën “gropën” Ilir Metës dhe Monikës, roli i nënës së Kryemadhit dhe vëllait Drini që mori 360 milionë lekë nga SGS, 2 njerëzit që hapën dosjet e ish-presidentit në SPAK me kallëzimet që bënë nxjerrin faktet t...

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i mbyllin dyert, Monika Kryemadhi sulmon bashkëshortin si shërbëtor të Edi Ramës

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i
x

Aktualitet

Zjarret e shumta nëpër banesa, eksperti tregon shkaqet kryesore

Zjarret e shumta nëpër banesa,  eksperti tregon shkaqet kryesore

Zjarret që bien nëpër banesa janë problematika me e madhe me të cilën përballen forcat zjarrfikëse të Vlorës gjate periudhës se dimrit. Alarmet janë të përditshme, thotë Luan Kapaj, drejtuesi Shërbimit Zjarrfikës, teksa tregon se shkak është pakujdesia e qytetarëve.

Javën e shkuar janë djegur plotësisht ose pjesërisht 6 banesa në bashkinë e Vlorës dhe fshatrat përreth, por fatmirësisht pa dëme në njerëz. Zjarret në banesa shkaktohen nga pakujdesia, siç është lënia ndezur e ngrohëseve apo bombolave të gazit. Problematika është më e madhe për të moshuarit që jetojnë vetëm dhe vuajnë nga sëmundje të ndryshme.

“Kemi pasur disa incidente në apartamentet e banimit nga pakujdesia e pronarëve. Zjarret shkaktojnë dëme të konsiderueshme. Kryesisht zjarret shkaktohen nga pakujdesia, sidomos nga të moshuarit që janë nën efektet e ilaçe apo që vuajnë nga pakujdesia. Ata mund të harrojnë pajisjet ndezur, si të gatimit ashtu dhe të ngrohjes”, u shpreh Kapaj.